شرط معافیت کارفرمایان از پرداخت دو سال حق بیمه

تازه ترین گزارش عملکرد طرح کارورزی نشان می دهد که تاکنون بیش از ۱۴۶ هزار نفر داوطلب در آن ثبت نام کرده و بیش از ۵۶ هزار نفر موفق به بستن قرارداد کار شده اند.

به گزارش فت فتو، طرح کارورزی با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش‌آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب‌وکار دانش‌ آموختگان و جذب جوانان در بنگاه توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چند سال گذشته به اجرا درآمده است.
کارشناسان معتقدند این طرح فرصت آشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی با محیط کار را فراهم کرده و به افزایش قابلیت‌های آنها برای جذب فرصتهای شغلی در آینده و ورود به بازار کار کمک می کند.
آخرین آمار متقاضیان اجرای دوره کارورزی، حاکی از آن است که تاکنون بیش از ۱۴۶ هزار و ۳۸۲ نفر داوطلب واجد شرایط و فارغ التحصیل دانشگاهی ثبت‌نام کرده  و از این تعداد  ۵۶ هزار و ۲۶۶  هزار نفر موفق به بستن قرارداد کار شده‌  اند؛ همچنین از مجموع ۲۰ هزار و ۳۸۱ بنگاه اقتصادی که در این طرح ثبت نام کرده اند، بیش از ۱۰ هزار و ۳۰۰ بنگاه مشمول معافیت بیمه ای شده اند.

نمودار توزیع جغرافیایی داوطلبان و بنگاه‌های استقبال کننده طرح نشان می دهد که بیشترین تعداد داوطلبان متقاضی کارورزی به استانهای فارس، لرستان، خوزستان، کرمان، اصفهان، ایلام، کرمانشاه و خراسان رضوی و بیشترین تعداد واحد پذیرنده به استانهای اردبیل، تهران، اصفهان، کرمان، گلستان، هرمزگان، خراسان رضوی و فارس اختصاص دارد.
در بین استانها بیشترین آمار داوطلبان ثبت‌نامی، قرارداد منعقده و واحدهای پذیرنده متعلق به استان فارس است.
داشتن مدرک دانشگاهی حداقل کارشناسی، سن کمتر از ۳۵ سال در زمان ثبت نام  و داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت نظام وظیفه برای متقاضیان مرد از جمله شرایط بهره مندی از مزایای طرح کارورزی به شمار می رود؛ کارفرمایان نیز در صورت جذب کارورز، حداکثر تا دو سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف می‌شوند.
میزان کمک هزینه پرداختی به کارورزان به ازای هر ماه، برای مقطع کارشناسی ۵۰۰ هزار تومان، مقطع کارشناسی ارشد ۶۰۰ هزار تومان و برای مقطع دکترا ۷۰۰ هزار تومان است.
به گزارش فت فتو، داوطلبان فارغ التحصیل دانشگاهی و بنگاههای اقتصادی جهت بهره مندی از مزایای دوره کارورزی و معافیت بیمه ای می توانند به سامانه کارورزی وزارت کار به نشانی  https://karvarzi.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند.
انتهای پیام
شرط معافیت کارفرمایان از پرداخت دو سال حق بیمه

منبع: ایــسنا
💬شرط معافیت کارفرمایان از پرداخت دو سال حق بیمه : اخبار استان کرمان – اقتصادی