سومین رویداد ملی فهما در استان کرمان آغاز به کار کرد

کرمان – مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان کرمان گفت: طرح ملی رویداد فهما ۱۴۰۰ در استان کرمان آغاز شد و ۳۰ آذر ماه نیز به کار خود پایان خواهد داد. به گزارش فت فتو، حجت الاسلام مصطفی گرجی سه شنبه صبح در نشست خبری سومین رویداد ملی فهما (فرهنگ و هنر مساجد ایران) ضمن […]

کرمان – مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان کرمان گفت: طرح ملی رویداد فهما ۱۴۰۰ در استان کرمان آغاز شد و ۳۰ آذر ماه نیز به کار خود پایان خواهد داد.

به گزارش فت فتو، حجت الاسلام مصطفی گرجی سه شنبه صبح در نشست خبری سومین رویداد ملی فهما (فرهنگ و هنر مساجد ایران) ضمن تسلیت ایام غم و اندوه اهل بیت (س) گفت: کار فرهنگی در امتداد حرکت امام حسین (ع) است و حرکت آن حضرت چیزی جز کار فرهنگی نبوده است.

وی با اشاره به اینکه تمام کارکردهای فرهنگی مربوط به امر به معروف و نهی منکر است، بیان داشت: کلید بصیرت، ژرف اندیشی و تفقه در معارف است و مقام معظم رهبری می‌فرمایند «فرهنگ همانند هوا است» که ضرورت فرهنگ را بیان می‌کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان کرمان با بیان این مطلب که کار فرهنگی باید متناسب با شرایط زمان باشد، اظهار داشت: در شرایط امروز جامعه که شاهد بمباران فرهنگی هستیم، جایگاه فعالین فرهنگی کجا است؟ باید به گونه‌ای فعالیت کرد که مخاطب به سمت ما گرایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا موجب ارزیابی فعالیت‌ها می‌شود چراکه فعالیت‌ها باید متناسب با شرایط موجود باشد، عنوان کرد: کانون‌های مساجد نیز در بستر فضای مجازی فعالیت‌های مختلفی را اجرا می‌کند و از جمله این فعالیت‌ها در ایام اربعین، برگزاری دو مسابقه کتابخوانی با عنوان «ما ملت امام حسینی» است.

برگزاری طرح ملی کوثر رسالت

حجت الاسلام گرجی با بیان این مطلب که از دیگر برنامه‌ها برگزاری طرح ملی کوثر رسالت است که به مدت دو روز برگزار می‌شود، اظهار داشت: این دوره در دو بخش مادران قرآنی و تربیت مربی قرآنی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به رویداد ملی فهما، بیان کرد: امسال سومین دوره ان طرح برگزار می‌شود که شعار آن «به توان مردم» است، از طرف دیگر در فعالیت‌های فرهنگی یک نقصی که داشتیم، این است که برنامه‌ها در سطح محله برگزار می‌شد در نتیجه کار خیر باید معرفی شود و رویداد فهما در همین راستا حرکت می‌کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان کرمان با بیان این مطلب که جذب حداکثری مخاطب به مسجد، فعال سازی فرهنگی محله، حضور مؤثر مخاطب در فضای مجازی و افزایش تولیدات فرهنگی از جمله اهداف طرح ملی فهما است، اضافه کرد: از ۱۶ مرداد تا ۳۰ آذر مرحله اول فعالیت‌ها ی کانون‌ها بارگذاری می‌شود و از یکم دی ماه تا سوم بهمن ارزیابی فعالیت‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی اعضای کانون‌ها، برگزاری مسابقات الکترونیکی و انجام فعالیت‌های خودجوش از جمله شاخص‌های طرح ملی فهما است، بیان داشت: ۲۳ شهریور تکریم مادر شهید صدقی را داشتیم که با حضور آنلاین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کانون‌های مساحد کشور برگزار شد.

حجت الاسلام گرجی با بیان این مطلب که یکسری ویژه برنامه‌ها نیز به مناسبت هفته دفاع مقدس در کانون‌های مساجد برگزار می‌شود، ابراز داشت: برگزاری نمایشگاه کتاب، طرح شنبه‌های کتاب با موضوع دفاع مقدس، برگزاری یادمان دفاع مقدس، معرفی وصیتنامه و برگزاری مسابقات کتابخوانی از جمله فعالیت‌های هفته دفاع مقدس است.

وی با اشاره به اینکه طرح ملی فهما ۱۴۰۰ در سه شبستان و ۱۲ رواق برگزار می‌شود، عنوان کرد: فعالیت کانون‌های مساجد با محوریت مردم و برنامه ریزی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد برگزار می‌شود.

کد خبر ۵۳۰۹۸۰۲
سومین رویداد ملی فهما در استان کرمان آغاز به کار کرد

منبع:مــهر
? سومین رویداد ملی فهما در استان کرمان آغاز به کار کرد