رییس اوقاف: نیاز مردم در فرآیند تبدیل به احسن موقوفه‌ها باید مرتفع شود

کرمان- فت فتو- رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به برخی ضرورت‌ها در مدیریت و نگهداری از موقوفه‌ها از جمله مقوله تبدیل به احسن کردن آنها تاکید کرد که در این فرآیند البته نیازهای مردم باید مرتفع شود. به گزارش خبرنگار فت فتو، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی روز یکشنبه در حاشیه مراسم […]

کرمان- فت فتو- رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به برخی ضرورت‌ها در مدیریت و نگهداری از موقوفه‌ها از جمله مقوله تبدیل به احسن کردن آنها تاکید کرد که در این فرآیند البته نیازهای مردم باید مرتفع شود.

به گزارش خبرنگار فت فتو، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی روز یکشنبه در حاشیه مراسم قرار دوازدهم با محوریت توزیع ۴۰۰ بسته معیشتی و هفت سری جهیزیه در محل امامزاده محمد شهر کرمان به جمع خبرنگاران اظهارداشت: با تبدیل به احسن کردن در اوقاف در زمان فعلی می‌توان به صنایع، جریان تولید و تقویت حوزه دانش‌بنیان ها نیز کمک کرد.

وی در تبیین مقوله تبدیل به احسن کردن موقوفه ها توضیح داد: در سازمان و ساختار وقف سه گزاره اصلی «حفظ موقوفات»، «افزایش منافع در موقوفات منفعتی» و نیز «اجرای نیت واقفان» مدنظر است.

چگونگی تبدیل به احسن

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه برای تبدیل به احسن کردن اوقاف ضرورت دارد که نیازهای مردم مرتفع شود تصریح کرد: در عرصه اوقاف می ‌توان تبدیل عرصه به عرصه کرد یعنی برای زمینی که در معابر شهری یا در جاده‌ها واقع شده هزینه را دریافت و زمین دیگری تهیه و به مال متمول دیگری برای کمک به مردم تبدیل کرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت و ضرورت های اهتمام در حفظ موقوفه ها گفت: وظیفه اولیه این سازمان حفظ موقوفات، بهینه‌سازی و اجرای نیت فرد وقف‌کننده است.

حجت الاسلام خاموشی توجه به رویکردهای دانش بنیان در عرصه های وقفی را نیز از برنامه ها و اولویت های سازمان اوقاف خواند و افزود: در زمان فعلی درصدد هستیم با کمک دانش‌بنیان‌ها مشکلات را در حد توان حل و فصل کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه کرمان از منظر وقف جزو استان‌های پیشقدم است به فلسفه برنامه قرار دوازدهم پرداخت و اظهارداشت: سازمان اوقاف و امور خیریه امسال طرح قرار دوازدهم را به نیت امام زمان (عج) با توزیع بسته‌های معیشتی، کمک‌های مردمی مانند تامین جهیزیه زوج‌های جوان و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به صورت ماهانه در روز دوازدهم هر ماه اجرایی کرده است.

خاموشی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف وظیفه خود می‌داند در طرح قرار دوازدهم در خط مقدم باشد افزود: بازدید از پروژه‌های دانش‌بنیان و افتتاح یک مجموعه دام سبک نیز از برنامه‌های امروز در کرمان خواهد بود.

پنجمین مرحله برنامه قرار دوازدهم که با توزیع بسته‌های معیشتی و جهیزیه برای نیازمندان توسط اوقاف و امورخیریه همراه است به شهر کرمان اختصاص یافت که آزادسازی یک زندانی جرائم غیرعمد را نیز به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار فت فتو مراسم مربوط به توزیع ۴۰۰ بسته معیشتی هرکدام به ارزش حدود ۵۰۰ هزار تومان و نیز هفت سری جهیزیه به قیمت تقریبی هرسری ۳۰ میلیون تومان روز یکشنبه در محل امامزاده محمد شهر کرمان با حضور مسئولان استانی و نیز نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور همراه بود.

رییس اوقاف: نیاز مردم در فرآیند تبدیل به احسن موقوفه‌ها باید مرتفع شود

برای مشاهده جزییات برنامه پنجمین مرحله قرار دوازدهم اوقاف در شهر کرمان و سخنان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در این زمینه اینجا را کلیک کنید.
رییس اوقاف: نیاز مردم در فرآیند تبدیل به احسن موقوفه‌ها باید مرتفع شود

منبع: ایرنـا
? رییس اوقاف: نیاز مردم در فرآیند تبدیل به احسن موقوفه‌ها باید مرتفع شود