روند نزولی بیماری کرونا در استان کرمان ادامه دارد

گروه استان‌ها – در شرایطی که آمارها از کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی بیماران و فوتی‌ها در کرمان خبر می‌دهد مسئولان نگران شعله‌ور شدن پیک ششم کرونا در استان هستند.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، در شرایطی که روند نزولی کرونا در پیک پنجم در استان کرمان ۱۱ شهرستان استان را در وضعیت نارنجی و ۱۱ شهرستان را به وضعیت زرد در آورده و البته یک شهرستان را در وضعیت آبی قرار داده و آمارها از کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی بیماران و فوتی‌های کرونا در بزرگ‌ترین استان کشور خبر می‌دهد مسئولان استان نگران شعله‌ور شدن پیک ششم بیماری در استان هستند.

مسئولان شرایط فعلی را شکننده دانسته که درصورت بی‌توجهی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، احتمال شیوع پیک جدید بیماری در استان وجود دارد با این وجود شمار بستری‌های قطعی کرونا در استان تا ظهر امروز به عدد ۴۲۴ مورد رسید تا با بستری ۵۵ بیمار جدید مجموع بستری‌های مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۳۹ هزار و ۸۰۴ مورد برسد.

از سوی دیگر فوتی‌های کرونا نیز در استان کرمان نسبت به ایام پیک بیماری حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش داشت و با جانباختن ۱۰ کرمانی دیگر، عدد فوتی‌های کرونا در استان به ۴ هزار و ۷۳۸ مورد رسید.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه سیر نزولی کرونا در این پیک تندتر از پیک‌های قبل است اظهار داشت: زمانی که حدود ۷۰ درصد جمعیت کشور واکسیناسیون شود، دیگر درگیر اپیدمی‌های بزرگ نمی‌شویم.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا عنوان کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۴۲۴ مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۵۹ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: ۲۸ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۳۶ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۲۳ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۷۸ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

کاهش ۷۰ درصدی فوت‌های کرونا در کرمان/ از جانفشانی کادر درمان تا نگرانی‌ها نسبت به موج جدید بیماری
ظرفیت تزریق روزانه ۱۰۰ هزار دوز واکسن در استان کرمان وجود دارد

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۵۵ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۳۹ هزار و ۸۰۴ مورد رسیده است.

وی به فوت ۱۰ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۷۳۸ نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و ۴۵۴ هزار و ۸۳۴ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۶۲۹ هزار و ۱۲۴ مورد است.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
روند نزولی بیماری کرونا در استان کرمان ادامه دارد

منبع:تسنــیم
💬 روند نزولی بیماری کرونا در استان کرمان ادامه دارد