زنگ بازگشایی مدارس، زنگ بیداری و آهنگ شادابی در جامعه است/آموزش مجازی هرگز دانش آموز را به رشد حقیقی نمی رساند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: زنگ بازگشایی مدارس، زنگ بیداری و آهنگ شادابی در جامعه است و آموزش مجازی هرگز دانش آموز را به رشد حقیقی نمی رساند. به گزارش فت فتو؛ احمد اسکندری نسب در نشستی با حضور خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه که با محور بازگشایی مدارس برگزار شد، ضمن […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: زنگ بازگشایی مدارس، زنگ بیداری و آهنگ شادابی در جامعه است و آموزش مجازی هرگز دانش آموز را به رشد حقیقی نمی رساند.

به گزارش فت فتو؛ احمد اسکندری نسب در نشستی با حضور خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه که با محور بازگشایی مدارس برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد همه شهدا و ایثارگران که یادآور رشادت ها و جان فشانی ها است، اظهار داشت: سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده ها و برخورداری از تعلیم و تربیت باکیفیت از اهداف مهم آموزش و پرورش استان است که در این راستا الگوی بازگشایی مدارس، هفته گذشته به عنوان یک نقشه راه به مدارس استان ارسال شده است.

وی افزود: آموزش مجازی هرگز جای مدرسه و آموزش چهره به چهره در مدرسه را نمی گیرد و مدرسه فضای تعامل، گفت و گو، فضایی عاطفی و جذاب و کانون اصلی تعلیم و تربیت است، هر موفقیتی که رخ می دهد ریشه در مدرسه دارد، ظرفیت های مدرسه بسیار زیاد است باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که مدرسه کانون تربیتی محله باشد و مردم محله از ظرفیت های علمی، پژوهشی، ورزشی و…مدرسه استفاده کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: مدرسه اولویت اول برای آموختن مهارت های فرهنگی و اجتماعی است که رشد اصلی دانش آموزان در آن اتفاق می افتد، پروژه مهر ۱۴۰۱ پس از بازگشایی مدارس در سوم مهرماه ۱۴۰۰ کلید می خورد و برنامه ریزی برای سال تحصیلی آینده آغاز می شود.

اسکندری نسب گفت: تجهیزات مدرن و خوبی در اختیار مدارس و هنرستان ها  قرار گرفته، تلاش کرده ایم به مدارس حاشیه شهر توجه بیشتری شود، احداث  پروژه های آموزشی مجهز و بزرگ و تکمیل پروژه های آموزشی نیمه تمام با وقفه ۱۰ تا ۲۰ سال را پیگیری کرده ایم، ۱۰ مجتمع بزرگ آموزشی در شهر کرمان ساخته شده و در یک سال گذشته در هر روز ۲ کلاس و هر هفته دو مدرسه در استان ساخته شده و در خصوص بازگشایی مدارس به دنبال بازگشایی مدارس به صورت تدریجی هستیم.

وی با بیان این که بیش از ۹۰ درصد معلمان دوز اول و حدود ۱۵ هزار نفر دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند، گفت: اصل عدالت آموزشی ملاک و معیار ما در بازگشایی مدارس است، حدود ۷۱۰ مدرسه زیر ۱۰ نفر در استان داریم، ثبت نام دانش آموزان در حال اتمام است، توزیع کتب در حال انجام است، شعار ما این است که هیچ کلاسی بدون معلم و هیچ دانش آموزی بدون کتاب نخواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: بسیج عمومی برای هوشمندسازی مدارس ضرورت دارد، ایجاد زیرساخت های لازم برای برقراری اینترنت و فراهم سازی بستر آموزش مجازی در حال پیگیری است، ۱۴۰۰ نیروی آماده ورود به نظام تعلیم و تربیت در حال آموزش هستند، زنگ بازگشایی مدارس یعنی مدرسه فعال و زنده است و تعطیل نیست، تقدم سلامت دانش آموزان و معلمان بر فعالیت های آموزشی اولویت است، عدالت در فرصت های آموزشی و یادگیری در نظام تعلیم و تربیت همیشه مورد تاکید بوده، در دورترین نقطه استان هم مدرسه با دو دانش آموز تنها نماینده دولت آموزش و پرورش است .

اسکندری نسب گفت: افکار عمومی نسبت به ضرورت تعلیم و تربیت باید حساس باشند، تصمیم های اجرایی را به صورت اقتضایی واگذار کرده ایم به شهرستان ها و مناطق و تجربه سال های قبل قطعا به همه ما کمک می کند، نسخه جدید شاد به زودی رونمایی می شود که امکان گفت و گوی معلم و دانش آموز را فراهم می کند.

وی گفت: آموزش و پرورش استان در سال گذشته و سال های قبل دستاوردهای خوبی داشته، در میانگین نمرات امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم و رتبه های کنکور رشد خوبی داشته ایم، در جذب حمایت خیران رشد ۷۰۰ درصدی داشته ایم، ساختمان اداره کل تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می گیرد، در جشنواره شهید رجایی رتبه برتر استان را کسب کردیم، میانگین سرانه آموزشی کمتر از میانگین کشوری بوده و اینک بالاتر از میانگین کشوری هستیم.

بر پایه این گزارش، در این نشست خبری مشاوران اجرایی و آموزشی مدیرکل و معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان هم حضور داشتند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
زنگ بازگشایی مدارس، زنگ بیداری و آهنگ شادابی در جامعه است/آموزش مجازی هرگز دانش آموز را به رشد حقیقی نمی رساند

منبع:بــرنا
?
زنگ بازگشایی مدارس، زنگ بیداری و آهنگ شادابی در جامعه است/آموزش مجازی هرگز دانش آموز را به رشد حقیقی نمی رساند