ساخت بیمارستان ۲۰۲ تختخوابی بم، اندر خم یک کوچه

کرمان- فت فتو- قرار بود بیمارستان تخصصی ۲۰۲ تختخوابی بم به عنوان جایگزین بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان که در حادثه زلزله سال ۸۲ تخریب شد ساخته شود اما طی سال های گذشته ساخت آن به تاخیر افتاده و این درحالی است که اینک اعتبار بسیار بیشتری برای تکمیل می خواهد. به گزارش فت فتو […]

کرمان- فت فتو- قرار بود بیمارستان تخصصی ۲۰۲ تختخوابی بم به عنوان جایگزین بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان که در حادثه زلزله سال ۸۲ تخریب شد ساخته شود اما طی سال های گذشته ساخت آن به تاخیر افتاده و این درحالی است که اینک اعتبار بسیار بیشتری برای تکمیل می خواهد.

به گزارش فت فتو کلنگ ساخت این بیمارستان سال ۹۶ به زمین خورد و پس از یکی دو سال تاخیر، ساخت شروع شد که اینک بنا به دلایل مختلف هنوز به سرانجام نرسیده است؛ یک پیمانکار این پروژه خلع ید شده و پیمانکار جدید نیز برای احداث مابقی پروژه با کمبودها و مشکلاتی مواجه است؛ مشکلاتی که فرماندار بم می گوید از همه ظرفیت ها از جمله نماینده مجلس باید در این زمینه کمک گرفت.

هادی شهسوارپور فرماندار بم که روز شنبه از روند پیشرفت ساخت این بیمارستان بازدید داشت گفت: برآورد سال ۹۶-۹۷ برای ساخت پروژه بیمارستان تخصصی ۲۰۲ تختخوابی بم حدود ۱۱۰ میلیارد تومان بود اما به دلیل مواجه شدن با یکسری مشکلات اکنون برای تکمیل این پروژه به ۳۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این پروژه با توجه به وضعیت موجود هرچه سریعتر آماده شود به نفع خود پیمانکار است.
وی بیان کرد: کلنگ این پروژه شهریور ۹۶ زده شد و در فاز اول پروژه که قرارداد سازه بود حدود ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
به گفته شهسوارپور با توجه به تغییر وضعیت این پروژه و اینکه در یک فاز تعریف شده حدود ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی کل این پروژه است.
فرماندار بم ادامه داد: پیمانکار قبلی این پروژه طبق ماده ۴۶ خلع ید و پروژه به پیمانکار جدیدی واگذار شد؛ پیمانکار جدید نیز با یکسری مشکلات درباره انشعابات برق،آب، گاز، مخابرات و تهیه سیمان روبه رو شده است.
شهسوار پور می گوید مقرر شده هر کدام از این مشکلات که در سطح شهرستان قابل پیگیری است ظرف مدت یک هفته حل و همچنین از ظرفیت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز درخصوص پیگیری مشکلات در سطح کشور استفاده شود.
فرماندار بم درباره تهیه سیمان برای این پروژه نیز بیان کرد: با توجه به اینکه توزیع سیمان از طریق بورس انجام می شود پروژه های ملی و عمرانی توسط معاونت عمرانی به بورس معرفی می شوند تا کد بورسی کالا بگیرند و سیمان خود را خریداری کنند.

به گزارش فت فتو مقرر شد بیمارستان تخصصی ۲۰۲ تختخوابی بم به عنوان جایگزین بیمارستان امام خمینی (ره) بم که در حادثه زلزله سال ۸۲ تخریب شد ساخته شود که متأسفانه اجرای این پروژه از آن سال تاکنون به تاخیر افتاده است.

شهرستان بم در ۱۹۵ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.
ساخت بیمارستان ۲۰۲ تختخوابی بم، اندر خم یک کوچه

منبع:ایرنـا
? ساخت بیمارستان ۲۰۲ تختخوابی بم، اندر خم یک کوچه