سیره شهدا را باید فراتر از حوضه‌های نظامی و مقاومت دید

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی داتشگاه آزاد اسلامی گفت: باید سیره شهدا را فراتر از حوضه‌های نظامی و مقاومت دید؛ زیرا هر یک مربی هستند و رفتار آنان در جامعه برای هدایت بوده است. به گزارش خبرنگار گروه استان‌های فت فتو از کرمان، سیدمحمد بطحایی در آیین بازگشایی مدارس سمای کشور و گرامیداشت هفته دفاع […]

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی داتشگاه آزاد اسلامی گفت: باید سیره شهدا را فراتر از حوضه‌های نظامی و مقاومت دید؛ زیرا هر یک مربی هستند و رفتار آنان در جامعه برای هدایت بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های فت فتو از کرمان، سیدمحمد بطحایی در آیین بازگشایی مدارس سمای کشور و گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در جوار مرقد مطهر سیدالشهدای مقاومت، سردار حاج قاسم سلیمانی به‌صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: وقتی به آثاری که سیره شهیدانی مانند سردار سلیمانی در جامعه بر جای گذاشته‌اند، نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم باید آنان را فراتر از حوضه‌های نظامی و مقاومت دید؛ زیرا هر یک مربی هستند و رفتار آنان در جامعه برای هدایت بوده است.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی داتشگاه آزاد اسلامی یادگیری را تغییر نسبتاً پایدار در رفتار عنوان کرد و افزود: کار معلم و مربی هدایت جریان یادگیری است. آنان کمک می‌کنند تا یادگیری افراد در مسیر و بستر درست و با اختلالات اندک انجام شود. باید عمر با برکت شهیدان را مرور کنیم و ما معلمان که وظیفه اصلی هدایت دانش‌آموزان را داریم، فراموش نکنیم حاج‌قاسم در لحظه‌لحظه زندگی منابع ارزشمندی را به‌عنوان الگو برای یادگیری در اختیار گذاشته است.

رمز موفقت شهید سلیمانی تبعیت محض از رهبری بود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان نیز درباره فلسفه وجودی برگزاری آیین بازگشایی مدارس در جوار مرقد مطهر شهید سلیمانی را این‌گونه تشریح کرد: رفتار و منش حاج‌قاسم به‌عنوان الگو و نمونه برای همه ما و شما دانش‌آموزان است.

علیرضا منظری‌توکلی اضافه کرد: از ویژگی‌های آن شهید بزرگوار احترام به بزرگ‌ترها به‌ ویژه پدر و مادر بود، وی در اوج مشغله‌های زیاد که در سوریه، لبنان، فلسطین و سراسر دنیای مقاومت داشت، توجه، احوالپرسی و دیدار با والدین را در برنامه خود قرار می‌داد.

وی توضیح داد: حاج‌قاسم با قرآن بسیار مأنوس بود و مرتب قرآن می‌خواند. شما دوستداران سردار، هرچه می‌توانید با قرآن مأنوس شوید؛ به‌ویژه شما دانش‌آموزان که در حدیث نیز آمده، اگر کسی قرآن بخواند و جوان مؤمنی باشد قرآن با گوش و خون او آمیخته می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان رمز موفقت شهید سلیمانی را تبعیت محض از مقام معظم رهبری عنوان کرد و ادامه داد: وی عاشق و مطیع محض ولایت و رهبری و فرمان‌بردار حضرت امام در زمان حیات و حضرت خامنه‌ای بعد از امام راحل بوده‌اند.

منظری‌توکلی به دانش‌آموزان توصیه کرد: اگر می‌خواهید مانند حاج‌قاسم زندگی کنید ارتباط خود را با کتاب قطع نکنید؛ به‌ویژه سعی کنید با مطالعه زندگی حاج‌قاسم، سبک این بزرگ‌مرد تاریخ و این انسان پاکباخته و مخلص و سرباز واقعی ایران، اسلام و ولایت را الگوی خود قرار دهید.

به گزارش آنا، در حاشیه این مراسم، زنگ آغاز سال تحصیلی به‌صورت مجازی توسط حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان به صدا درآمد.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۱۰۳/
سیره شهدا را باید فراتر از حوضه‌های نظامی و مقاومت دید

منبع:آنـــا
? سیره شهدا را باید فراتر از حوضه‌های نظامی و مقاومت دید