رئیس اتاق بازرگانی کرمان: توسعه گردشگری همت و باور می‌خواهد

کرمان – فت فتو – رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه توسعه گردشگری همت و باور می‌خواهد تاکید کرد: تمامی ارکان گردشگری استان اعتقاد دارند گردشگری نقشی موثر دارد که باید ‌وارد برنامه شود و به آن به صورت ویژه بپردازیم.

به گزارش فت فتو، سیدمهدی طبیب زاده روز شنبه در آیین گرامیداشت روز گردشگری در اتاق بازرگانی کرمان، مشکلات و عقب ماندگی های گردشگری در استان را مزمن خواند و گفت: رفع این مشکلات و عقب ماندگی های مزمن، زیرساخت و تبلیغات می خواهد و برای اینکه صنعت گردشگری به نحو مناسب به ثمر برسد، باید آغازحرکت حرکت جدی در توسعه استان باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه گردشگری با باور جدی در مسئولان می تواند بخش مهمی در توسعه اقتصادی استان ایفا کند اظهار داشت: مولفه گردشگری پیشران اقتصادی استان در حد شعار باقی مانده در حالی که گردشگری با کمترین هزینه‌ می تواند نقش موثری در اقتصاد استان ایفا کند.

طبیب زاده با اشاره به ماموریت اتاق بازرگانی در ترسیم آینده و توسعه استان تصریح کرد: گردشگری جایگزینی مناسب برای معادن، در دورنگار توسعه استان خواهد بود.

وی بیان کرد: بخش گردشگری استان کرمان به واسطه کرونا و تحریم‌ها آسیب جدی دیده است اما باید بی توجهی های گذشته و آسیب های وارد شده به این صنعت را جبران کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان همچنین گفت: طی ۶ ماه نخست امسال هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن اخذ و به خزانه واریز شده که این آمار تا پایان سال جاری به ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد و ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار بهره مالکانه است.

به گزارش فت فتو در این مراسم از فعالان بخش های مختلف گردشگری استان کرمان تجلیل شد.
رئیس اتاق بازرگانی کرمان: توسعه گردشگری همت و باور می‌خواهد

منبع:ایرنـا
💬 رئیس اتاق بازرگانی کرمان: توسعه گردشگری همت و باور می‌خواهد