شرکت ملی مس به تعهدات خود عمل نکرده است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت ملی مس به تعهدات خود در انتقال گردش مالی و حساب هایش به استان عمل نکرده است. به گزارش فت فتو؛ محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۴۰ درصد واحد‌های تولیدی دارای مجوز بهره‌برداری استان کرمان نیمه […]

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت ملی مس به تعهدات خود در انتقال گردش مالی و حساب هایش به استان عمل نکرده است.

به گزارش فت فتو؛ محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۴۰ درصد واحد‌های تولیدی دارای مجوز بهره‌برداری استان کرمان نیمه فعال و ۲۵ درصد آن‌ها تعطیل هستند، لذا اولویت ما تعیین تکلیف و برنامه‌ریزی برای واحد‌های نیمه‌فعال و از رده خارج کردن واحد‌های تعطیل و کمک به توسعه فعالیت واحد‌های فعال باشد.

او از کاهش ۵ درصدی نرخ مالیات بر عملکرد بنگاه‌های اقتصادی خبر داد و گفت: نرخ مالیات بر عملکرد بنگاه‌ها به ۲۰ درصد رسیده است که مالیات مشکل راه تولید نباشد.

این نماینده مجلس بیان کرد: عملکرد مالیات در واحدهای تولیدی باید به نحوی باشد که پرداخت مالیات مانع فعالیت آنها نشود.

پورابراهیمی گفت: کلیات طرح صدور مجوز برای ورود به کسب و کار‌ها نیز به تصویب مجلس رسیده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: آماده‌ایم برای بهبود شرایط استان از ظرفیت مجلس و کمیسیون اقتصادی استفاده کنیم، اتفاقات خوبی هم در توسعه فعالیت‌های بزرگ صنعتی و معدنی رقم خورده و همت و تلاش استاندار کرمان که پیگیر مسائل توسعه‌ای هستند را داریم.

او ادامه داد: طرح بهبود کسب و کار در صحن علنی مجلس مصوب شد که دغدغه ها را برای ماه‌ها اتلاف وقت برای پیگیری اخذ مجوز کوتاه می‌کند.

نماینده مردم کرمان و راور افزود: بازار سرمایه به عنوان بهترین ظرفیت می تواند حتی به صورت پروژه ای شرکت های کوچک ما را تامین مالی کند.

پورابراهیمی اظهار داشت: در حوزه استان کرمان هیچ دغدغه‌ای به غیر از معیشت مردم، توسعه فعالیت‌ها و حل مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان نداریم.

او با تاکید بر اینکه موضوع ما در استان کرمان مطالبات سیاسی نیست، اظهار کرد: بعضی در استان کرمان به دنبال مطالبات سیاسی هستند، اما مطالبات سیاسی هیچ اولویتی در جایگاه نگاه مطالبات مردمی ندارد و نخواهد داشت.

پورابراهیمی اضافه کرد: تعهد ما به مردم است، مردم امروز از ما توسعه، حرکت به سمت پیشرفت و عدالت را می‌خواهند و این فضا در استان فراهم شده و با همین نگاه این مسیر را در استان دنبال می‌کنیم.
شرکت ملی مس به تعهدات خود عمل نکرده است

منبع:بــرنا
?
شرکت ملی مس به تعهدات خود عمل نکرده است