رئیس شورای شهر: بازارچه‌های محلی در کرمان احداث می‌شود

کرمان – فت فتو – رئیس شورای اسلامی شهر کرمان گفت: میادین میوه و تره‌بار و بازارچه‌های محلی در راستای کاهش حجم بالای تردد در بازار، در محله‌های مختلف این شهر احداث می‌شود. به گزارش روز دوشنبه فت فتو و به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، علیرضا نادری در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در ساختمان […]

کرمان – فت فتو – رئیس شورای اسلامی شهر کرمان گفت: میادین میوه و تره‌بار و بازارچه‌های محلی در راستای کاهش حجم بالای تردد در بازار، در محله‌های مختلف این شهر احداث می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه فت فتو و به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، علیرضا نادری در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در ساختمان شورا، افزود: شکایات زیادی در خصوص سد معبر در بازار مبنی بر اشغال پیاده روها گزارش شده بنابراین نیاز است به‌طور جدی به این مسئله رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه تردد در بازار کرمان با وجود شیوع کرونا بسیار زیاد است و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز کم شده، ادامه داد: البته مشکل سدّ معبر نه‌تنها در بازار، در سایر خیابان‌های شهر نیز وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود.

رئیس شورای شهر کرمان یادآور شد: احداث بازارچه‌های محلی در سطح شهر ضرورت دارد و شهرداری باید به‌سرعت در این زمینه اقدام کند تا بار تردد در بازار مظفری کم شود.

رئیس کمیسیون خدمات‌شهری، بهداشت و محیط‌زیست شورای شهر کرمان نیز گفت: به‌همراه اعضای شورای شهر و معاون خدمات‌شهری شهرداری، بازدیدی از بازار مظفری و قدمگاه داشتیم و شاهد سد معبر، تردد زیاد و وضعیت نامناسب بازار در شرایط شیوع کرونا بودیم.

فتح‌الله مویدی ادامه داد: متأسفانه برخی از مغازه‌داران با سد معبر گاهی تا سه متر، باعث ایجاد مشکل در تردد مردم شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بازار مظفری و قدمگاه که از اهمیت خاصی برای مردم کرمان برخوردارند، در زمان شهردار اسبق کرمان، به سازمان میادین شهرداری واگذار شد، خاطرنشان کرد: این سازمان نیز با تعداد نیروی کم به‌تنهایی قادر به کنترل این مسئله به‌صورت صددرصدی نیست.

رئیس کمیسیون خدمات‌شهری، بهداشت و محیط‌زیست شورا ادامه داد: کنترل این اوضاع از عهده شهرداری به‌تنهایی خارج است و باید نیروی انتظامی و ستاد کرونا و سایر مسئولان مربوط به میدان بیایند و این مشکل را رفع کنند.

مؤیدی تاکید کرد: شهرداری با صرف هزینه فراوان، با کف‌سازی و سکوسازی، بازار را ساماندهی کرد، اما شرایط فعلی اصلاً مناسب نیست و از اعضای ستاد کرونا، می‌خواهیم بازدیدی از بازار و قدمگاه داشته باشند.

فرایند انتخاب شهردار کرمان در حال پیگیری

نایب‌رییس شورای اسلامی کرمان نیز در این نشست با اشاره به سفر هفته پیش سعید شَعرباف شهردار منتخب شورای اسلامی ششم شهر، به کرمان و دیدار وی با برخی از مدیران شهرداری و مسئولان شهری، افزود: از ششم شهریورماه جاری، روند معرفی ایشان به وزارتخانه آغاز شده است.

محمود بابایی بیان داشت: با تکمیل مدارک و نامه‌نگاری‌ها، در نهایت روز گذشته مدارک به‌صورت کامل برای طی مراحل قانونی به وزارت کشور ارسال شد و امیدواریم هر چه سریع‌تر نتیجه نهایی آن اعلام شود.

وی در بخش دیگر صحبت‌های خود، ضمن تشکر از محسن پوراسماعیلی سرپرست فعلی شهرداری به‌خاطر پیگیری و جدیت در رسیدگی به امور، گفت: از سرپرست شهرداری کرمان می‌خواهم خرابی‌های ناشی از حفاری‌های شرکت‌های خدمات‌رسان به سرعت رفع شود.

عملیات اجرایی پروژه خیابان تجلی کرمان سرعت گیرد

نایب رییس شورای اسلامی شهر کرمان همچنین به درخواست کسبه خیابان شهید تجلی(محدوده بازار کرمان) مبنی بر آب‌پاشی منظم و هر روزه این بخش از شهر اشاره کرد و گفت: این پروژه باید سرعت گیرد.

وی ادامه داد: باوجود اقدامات خوبی که انجام شده، کسبه خواستار اعلام زمان‌بندی دقیق برای اتمام پروژه خیابان شهید تجلی هستند.
رئیس شورای شهر: بازارچه‌های محلی در کرمان احداث می‌شود

منبع:ایرنـا
? رئیس شورای شهر: بازارچه‌های محلی در کرمان احداث می‌شود