رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: شرکت ملی مس به تعهد انتقال گردش منابع مالی خود به استان کرمان عمل نکرد

گروه استان‌ها – رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قرار بود شرکت‌های بزرگ اقتصادی کرمان گردش مالی خود به استان بیاورند که شرکت ملی مس به تعهد خود عمل نکرده است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با […]

گروه استان‌ها – رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قرار بود شرکت‌های بزرگ اقتصادی کرمان گردش مالی خود به استان بیاورند که شرکت ملی مس به تعهد خود عمل نکرده است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با حضور زینی‌وند استاندار برگزار شد با اشاره به اینکه وضعیت موجود صنایع کوچک و متوسط استان کرمان خوب نیست اظهار داشت: حدود ۴۰ درصد از واحدهای کوچک و متوسط استان که پروانه بهره‌برداری دارند نیمه فعال و حدود ۲۵ درصد تعطیل هستند.

وی با بیان اینکه اولویت استان کرمان باید فعال کردن واحدهای تعطیل و نیمه فعال باشد گفت: در این واحدهای هزینه‌های زیادی انجام شده و از همه مهمتر زمان و فرصت هزینه شده است که به هر حال امکانات کشور هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به اینکه حجم عظیمی از سوله‌ها و ساختمان‌ها در شهرک‌های صنعتی و یا جاهای دیگر رها شده و درب آنها قفل است افزود: باید از این سوله‌ها و امکانات استفاده کرده و دوباره آنها را به‌کار بگیریم.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای فعال کردن واحدهای تعطیل و نیمه فعال باید ارائه و به سرعت اجرایی شود ادامه داد: در استان کرمان باید با نگاه علمی و مهارتی فعال کردن این واحدها را پیگیری کنیم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه حجم عظیمی از تقاضاها برای ایجاد واحدهای صنعتی کوچک در استان کرمان وجود دارد که با توجه به توسعه شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی ایجاد شده است افزود: مهمترین چالش صنایع کوچک بازار فروش است که می‌توان براساس نیاز واحدهای بزرگ صنعتی آنها را سوق داد.

وی با بیان اینکه نیازهای کالاهای واحدهای بزرگ صنعتی باید احصا و اطلاع رسانی شود تا تولید در استان بر این اساس انجام شود تصریح کرد: تعریف جامع و دقیقی از توسعه واحدهای صنعتی و معدنی در استان وجود ندارد؛ اینکه که تا چه میزان قرار است این واحدها تأسیس شود و چه نیازهایی دارند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما بهبود شرایط اقتصادی در کشور است گفت: خوشبختانه مسیر اقتصادی کشور هموار شده است.

وی با بیان اینکه شرکت ملی مس به تعهدات خود در مورد  آوردن گردش مالی خود به استان کرمان عمل نکرده افزود: با گردش منابع مالی شرکت‌های بزرگ اقتصادی در استان، می‌توان برای سایر شرکت‌های کوچک تأمین مالی کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: مهلت سال مالی پروژه‌های عمرانی تا پایان شهریور تمدید شد
افشاگری رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تخلف آشکار وزارت ‌نفت / پول صرفه‌جویی برق را ندادند
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تعطیلی ادارات به افزایش کرونا ‌دامن زد / محدودیت‌ها باید با قاطعیت انجام شود

پورابراهیمی با اشاره به اینکه قرار بود شرکت‌های بزرگ اقتصادی استان گردش مالی خود را از تهران به استان بیاورند بیان کرد: شرکت ملی مس به تعهد خود در این ارتباط عمل نکرده است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی به بحث صدور مجوزها و ورود به کسب و کار وارد شده است گفت: مجلس تمام تلاش خود را می‌کند تا قوانین مربوط به این حوزه تسهیل شود.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: شرکت ملی مس به تعهد انتقال گردش منابع مالی خود به استان کرمان عمل نکرد

منبع:تسنــیم
? رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: شرکت ملی مس به تعهد انتقال گردش منابع مالی خود به استان کرمان عمل نکرد