شرایط قابل کنترل است و مشکل خاصی نداریم/ ۴۳ درصد جمعیت هدف استان نوبت اول واکسن را دریافت کردند

استاندار کرمان در ارتباط ویدئوکنفرانسی با آیت‌الله رئیسی در ستاد ملی کرونا، گزارش اجمالی از روند بیماری کووید۱۹ و اقدامات مقابله‌ای و پیشگیرانه در استان ارائه داد. به گزارش فت فتو؛ علی زینی‌وند در ارتباط ویدئوکنفرانسی ستاد ملی کرونا با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور، گزارش اجمالی از روند بیماری کووید-19 و اقدامات مقابله‌ای در […]

استاندار کرمان در ارتباط ویدئوکنفرانسی با آیت‌الله رئیسی در ستاد ملی کرونا، گزارش اجمالی از روند بیماری کووید۱۹ و اقدامات مقابله‌ای و پیشگیرانه در استان ارائه داد.

به گزارش فت فتو؛ علی زینی‌وند در ارتباط ویدئوکنفرانسی ستاد ملی کرونا با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور، گزارش اجمالی از روند بیماری کووید-19 و اقدامات مقابله‌ای در استان کرمان ارائه داد و عنوان کرد: استان کرمان به دلیل گستردگی زیر پوشش چهار دانشگاه علوم پزشکی در کرمان، جیرفت، بم و رفسنجان و یک دانشکده علوم پزشکی در سیرجان قرار دارد. وی افزود: پیک‌های بیماری در استان به دلیل گستردگی و اثرپذیری از سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بعضا فارس، عموما طولانی‌تر است، اما با برنامه‌ریزی‌های خوب صورت گرفته، اجازه ندادیم استان دردسری برای کشور ایجاد کند.

استاندار کرمان تصریح کرد: در پیک پنجم بیماری که رو به نزول است، بیش از 2 هزار بستری در بیمارستان‌های استان داشتیم و تعداد زیادی نیز در منزل مراقبت می‌شدند که خوشبختانه با مدیریت صورت گرفته، نسبت فوتی‌ها به نسبت بستری‌ها رقم قابل قبولی بود.

زینی‌وند از افزایش ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان برای بیماران کرونایی به 2500 تخت نام برد و گفت: سه بیمارستان نظامی در استان به خوبی همراه بودند و آمادگی برپایی بیمارستان صحرایی نیز در استان وجود داشت.

وی از بکارگیری ظرفیت‌ها و امکانات صنایع و معادن استان در بحث کرونا نیز نام برد و گفت: برای همه بیمارستان‌های استان دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و تجهیزات فراهم شد.

استاندار کرمان اظهار داشت: در حال حاضر 1260 نفر در ارتباط با کرونا در استان بستری هستند که قابل کنترل است و در این حوزه مشکل خاصی نداریم.

زینی‌وند یادآور شد: تعداد مناطق قرمز استان به چهار شهرستان کاهش یافته است، در حوزه واکسیناسیون 43 درصد جمعیت هدف استان کرمان نوبت اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

30 تا 40 هزار دوز واکسن در استان در حال تزریق است و آمادگی تا 70 هزار دوز را داریم. وی همچنین از اجرای موفق طرح شهید سلیمانی گفت و بیان داشت: این طرح با خوبی پیش می‌رود و هماهنگی‌های لازم بین ارکان استان وجود دارد.

استاندار کرمان در خصوص بازگشایی مدارس بیان کرد: کارگروهی را ذیل ستاد استانی مقابله با کرونا تشکیل داده‌ایم و تدابیر لازم برای برگزاری حضوری، نیمه حضوری و مجازی فراهم کردیم.

زینی‌وند خاطرنشان کرد: واکسیناسیون همه دانشجویان کرمانی نیز با ارائه کارت ملی از هفته گذشته آغاز شده است.فرهنگیان نیز به صورت گسترده واکسینه شده‌اند. وی با اشاره به دو مهمانشهر اتباع خارجی در استان کرمان گفت: 10 هزار نفر در این مهمانشهرها سکونت دارند و واکسیناسیون اتباع خارجی در دستور کار است.

استاندار کرمان ابراز داشت: در حوزه درمان دولت کمک‌های خوبی کرده است، اما بخش بهداشت هم نباید مغفول بماند. در حوزه اعتبارات مراکز واکسیناسیون باید توجهی به آنها شود و توازنی بین بهداشت و درمان برقرار گیرد.
شرایط قابل کنترل است و مشکل خاصی نداریم/ ۴۳ درصد جمعیت هدف استان نوبت اول واکسن را دریافت کردند

منبع:بــرنا
?
شرایط قابل کنترل است و مشکل خاصی نداریم/ ۴۳ درصد جمعیت هدف استان نوبت اول واکسن را دریافت کردند