سهم بخش تعاون در مسکن از ۲.۵ درصد به کمتر از یک درصد رسید

فت فتو/کرمان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: متاسفانه سهم بخش تعاون در مسکن از ۲.۵ درصد به کمتر از یک درصد رسیده است. “رضا اسماعیلی” ظهر امروز ۱۵ شهریورماه در نشست خبری به مناسبت هفته تعاون، حوزه تعاون را یک حوزه گسترده دانست و گفت: تعاون را بیشتر به عنوان یک […]

فت فتو/کرمان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: متاسفانه سهم بخش تعاون در مسکن از ۲.۵ درصد به کمتر از یک درصد رسیده است.

“رضا اسماعیلی” ظهر امروز ۱۵ شهریورماه در نشست خبری به مناسبت هفته تعاون، حوزه تعاون را یک حوزه گسترده دانست و گفت: تعاون را بیشتر به عنوان یک حوزه اقتصادی می شناسند.

وی ادامه داد: باتوجه به رویکرد دولت سیزدهم مبنی بر حمایت از اقشار ضعیف و رساندن سهم تعاونی در اقتصاد کشور به ۲۵ درصد امیدواریم تعاونی ها به جایگاه اصلی خود دست پیدا کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از راه اندازی سامانه جامع هوشمند تعاون از سال گذشته خبر داد و بیان کرد: همه تعاونی ها و اعضای آنها باید در این سامانه ثبت نام کنند. در استان کرمان ۴۰ هزار نفر از اعضا در این سامانه تاکنون ثبت نام کرده اند.

وی تعداد تعاونی ها فعال استان کرمان را ۵۰۰۰ مورد اعلام کرد و افزود: پیش بینی می کنیم که ۵۰ هزار فرصت شغلی در حوزه تعاونی ها که پنج درصد اشتغال استان را تشکیل می دهد، فراهم شده باشد.

اسماعیلی از سهم سه تا پنج درصدی تعاونی ها در اقتصاد استان کرمان خبر داد و بیان کرد: بیشترین تعاونی های استان در بخش کشاورزی فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان های کرمان، رفسنجان و سیرجان به ترتیب رتبه اول تا سوم در تعداد تعاونی ها را به خود اختصاص داده اند، اظهار کرد: شهرستان کرمان با بیش از ۴۵ هزار عضو در تعاونی ها رتبه نخست در این زمینه را دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان مبلغ سرمایه گذاری در تعاونی ها را بیش از ۳۰۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی های استان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: در حوزه تعاونی های روستایی به مشاغل خانگی وام دو میلیارد تومانی پرداخت می کنیم.

اسماعیلی تصریح کرد: فرهنگ تعاون در روستاها بسیار قوی بود اما نتوانستیم فرهنگ تعاون را در شهرها ترویج دهیم و شاید شرکت های سرمایه گذاری، شرکت های سهامی، هرمی و … توانستند با فرهنگ شهرنشینی خود را تطبیق داده و شرکت های سهامی بهتر از تعاونی ها رشد پیدا کرده اند.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت بسیج در توسعه تعاونی تاکید کرد و در ادامه اقتصاد مقاومتی را در حضور و مشارکت مردم دانست و بیان کرد: متاسفانه سهم بخش تعاون در مسکن از ۲.۵ درصد به کمتر از یک درصد رسیده است.

انتهای پیام
سهم بخش تعاون در مسکن از ۲.۵ درصد به کمتر از یک درصد رسید

منبع:ایـسنا
? سهم بخش تعاون در مسکن از ۲.۵ درصد به کمتر از یک درصد رسید