ضرورت تزریق دوز سوم واکسن کرونا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: کسانی که سه ماه از دریافت دوز دوم واکسن آن‌ها گذشته حتما برای دریافت دوز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند. به گزارش فت فتو از کرمان، علی اصغر خیرخواه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به وضعیت بیماری در جنوب کرمان گفت: سویه جدید بیماری کرونا که با سرعت انتشار […]

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: کسانی که سه ماه از دریافت دوز دوم واکسن آن‌ها گذشته حتما برای دریافت دوز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

به گزارش فت فتو از کرمان، علی اصغر خیرخواه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به وضعیت بیماری در جنوب کرمان گفت: سویه جدید بیماری کرونا که با سرعت انتشار بالا مطرح است، متاسفانه مواردی از ابتلای به آن در استان‌های همجوار منطقه مشاهده شده است و بر این اساس بایستی همچنان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک را جدی بگیریم.

او افزود: هرچند واکسن به طور کامل مانع انتشار بیماری نمی‌شود، اما کسانی که سه ماه از دریافت دوز دوم واکسن آن‌ها گذشته حتما برای دریافت دوز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند، دریافت دوز سوم باعث می‌شود در صورت ابتلا به کرونا فرد درگیری کمتر و علائم خفیف تری داشته باشد.

خیرخواه تصریح کرد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در جنوب کرمان در پایین‌ترین میزان قرار دارد و بیشتر موارد مبتلابه کرونا سرپائی هستند، اما با توجه به شیوع سویه جدید برای حفظ وضعیت موجود لزوم توجه بیشتر مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت وضعیت واکسیناسیون در شهرستان‌های جنوب کرمان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: حدود ۹۰ درصد جمعیت منطقه واکسن کرونا را دریافت کرده اند و پوشش دوز دوم هم بیش از ۷۳ درصد جمعیت هدف است.

خیرخواه تاکید کرد: افرادی که ایمنی کامل را ندارند و بیش از سه ماه از دریافت دوز دوم آن‌ها می‌گذرد، حتما دوز یادآور را برای ایمنی بیشتر خود و جامعه دریافت کنند.
انتهای پیام/ح
ضرورت تزریق دوز سوم واکسن کرونا

منبع: باشــگاه خبرنگاران
? ضرورت تزریق دوز سوم واکسن کرونا