شهرستان صنعتی و اقتصادی سیرجان فاقد کتابخانه مرکزی است!

رئیس کتابخانه‌های شهرستان سیرجان از نبود کتابخانه مرکز در شهرستان سیرجان انتقاد کرد و گفت: این شهرستان با این همه پیشرفت‌های فرهنگی به لحاظ یک شهر اقتصادی، صنعتی و معدنی هنوز فاقد کتابخانه است.  حسن بلوردی رئیس کتابخانه‌های شهرستان سیرجان در گفت‌وگو با فت فتو در سیرجان با تبریک بیست و نهمین دوره هفته کتاب […]


رئیس کتابخانه‌های شهرستان سیرجان از نبود کتابخانه مرکز در شهرستان سیرجان انتقاد کرد و گفت: این شهرستان با این همه پیشرفت‌های فرهنگی به لحاظ یک شهر اقتصادی، صنعتی و معدنی هنوز فاقد کتابخانه است.

 حسن بلوردی رئیس کتابخانه‌های شهرستان سیرجان در گفت‌وگو با فت فتو در سیرجان با تبریک بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امسال را با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پرکنیم»، آغاز و با توفیق الهی با اجرای برنامه‌های مناسب، در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی پیش خواهیم رفت.

وی از نبود کتابخانه مرکز در شهرستان سیرجان انتقاد کرد و گفت: این شهرستان با این همه پیشرفت‌های فرهنگی به لحاظ یک شهر اقتصادی و صنعتی و معدنی هنوز فاقد کتابخانه است که هرساله در هفته کتاب‌خوانی وعده و وعید ساخت آن داده می‌شود، اما بازهم به فراموشی سپرده شده و هیچ اقدامی در این زمینه نمی‌شود، که ضرورت دارد مسؤولان شهرستان در این امر مهم اقدام کنند.

 بلوردی از وجود ۱۵ کتابخانه در سیرجان خبرداد و عنوان کرد: در این کتابخانه‌ها بالغ بر ۱۸۰ هزار عنوان کتاب موجود است که ۲۳ کتابدار نیز در این بخش مشغول به‌کار هستند.

وی از فعالیت کتابخانه‌ها در ایام کرونا هم خبر داد و گفت: همچنین با شیوع ویروس منحوس کرونا، فعالیت‌های کتابخانه به‌صورت مجازی در شبکه‌های اجتماعی ادامه یافت و نشست‌های کتاب‌خوان، قصه‌گویی، جمع‌خوانی، معرفی کتاب، حافظ‌خوانی و. شعرخوانی فعالیت کتابخانه ها متوقف نشد.

رئیس کتابخانه‌های سیرجان بر برگزاری کیفی برنامه‌های فرهنگی هفته کتاب تأکید کرد و افزود: هفته کتاب و کتاب‌خوانی فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و آگاه‌سازی مردم از خدمات کتابخانه‌هاست که امیدواریم بار دیگر پویایی و نشاط گذشته در کتابخانه‌ها را با حضور دوستداران کتاب و کتاب‌خوانی شاهد باشیم.

انتهای پیام/۸۰۰۱۵/ب

شهرستان صنعتی و اقتصادی سیرجان فاقد کتابخانه مرکزی است!

منبع:فــارس
? شهرستان صنعتی و اقتصادی سیرجان فاقد کتابخانه مرکزی است!