شعر آیینی مهم‌ترین ابزار بقا و توسعه فرهنگ حسینی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی‌ریز گفت: مهم‌ترین ابزاری که می‌توان به آن تمسک جست تا فرهنگ حسینی و عاشورایی و روح حماسی بین ملت‌ها به‌ویژه جوانان زنده بماند و تقویت شود، شعر آیینی و مذهبی است که ریشه در باورها و اعتقادات دارد. به گزارش خبرنگار گروه استان‌های فت فتو از نی‌ریز، سیدمحمدرضا رئیس‌السادات […]

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی‌ریز گفت: مهم‌ترین ابزاری که می‌توان به آن تمسک جست تا فرهنگ حسینی و عاشورایی و روح حماسی بین ملت‌ها به‌ویژه جوانان زنده بماند و تقویت شود، شعر آیینی و مذهبی است که ریشه در باورها و اعتقادات دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های فت فتو از نی‌ریز، سیدمحمدرضا رئیس‌السادات در مراسم شعرخوانی به‌مناسبت گرامیداشت اربعین حسینی، هفته دفاع مقدس و پاسداشت روز شعر و ادب پارسی با خوشامدگویی به شاعران و ادیبان شرکت‌کننده در این نشست و قرائت شعر اظهار کرد: مهم‌ترین ابزاری که امروزه می‌توان با نسل جدید ارتباط معنادار برقرار کرد، شعر است و در واقع شعر پل ارتباطی مؤثر و کارآمدی برای انتقال پیام‌ها، عاطفه‌ها و احساسات درونی به دیگران است.

وی با اشاره به اثربخشی و بازخورد بسیار مثبت اشعار آیینی، ملی و مذهبی در جامعه عنوان کرد: مهم‌ترین ابزاری که می‌توان به آن تمسک جست تا فرهنگ حسینی و عاشورایی و روح حماسی بین ملت‌ها به‌ویژه جوانان زنده بماند و تقویت شود، شعر آیینی و مذهبی است که ریشه در باورها و اعتقادات ما دارد.

شعر آیینی مهم‌ترین ابزار بقا و توسعه فرهنگ حسینی است

در این مراسم شاعران برجسته‌ای مانند سیداحمد علوی، محمدجواد نصیرزاده، ناصر سلطانی، زهرا نظری، آرزو حقیقی، مهدی اعیان‌منش، جعفر شاهسونی، محسن جلویز، سیداحمد موسوی‌مقدم، امید درستی، فاطمه زردشتی، عباسعلی زارعی، مسعود غضنفری و نیایش علی‌پور که دارای کتاب شعر هستند به قرائت اشعار خود پرداختند.

در این مراسم جواد فرزانفر عضو هیئت علمی و مدیرگروه رشته‌های علوم تربیتی، حقوق و آموزش و پرورش ابتدایی به ارائه توضیحاتی در ارتباط معنامحوری قیام حسینی و تأثیرات مثبت و انگیزشی باورپذیری معنا در تمام عرصه‌های زندگی پرداختند که مورد توجه حاضران قرار گرفت.

در پایان این مراسم از شاعران شرکت‌کننده در این نشست با اعطای لوح سپاس و هدیه قدردانی شد.

شعر آیینی مهم‌ترین ابزار بقا و توسعه فرهنگ حسینی است

در این مراسم کلیپ‌هایی نیز در ارتباط با بزرگداشت روز شعر و ادب، هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی که توسط روابط عمومی واحد نی‌ریز تهیه شده بود، پخش شد که مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

به گزارش آنا، مراسم شعرخوانی به‌مناسبت گرامیداشت اربعین حسینی، هفته دفاع مقدس و پاسداشت روز شعر و ادب پارسی با حضور شاعران انجمن‌های شعر و ادب شهرستان نی‌ریز در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی‌ریز برگزار شد.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/
شعر آیینی مهم‌ترین ابزار بقا و توسعه فرهنگ حسینی است

منبع:آنـــا
? شعر آیینی مهم‌ترین ابزار بقا و توسعه فرهنگ حسینی است