سارقان در یک شب ۴ میلیارد ریال به تاسیسات برق رفسنجان خسارت زدند

کرمان – فت فتو – مدیر امور برق شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه سارق یا سارقان در بامداد ۲ روز پیش حین ارتکاب جرم در پُست برق موجب خاموشی ۵ ساعته بیش از ۶۰۰ مشترک خانگی و کسب و کارهای مختلف شدند، میزان خسارتی که به پست برق وارد شده را ۴ میلیارد ریال […]

کرمان – فت فتو – مدیر امور برق شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه سارق یا سارقان در بامداد ۲ روز پیش حین ارتکاب جرم در پُست برق موجب خاموشی ۵ ساعته بیش از ۶۰۰ مشترک خانگی و کسب و کارهای مختلف شدند، میزان خسارتی که به پست برق وارد شده را ۴ میلیارد ریال برآورد کرد.

به گزارش فت فتو قطع چندساعته برق در مناطقی از شهر رفسنجان که از نیمه شب رخ داده بود، خبرساز بود تا آنکه مسئولان برق علت را سرقت و خرابکاری سارق یا عده ای از سارقان اعلام کردند؛ افرادی که هم خواب شهروندان را گرفتند و هم به بیت المال و اموال شهروندان و هموطنانشان خسارت زدند.

سرقت برق سال گذشته نیز در رفسنجان سبب آتش سوزی در یک منزل مسکونی شده بود.

محمدرضا یوسفی مدیر امور برق شهرستان رفسنجان روز جمعه در گفت و گو با فت فتو و در تشریح رویداد مربوط به سرقت اخیر سیم برق اظهار کرد: از نیمه شب طی ۲ روز پیش برق بیش از ۶۰۰ مشترک منطقه خیابان چهارراه آذر در مرکز شهر از ساعت ۵ ونیم صبح تا ۱۰ و نیم صبح قطع بود و با مانوری که انجام دادیم مشخص شد در این منطقه سارقان کابل فشار قوی پست برق را سرقت کرده اند.

وی افزود: این کار موجب آتش گفتن تابلو برق داخل پست برق و وارد آمدن خسارتی بالغ بر ۴ میلیارد ریال به سیستم های شبکه پست برق شد؛ علاوه بر آن مردم هم بیش از ۵ ساعت متحمل بی برقی شدند تا برق آنان با کمک عوامل اداره برق ساعت ۱۴ وصل شد.

سرقت سالانه بیش از ۸۰ کیلومتر سیم برق در رفسنجان

وی در ادامه به تشریح موضوع سرقت برق در این شهرستان پرداخت و ادامه داد: به طور میانگین هر شب در مناطق مختلف شهرستان از جمله کشکوئیه، نوق، خنامان و مرکز شهر، روستاهای اطراف شهر، ادارات و ارگان های مختلف و … به میزان بیش از یکهزار متر سیم برق به سرقت می رود.

یوسفی تصریح کرد: در مجموع در طول سال بیش از ۸۰ کیلومتر سیم برق معادل بیش از ۶ میلیارد ریال سرقت می شود، که باید با پول بیت المال سیم های برق را جایگزین کنیم از طرفی مردم و مشترکان مدت زمان بی برقی آسیب روحی و مالی می بینند و امکان دارد برخی از وسایل خانگی یا اداری بسوزد و از کار بیفتد.

وی با اشاره به اینکه سرقت برق در سال گذشته موجب آتش سوزی یک باب خانه شد و تمام وسایل آن خانه در آتش سوخت گفت: یکهزار و ۸۰۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط و یکهزار و ۴۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف در رفسنجان وجود دارد.

مردم با مشاهده سارق با ۱۱۰ تماس بگیرند

رئیس امور اداره برق شهرستان رفسنجان گفت: زمانی که مردم سارقان سیم برق در حال ارتکاب جرم را مشاهده می کنند با سارق درگیر نشوند که موجب فرار سارق شود؛ توصیه می شود برای جلوگیری از فرار سارقان و اینکه شاید این سر و صدا موجب برق گرفتگی سارق شود شهروندان خود را وارد ماجرا نکنند.

وی افزود: مردم در این مواقع با حفظ خونسردی با ۱۱۰  تماس بگیرند تا ضمن دستگیری متهمان درس عبرتی برای دیگر سارقان شود.

رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال کرمان قرار دارد.
سارقان در یک شب ۴ میلیارد ریال به تاسیسات برق رفسنجان خسارت زدند

منبع:ایرنـا
? سارقان در یک شب ۴ میلیارد ریال به تاسیسات برق رفسنجان خسارت زدند