رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: ۲ درصد حقوق دولتی معادن هم به استان کرمان برنگشته است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: استان کرمان ۱۱ هزار میلیارد تومان حقوق دولتی پرداخت کرده که ۲ درصد آن هم به استان کرمان برنگشته است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی شامگاه گذشته در شورای اداری استان کرمان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با بیان اینکه در […]

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: استان کرمان ۱۱ هزار میلیارد تومان حقوق دولتی پرداخت کرده که ۲ درصد آن هم به استان کرمان برنگشته است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی شامگاه گذشته در شورای اداری استان کرمان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با بیان اینکه در ۲۲ بهمن ماه سال جاری انتقال آب از خط لوله خلیج فارس به شهر کرمان به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: در خواست داریم پروژه انتقال آب کرمان تسریع شود.

وی با انتقاد شدید از اینکه تاکنون خسارات سرمازدگی و سیل در استان کرمان جبران نشده است و درخواست کرد که اقدام سریع انجام شود، گفت: تاکنون حتی یک ریال برای بیمه باغداران پرداخت نشده و برای خسارت سرمازدگی هیچ اقدامی نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امروز بخش کشاورزی در کرمان و راوربا چالش جدی مواجه است، افزود: موضوع بعدی تعرفه برق چاه‌های کشاورزی است که کشاورزان را با مشکل جدی مواجه کرده است.

وی با اشاره به اینکه اختیار تبصره ۵ ماده ۱۴ قانون شورای معادن به استانداران داده شود، گفت: سال گذشته استان کرمان ۱۱ هزار میلیارد تومان حقوق دولتی پرداخت کرده که ۱۵ درصد آن به کرمان برگشت داده نشد.

پورابراهیمی با بیان اینکه از ۱۱ هزار میلیارد تومان حقوق دولتی معادن ۲ درصد هم به استان برنگشته است، افزود: براساس برآوردها امسال پورابراهیمی حدود ۱۵ میلیارد تومان این حقوق باشد.

وی با اشاره به اینکه حاشیه نشینی در کرمان معضلی است وضعیت همه محلات حاشیه‌ای کرمان خوب نیست، بیان کرد: طرح جامع بنیاد مسکن باید اجرایی شده و در خواست داریم ساماندهی ۱۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر کرمان مانند چابهار و سایر مناطق کشور انجام شود.

استاندار کرمان: بیش از ۲۰۰ معدن غیرفعال در استان کرمان وجود دارد
رئیس جمهور: برای فعال کردن معادن به استان کرمان تفویض اختیار داده ایم

حجت‌الاسلام حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: طرح اصلاح اقتصادی نداشتیم حداقل با کمبود و نابسامانی مواجه بودیم و کارهای ارزشمندی صورت گرفته است.

وی حقوق معادن، اشتغال جوانان، مسکن و معیشت مردم، ساماندهی اتباع را مهم دانست و بیان کرد: جبران خسارات سیل باید در اولویت قرار گیرد.

انتهای پیام/۵۱۱/ی

 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: ۲ درصد حقوق دولتی معادن هم به استان کرمان برنگشته است

منبع: تسنــیم
? رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: ۲ درصد حقوق دولتی معادن هم به استان کرمان برنگشته است