سمپوزیوم مجسمه‌سازی در سیرجان گشایش یافت

کرمان- فت فتو – نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل‌گهر شهرستان سیرجان در استان کرمان به عنوان رویداد بزرگ هنری در جنوب شرق کشور با مشارکت هنرمندان کشوری روز چهارشنبه با حضور مسئولان محلی گشایش یافت. به گزارش فت فتو در مراسم افتتاح این رویداد امام جمعه سیرجان، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، […]

کرمان- فت فتو – نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل‌گهر شهرستان سیرجان در استان کرمان به عنوان رویداد بزرگ هنری در جنوب شرق کشور با مشارکت هنرمندان کشوری روز چهارشنبه با حضور مسئولان محلی گشایش یافت.

به گزارش فت فتو در مراسم افتتاح این رویداد امام جمعه سیرجان، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، مسئولان شهرستانی و مدیران مجتمع شرکت گل گهر شرکت داشتند.

براساس اطلاعاتی که برگزارکنندگان این سمپوزیوم اعلام کردند ۱۶ هنرمند برجسته مجسمه سازی کشور در این رویداد هنری که فراخوان سراسری آن با ارسال ۱۸۰ اثر همراه بوده مشارکت و رقابت خواهند داشت.

مسئول اجرایی این سمپوزیوم در حاشیه مراسم افتتاح این رویداد به خبرنگار فت فتو گفت: این رویداد در ایفای مسئولیت های اجتماعی شرکت گل گهر اجرایی شده است.

ابوذر حلوایی به خبرنگار فت فتو افزود: پس از داوری ۱۸۰ اثر ارسال شده ۱۶ اثر نهایی برای شرکت در سمپوزیوم راه یافت.

وی افزود: با توجه به معیارهای مد نظر، مجسمه سازان مولفه های ایرانی- اسلامی را مد نظر دارند و تا ۲۵ روز آینده کار ساخت مجسمه ها به اتمام خواهد رسید و در مکان های فرهنگی نصب می شوند.

حلوایی گفت: در این سمپوزیم یک قطعه سنگ مرمریت چشمه شیردوش کرمان به ابعاد تقریبی ۲۵۰ در ۱۲۰ سانتیمتر در اختیار هر یک از هنرمندان قرار می‌گیرد تا آثارشان را خلق کنند.

مدیر عامل روابط عمومی شرکت صنعتی و معدنی گل گهر افزود : ۱۶ نفر هم از میان فعالان رشته‌های هنری به عنوان دستیار هنرمندان منتخب به همراه جمعی از علاقه مندان و فعالان این هنر در سیرجان به عنوان عوامل اجرایی در این رویداد بزرگ فرهنگی حضور خواهند داشت.

حلوایی گفت: متریال سنگ، مس و اجرا در سطح شهرستان و حضور هنرمندان صاحب‌نام کشور فرصتی برای علاقه مندان هنر مجسمه سازی در سطح استان کرمان است تا در اوج شیوع کرونا آرامش و هنر را بهانه‌ای برای جلای روح مردم قرار دهند.

وحید محمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان هم گفت:  این حرکت خوب هنری بهانه ای برای گردهمایی تعدادی از هنرمندان ممتاز سراسر کشور است که به خلق آثار هنری می پردازند و هنرمندان کرمانی نیز در کنار سایر هنرمندان کشور حضور دارند واز تجربیات همدیگر استفاده می شود.

وی افزود: استان پهناور کرمان دارای هنرمندان متعددی در این زمینه همچون استاد صنعتی است که می تواند زمینه رشد و توسعه مجسمه  سازی استان را فراهم کند و بهانه خوبی برای خلق آثار زیبا در این زمینه مهم هنری به شمار می رود.

این سمپوزیوم در محوطه‌ای باز واقع در بلوار مالک اشتر جنب میهمانسرای گل گهر با رعایت اصول بهداشتی دایر است و میزبان هنرمندان و علاقه مندان خواهد بود و بازدید عموم از آن به شرط رعایت اصول بهداشتی آزاد است.
سمپوزیوم مجسمه‌سازی در سیرجان گشایش یافت

منبع:ایرنـا
? سمپوزیوم مجسمه‌سازی در سیرجان گشایش یافت