دو آژانس دفتر گردشگری در شهرستان کوهبنان افتتاح شد

همزمان با هفته گردشگری و با شعار گردشگری محور توسعه کوهبنان و در راستای تحقق و فراهم آوردن زیر ساخت های این صنعت در شهرستان کوهبنان افتتاحیه آژانس های گردشگری عاشقان یاس مدینه و عماد کوهبنان انجام شد .

به گزارش” فت فتو”
در حاشیه این مراسم مسئول میراث فرهنگی کوهبنان گفت: کوهبنان قطب گردشگری در جنوب شرق کشور و شمال استان کرمان است که همه ساله پذیرای هزاران میهمان و مسافر از جای جای کشور است .
وی ابراز داشت: کوهبنان کلکسیونی  از آثار مذهبی ، تاریخی، باستانی ، طبیعی و گردشگری است به گونه ای که سلسله برج ها ، قلعه ها ، مساجد تاریخی ، حمام ها و آب انبارها ، خانه های دست کند درب گزک و آکواریم طبیعی و….. چشم هر بیننده ای را به تحیر وامی دارد.
مهدی احمدی ابراز داشت: وجود چهار امام زاده واجب التعظیم‌در کنار حرم مطهر شهدای گمنام زمینه را برای جذب گردشگران رقم زده است .
وی تاکید کرد: وجود یازده خانه بوم گردی در شهرستان کوهبنان باعث شده که زمینه برای اسکان گردشگران فراهم‌ شود البته چهار واحد بوم گردی جدید در دست احداث می باشد.
رئیس میراث فرهنگی کوهبنان افزود: در شهرستان چهار دفتر آژانس خدمات گردشگری وجود دارد که این دفاتر نقاط قوت گردشگری در هر منطقه هستندو جز زیر ساخت های گردشگری محسوب می گردد.
وی ادامه داد: چهار دفتر گردشگری عماد ، عاشقان یاس مدینه ، پرستوی مهاجر و توتیا در شهر کوهبنان فعالیت دارند آژانس عاشقان یاس مدینه در گذشته زیر مجموعه حج و زیارت فعالیت داشته و در حال حاضر با مجوز از میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان بعنوان آژانس گردشگری نیز فعالیت خود را شروع کرده است.
احمدی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات گردشگری متاسفانه فعالیت آژانس ها بعنوان گردشگر فرست می باشد که این باعث خروج سرمایه و درآمد از سطح منطقه می شود با برنامه ریزی های انجام گرفته امیدواریم این مشکل در شهرستان حل و آژانس ها فعالیت خود را به سمت جذب گردشگر و بازدید از اماکن گردشگری شهرستان ارتقا دهند.

در ادامه مدیر آژانس عماد کوهبنان گفت: با توجه به ظرفیت بالای گردشگری در کوهبنان به منظور معرفی بیشتر این ظرفیت ها آژانس های گردشگری باید فعالیت مضاعف داشته باشند.
وی تاکید کرد: برگزاری تورهای داخلی یک روزه یا چند روزه برای همشهریان کوهبنانی و گردشگران ورودی به شهرستان در دستور کار آژانس گردشگری عماد قرار دارد.
مریم امام جمعه افزود: در راستای رونق اقتصادی شهرستان تلاش داریم تا ضمن هماهنگی با سایر دفاتر در استان ها و شهرستان های مجاور دیگر این مهم محقق شود.
وی خاطر نشان کرد: در صدد هستیم  در اولین فرصت پس از کرونا نسبت به راه اندازی تورهای زیارتی و‌ گردشگری برای نیازمندان و اقشار نیازمند و معلولین شهرستان اقدام شود.
رئیس دفتر آژانس مسافرتی خورشید تابان عماد کوهبنان ابراز داشت: برگزاری بازارچه های گردشگری در سطح استانی ، صدور انواع بلیط داخلی و خارجی، تلاش در راستای راه اندازی گردشگری معادن و…. از جمله اقدامات آژانس عماد خواهد بود.

انتهای پیام/نامجو کوهبنانی 
دو آژانس دفتر گردشگری در شهرستان کوهبنان افتتاح شد

منبع:آرمـان
💬 دو آژانس دفتر گردشگری در شهرستان کوهبنان افتتاح شد