شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ بارز وظیفه‌شناسی است

تهران- فت فتو- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: یکی از پیام‌های زیارت اربعین وظیفه‌شناسی است و شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ بارز وظیفه شناسی برای ماست. به گزارش روز دوشنبه فت فتو از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در جمع عزاداران اربعین حسینی در گلزار شهدای کرمان با […]

تهران- فت فتو- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: یکی از پیام‌های زیارت اربعین وظیفه‌شناسی است و شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ بارز وظیفه شناسی برای ماست.

به گزارش روز دوشنبه فت فتو از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در جمع عزاداران اربعین حسینی در گلزار شهدای کرمان با بیان اینکه حضور در گلزار شهدای کرمان  و مزار شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در روز اربعین و روزهای آخر هفته دفاع مقدس باعث افتخار است، اظهار داشت: مردمی که امروز در این محل گردآمده اند؛ جامانده نیستند، بلکه از سفرمانده هستند و امروز آماده اند به حضرت سیدالشهداء (ع) بگویند ما نتوانستیم بیاییم ولی راه شهدا را ادامه خواهیم داد.
وی افزود: بعضی افراد که از راه دور امام حسین (ع) را زیارت می‌کنند زیارتشان ممکن است از کسی که در کنار حرم باشد؛ مقبول تر شود.
نواب با اعلام اینکه زیارت باید عارفانه باشد، بیان کرد: ما پیرو رهبری هستیم که می‌گوید وقتی من به مشهد می روم دلم پرمی‌کشد و دوسال است که معظم له بدلیل شرایط کرونایی به مشهد نرفته اند و ما هم باید سعی کنیم مستحب را بر واجب ترجیح ندهیم، چرا که حفظ سلامتی عموم افراد جامعه واجب است و تشرف به زیارت مستحب.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: خواندن زیارت اربعین که در آن بیش از ۶۰ بار صفات ویژه ای برای امام حسین (ع) گفته شده است در روز اربعین ثواب زیادی دارد.
نواب یکی از آثار زیارت اربعین را بصیرت دانست و گفت: مومن بصیر است و رهبران الهی نیز این بصیرت را از عشق به اهل بیت و حرکت در راه آنان به دست آورده اند لذا وزیر امور خارجه آمریکا می گوید ما ۶ ماه برنامه ریزی می‌کنیم، اما رهبر انقلاب ایران با یک سخنرانی نیم ساعته همه چیز را از بین می‌برد.
وی اظهار داشت: وقتی کشتی‌های ما از مقابل چشمان صهیونیست‌ها سوخت برای لبنان حمل می کنند نتیجه همین خون‌ها و شهدایی است که تقدیم انقلاب و اسلام شده است.
وی با اشاره به اینکه تمام رییس جمهورهای آمریکا دو دوره‌ای بودند، ولی ترامپ که حاج قاسم سلیمانی عزیز را شهید کرد یک دوره رئیس جمهوری بود، افزود: این فرد، سرشکستگی برای آمریکا ببار آورد و این‌ها همه نشانه سرفرازی حق  است.
نواب وظیفه شناسی را از دیگر عناصر مهم در زیارت اربعین برشمرد وتصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ بارز وظیفه شناسی برای ما است.

وی با اعلام اینکه خودسازی یکی دیگر از صفاتی است که در زیارت اربعین توصیه شده است، گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی که در سفر آخر خود به عراق برای یک گفت و گوی مهم وارد این کشور شد خود را ساخته و آماده شهادت بود.
 
شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ بارز وظیفه‌شناسی است

منبع:ایرنـا
? شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ بارز وظیفه‌شناسی است