سیرجان دارای شهردار شب شد

کرمان– فت فتو– شهردار سیرجان در استان کرمان می‌گوید تشکیلاتی با عنوان «شهردار شب» یا «اداره شب» در این نهاد راه‌اندازی شده تا فعالیت‌ها در ساعت‌های غیراداری هم با سامان و نظارت بهتری انجام شود. به گزارش فت فتو شهردار شب عنوانی در تشکیلات برخی شهرداری های بزرگ مانند پایتخت است که هرشب یکی از […]

کرمانفت فتو– شهردار سیرجان در استان کرمان می‌گوید تشکیلاتی با عنوان «شهردار شب» یا «اداره شب» در این نهاد راه‌اندازی شده تا فعالیت‌ها در ساعت‌های غیراداری هم با سامان و نظارت بهتری انجام شود.

به گزارش فت فتو شهردار شب عنوانی در تشکیلات برخی شهرداری های بزرگ مانند پایتخت است که هرشب یکی از مسئولان شهری آن مجموعه با هدایت شهردار، مسئولیت بیدارباش، بازدید، نظارت و مدیریت میدانی همه فعالیت های شبانه آن نهاد را از نزدیک زیر نظر می گیرد و با هماهنگی شهردار، فعالیت ها را سامان می دهد تا خدمات رسانی بیشتر و با کیفیت بهتر انجام شود.

درواقع فعالیت های تعریف شده برای تشکیلات شهردار شب، نافی مسئولیت های شهردار یا دیگر مسئولان شهری نیست، ماموریت های جدیدی نیز به شمار نمی رود زیرا اگر این تشکیلات هم وجود نداشته باشد، شهردار و سایر مدیران شهری موظفند پیگیر اجرای امور باشند اما باتوجه به حضور نداشتن همه مدیران و پرسنل در ساعت های غیراداری، انتظار می رود که با راه اندازی تشکیلات شب، فعالیت های خدمات رسانی با تمرکز و نظارت بهتری انجام شود.

علی اکبر کریمی پور شهردار سیرجان روز پنجشنبه در این زمینه در گفت وگو با خبرنگار فت فتو توضیح داد: تصمیم گرفته شد از این پس برای کنترل، نظارت و رسیدگی به حوادث و اتفاقات احتمالی که در طول شب رخ دهد تشکیلاتی با عنوان شهردار شب داشته باشیم.

وی درباره وظایف شهردار شب توضیح داد: این طرح در قالب شهرداران شب مناطق و نواحی دیده شده است؛ همه اجزای شهرداری زیرنظر زیر نظر ستاد یا همان شهردار شب کل فعالیت خواهند کرد و اولویت هم پیشبرد سریع‌تر و سرعت‌بخشی به حل مشکلات و رفع موانع در حوزه مدیریت شهری است.

کریمی پور عنوان کرد: وظیفه شهردار شب کنترل و بررسی وقایع رخ داده در سطح شهر از جمله نظارت بر پیمانکار، همه امور شهرداری و رفع نواقصی است که از روز به شب یا برعکس منتقل خواهند شد؛ ضمن اینکه شهرداران شب بازدید میدانی از مناطق مختلف را خواهند داشت.

شهردار سیرجان گفت: اولویت اصلی اجرای این برنامه هماهنگی با سازمان‌های خارج از شهرداری مثل حوادث مختلف یا مشکلاتی است که در حوزه های آب، برق یا گاز به وجود می آید که شهرداران شب هماهنگی‌های لازم را در رفع مشکلات با ادارات یا نهادهای مربوطه خواهند داشت و ما به دنبال رضایت شهروندان در همه موارد و مسائل شهری هستیم.

به گفته وی انتخاب شهردار شب هر شب، به صورت دوره‌ای و از بین نیروهای شهرداری خواهد بود.

سیرجان از شهرهای بزرگ و مراکز مهم اقتصادی و کشاورزی کرمان و کشور در ۱۷۵ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.
سیرجان دارای شهردار شب شد

منبع: ایرنـا
? سیرجان دارای شهردار شب شد