ساماندهی کارگران غیربومی در فصل برداشت پسته در رفسنجان

سرپرست شهرداری رفسنجان با اشاره به آغاز فصل برداشت پسته و ساماندهی کارگران فصلی گفت: تمهیدات لازم برای اسکان موقت کارگران فصلی صورت گرفته است. به گزارش فت فتو از رفسنجان، شهریورماه هرسال زمان آغاز برداشت پسته شهرستان رفسنجان است که قطب بزرگ تولید این محصول در جهان به‌شمار می‌رود و با ۸۰ هزار هکتار […]


سرپرست شهرداری رفسنجان با اشاره به آغاز فصل برداشت پسته و ساماندهی کارگران فصلی گفت: تمهیدات لازم برای اسکان موقت کارگران فصلی صورت گرفته است.

به گزارش فت فتو از رفسنجان، شهریورماه هرسال زمان آغاز برداشت پسته شهرستان رفسنجان است که قطب بزرگ تولید این محصول در جهان به‌شمار می‌رود و با ۸۰ هزار هکتار باغ مشجر پسته سهم عمده صادرات کشور در این محصول را به خود اختصاص می‌دهد.

اگرچه براساس اعلام مسؤولان رفسنجان، برآورد تولید و برداشت محصول پسته امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش محصول را نشان می‌دهد؛ اما هرسال در شهریورماه همه متولیان در شهرستان رفسنجان بسیج می‌شوند تا بتوانند زمینه‌های مناسب برای آغاز فصل برداشت در این شهرستان را فراهم کنند.

نیاز کشاورزان رفسنجانی به  کارگران فصلی قابل انکار نیست. خدماتی که نقش عمدهای در برداشت به‌موقع و  فرآوری بزرگترین محصول صادراتی کشور را برعهده دارند. این قشر که برای تأمین نیاز خانواده‌ها خود بعضی از سایر شهرها و استان‌ها دیگر وارد رفسنجان می‌شوند و به ناچار در سطح شهر اسکان می‌یابند.

در همین راستا باید یک‌سری اقدامات صورت گیرد تا پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود، که طرح ساماندهی این قشر مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفت و برای اسکان آنها مکان مناسبی در نظر گرفته شد.

جهانگیر ملکی سرپرست شهرداری رفسنجان امروز اظهار کرد: حضور کارگران فصلی در نقاط مختلف سطح شهر موجب ازدحام، اختلال و بعضی ایجاد مزاحمت‌هایی برای شهروندان  بخصوص در شرایط کرونایی می‌شود؛ تبعات اجتماعی و بهداشتی ناشی از تجمعات، مدیریت شهری را بر آن داشت تا نسبت به اتخاذ راه حل مناسب برای جلوگیری از تشدید و بروز این مشکلات اقدام کند.

وی جزئیات اسکان موقت کارگران فصلی را چنین تشریح کرد: برای اسکان کارگران فصلی در ورودی شهرضلع جنوب‌غربی میدان امام حسین(ع) زمینی به مساحت ۸ هزار متر مربع درنظر گرفته شده است که این مکان دارای سرویس بهداشتی، آب گرم؛ آب سرد و حمام بوده و آماده است که در خدمت کارگران فصلی قرار گیرد.

سرپرست شهرداری رفسنجان بیان کرد: احداث این مکان موجب عدم تجمع و تردد کارگران غیربومی در سطح شهر می‌شود و چنانچه شهروندان به کارگر نیاز داشته باشند باید به محل اسکان کارگران فصلی مراجعه کنند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۶/ب

ساماندهی کارگران غیربومی در فصل برداشت پسته در رفسنجان

منبع:فــارس
? ساماندهی کارگران غیربومی در فصل برداشت پسته در رفسنجان