سَم پاشی دامداری‌های کرمان

برای جلوگیری از خطر بیماری تب کریمه کنگو دامداری‌های کرمان سَم پاشی شدند. به گزارش فت فتو، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان گفت: هر سال در این فصل از سال احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو افزایش می‌یابد و به همین دلیل اقدامات لازم برای کنترل این بیماری انجام می‌شود.   آمنه زینلی افزود: سم […]

برای جلوگیری از خطر بیماری تب کریمه کنگو دامداری‌های کرمان سَم پاشی شدند.

به گزارش فت فتو، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان گفت: هر سال در این فصل از سال احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو افزایش می‌یابد و به همین دلیل اقدامات لازم برای کنترل این بیماری انجام می‌شود.

 

آمنه زینلی افزود: سم پاشی و رعایت نکات بهداشتی یکی از مهمترین اقدامات برای کنترل بیماری‌ها است و باید ذبح دام نیز به صورت کاملاً بهداشتی انجام شود و مردم از خرید و کشتار دام‌های غیر مجاز جدا خودداری کنند.

وی عنوان کرد: این بیماری با فعالیت کنه‌ها افزایش می‌یابد و با توجه به افزایش موارد شناسایی افراد مبتلا به این بیماری کار سم پاشی دامداری‌های شهرستان کرمان آغاز و با نظارت و دقت بالای کارشناسان انجام شد.
زینلی خواستار توقف کشتار دام‌های غیر مجاز در خارج از دامداری‌ها شد و گفت: در صورت مشاهده این مساله توسط بازرسان به شدت با متخلفان برخورد می‌شود
سَم پاشی دامداری‌های کرمان

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? سَم پاشی دامداری‌های کرمان