دو حفار غیرمجاز اشیای تاریخی در جیرفت دستگیر شدند

فت فتو/کرمان فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از دستگیری دو حفار غیرمجاز اشیای تاریخی در شهرستان جیرفت خبر داد. سرهنگ”سیدعلی حسینی” امروز دوم شهریورماه اظهار کرد: این دو حفار با قصد دستیابی به اشیای تاریخی در یکی از محوطه‌های باستانی‌( ثبت ملی ) شهرستان جیرفت، گودالی به عمق ۱٫۵۰ حفر […]

فت فتو/کرمان فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از دستگیری دو حفار غیرمجاز اشیای تاریخی در شهرستان جیرفت خبر داد.

سرهنگ”سیدعلی حسینی” امروز دوم شهریورماه اظهار کرد: این دو حفار با قصد دستیابی به اشیای تاریخی در یکی از محوطه‌های باستانی‌( ثبت ملی ) شهرستان جیرفت، گودالی به عمق ۱٫۵۰ حفر کرده بودند که با انجام یکسری تمهیدات اطلاعاتی و مراقبت‌های شبانه‌روزی توسط نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی این شهرستان دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات متهمان دستگیر شدند و آلات و ادوات حفاری آنها کشف و ضبط شد افزود: در انجام این‌گونه عملیات‌ها علاوه بر نیروهای انتظامی، میراث‌بانان افتخاری نیز نقش مهمی را ایفا می‌کنند که جای تشکر دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال‌های گذشته با توجه به فرهنگ‌سازی‌های انجام شده آمارحفاری‌های غیرمجاز در محوطه های باستانی و آثار تاریخی شهرستان جیرفت کاهش زیادی داشته است.

انتهای پیام
دو حفار غیرمجاز اشیای تاریخی در جیرفت دستگیر شدند

منبع:ایـسنا
? دو حفار غیرمجاز اشیای تاریخی در جیرفت دستگیر شدند