سردار کارگر: کاروان‌های "راهیان نور" ‌از نیمه دوم امسال دوباره حرکت می‌کند

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: راهیان نور دفاع مقدس از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی راه‌اندازی مجدد می‌شود. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز در ارتباط […]

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: راهیان نور دفاع مقدس از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی راه‌اندازی مجدد می‌شود.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز در ارتباط ویدئوکنفرانس با آیین افتتاحیه دومین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار یادواره شهید سپهبد قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان و در جوار مرقد مطهر شهید سلیمانی اظهار داشت: استان کرمان در دفاع مقدس پیشتاز بود و امروز در ترویج مکتب شهید سلیمانی نیز پیشتاز است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش را نباید به یک وزارتخانه خلاصه کرد و یک نهاد فرا وزارتخانه‌ای است گفت: تربیت مسئله مهمی است و به عهده خانواده آموزش و پرورش کل کشور است که باید به آن اهمیت داده شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به نقش و اهمیت ویژه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: آموزش و پرورش از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی فرمود دفاع مقدس یک قله بوده و مقاومت دامنه این قله است ادامه داد: افتخارات و عظمت دفاع مقدس باید در کتب درسی دیده شود.

سردار کارگر با اشاره به اینکه راهیان نور دفاع مقدس از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور راه‌اندازی مجدد می‌شود گفت: یک مسیر راهیان نور دفاع مقدس حضور در جوار مرقد شهید سلیمانی در استان کرمان است.

جشنواره فرهنگی و هنری علمدار باید مقری برای ترویج مکتب شهید سلیمانی باشد

استاندار کرمان نیز در این مراسم اظهار داشت: برگزاری دومین دوره جشنواره کشوری فرهنگی هنری علمدار در پایتخت مقاومت اسلامی بسیار ارزشمند است.

علی زینی‌وند با بیان اینکه کار کردن در ذیل مکتب شهید سلیمانی را وظیفه خود می‌دانیم گفت: این مکتب یک الگوی تولید هویت، شجاعت و بندگی خدا و انسان‌دوستی است.

زینی‌وند با اشاره به اینکه سردار سلیمانی عصاره بیش از چهل سال انقلاب اسلامی است افزود: شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی هم برای ما غرور  و عزت آفرید.

وی با بیان اینکه نسل جوان ما مورد هجمه شدید دشمن است و باید این الگوها را به آنها معرفی کرد ادامه داد: دبیرخانه جشنواره فرهنگی و هنری علمدار باید مقری برای ترویج مکتب شهید سلیمانی در سراسر دنیا و تربیت نسلی در تراز انقلاب اسلامی باشد.

جشنواره کشوری فرهنگی و هنری علمدار از جوار مرقد شهید سلیمانی در کرمان آغاز به کار کرد
رئیس بسیج فرهنگیان: راهیان نور حاج قاسم با محوریت مکتب شهید سلیمانی راه‌اندازی شد
آیین افتتاح اردوهای راهیان نور دانش آموزی در جوار مزار شهید سلیمانی برگزار شد

از سوی دیگر صدیقه مرادی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز با اشاره به زمان برگزاری و نحوه ارسال به دومین جشنواره فرهنگی هنری علمدار اظهار داشت: زمان ارسال آثار به این جشنواره، از ۱۵ مهرماه تا ۱۵ آذرماه ۱۴۰۰ است و دانش آموزان می‌توانند آثار خود را از طریق شبکه شاد و در “کانال علمدار” بارگذاری و ارسال کنند.

وی با بیان اینکه استان کرمان به عنوان دبیر خانه جشنواره کشوری علمدار از سوی وزارت آموزش و پرورش معرفی شده افزود: دومین جشنواره فرهنگی هنری علمدار با مشارکت دانش‌آموزان و فرهنگیان کشور و مدارس ایرانی خارج از کشور برگزار می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت، معرفی اسوه ایثار، اخلاص و عمل برای نسل جوان و نوجوان کشور، صیانت از میراث ارزشمند شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان مدرسه و مکتب درس‌آموز، بازنمایی حقیقی از تصویر آن شهید آسمانی به مثابه نمادی از هم پیوستگی و همدلی آحاد جامعه ایرانی و امت اسلامی با هر سلیقه و گرایشی، معرفی آثار فرهنگی و هنری دانش‌آموزان و فرهنگیان مستعد، علاقمند و تقدیر از آن‌ها از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی ادامه داد: “آموزه‌ها و آداب تعلیم وتربیت اسلامی در مکتب شهید سلیمانی”، “روش‌های تربیتی کودکان و نوجوانان در مکتب شهید سلیمانی”، “ولایت پذیری و ولایت مداری در مکتب شهیدسلیمانی”، “شهید سلیمانی و فرزندان شهدا”، “شهید سلیمانی و احترام به پدر و مادر”، “شهید سلیمانی و دفاع مقدس”، “شهید سلیمانی و گام دوم انقلاب”، “آموزه‌های شهید سلیمانی پیرامون سبک زندگی ایرانی – اسلامی” و “معلم و مربی تراز جمهوری اسلامی در مکتب شهید سلیمانی” از جمله محورها و موضوعات برگزاری این جشنواره است.

مرادی با بیان اینکه نمایشنامه‌نویسی، فیلم کوتاه، شعر، رشته‌های این جشنواره در بخش فرهنگیان هستند گفت: دانش‌آموزان دوره ابتدایی می‌توانند آثار خود را در قالب نقاشی و خط تحریر به این جشنواره ارسال نمایند.

صدیقه مرادی گفت: دانش آموزان دوره اول در رشته عکاسی و دانش آموزان متوسطه دوره دوم در رشته نقاشی دیجیتال، داستانک و شعر می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
سردار کارگر: کاروان‌های "راهیان نور" ‌از نیمه دوم امسال دوباره حرکت می‌کند

منبع:تسنــیم
? سردار کارگر: کاروان‌های "راهیان نور" ‌از نیمه دوم امسال دوباره حرکت می‌کند