زنگ خطر شیوع موج ششم کرونا در استان کرمان به صدا درآمد

گروه استان‌ها – تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان نسبت افزایش زیادی داشته و زنگ خطر شیوع موج ششم کرونا در بزرگ‌ترین استان کشور به صدا درآمده است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، در شرایطی کارشناسان خطر شیوع موج ششم کرونا از ابتدای آبان ماه را از مدت‌ها پیش هشدار […]

گروه استان‌ها – تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان نسبت افزایش زیادی داشته و زنگ خطر شیوع موج ششم کرونا در بزرگ‌ترین استان کشور به صدا درآمده است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، در شرایطی کارشناسان خطر شیوع موج ششم کرونا از ابتدای آبان ماه را از مدت‌ها پیش هشدار داده بودند به نظر می‌رسد که پیش‌بینی‌های آنها درست بوده و با یک نگاه ساده به آمار روزانه بیماران به راحتی افزایش بیماران در بزرگ‌ترین استان کشور به چشم می‌خورد.

طبق آخرین آمار منتشر شده منتهی به ظهر امروز شمار بیماران قطعی بستری در بیمارستان‌های استان کرمان به 317 مورد رسید تا نسبت به ابتدای آبان ماه چیزی در حدود 40 نفر افزایش داشته باشیم از سوی دیگر تعداد بیماران روزانه نیز به طور چشمگیری افزایش داشته و تا ظهر امروز به 90 مورد رسیده است.

افزایش همه آمارها در شرایطی است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کرمان تا حد زیادی کاهش داشته و رنگ‌بندی‌ شهرها نیز از رنگ‌های آبی و زرد به سمت زرد و نارنجی و قرمز رفته است.

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا از آذرماه سال گذشته در کشور با همکاری سپاه، بسیج و هلال احمر در کشور آغاز شده است اظهار داشت: اجرای این پروژه در کاهش شیوع بیماری در استان کرمان تا اندازه زیادی موثر بوده است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح متوقف نشده و در حوزه‌های مختلفی چون واکسیناسیون، نظارت و حمایت از بیماران کرونا ورود کرده است گفت: امیدواریم با اجرای طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا بتوانیم از شیوع موج ششم کرونا در استان جلوگیری کنیم.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با بیان اینکه در حال حاضر در استان کرمان دو شهرستان ما در وضعیت قرمز کرونا هستند و سه شهرستان ما که شهرستان‌های بزرگ و پر جمعیتی هم هستند در وضعیت نارنجی قرار دارند گفت: در طول هفته گذشته سه شهرستان ما که وضعیت آبی داشتند به وضعیت زرد تغییر رنگ دادند و افزایش مختصری هم در بیماران بستری داشتیم.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا ظهر امروز اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 317 مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد 178 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 44 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 14 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 15 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 66  مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

مجموع بستری‌های قطعی کرونا در استان کرمان از مرز 42500 بیمار گذشت
استاندار کرمان: طرح مدیریت هوشمند کرونایی از ابتدای آذر ماه اجرایی می‌شود
وضعیت واکسیناسیون کرونا در جنوب استان کرمان مطلوب نیست

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 90 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 42 هزار و 663 مورد رسیده است.

وی به فوت 4 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 987 مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان دو میلیون و 14 هزار و 693 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و 480 هزار و 353 مورد است.

انتهای پیام/511/ی
زنگ خطر شیوع موج ششم کرونا در استان کرمان به صدا درآمد

منبع:تسنــیم
? زنگ خطر شیوع موج ششم کرونا در استان کرمان به صدا درآمد