دولت در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان تعلل کرده است

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست فت فتو با انتقاد از دولت در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: قانون رتبه‌بندی معلمان در روزهای پایانی سال گذشته به دولت ابلاغ شده، اما متأسفانه دولت در اجرای این قانون تعلل کرده است. وی افزود: […]

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست فت فتو با انتقاد از دولت در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: قانون رتبه‌بندی معلمان در روزهای پایانی سال گذشته به دولت ابلاغ شده، اما متأسفانه دولت در اجرای این قانون تعلل کرده است.

وی افزود: در جلسات مشترکی که با مسئولان دولتی و وزرات آموزش و پرورش داشته‌ایم، مراتب اعتراض و گله‌مندی خودمان را از سوی کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرده‌ایم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: یکی از مشکلات در زمینه اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان، تخصیص زمان نامناسب در راه‌اندازی سامانه و بارگذاری مدارک و سوابق و اطلاعات فرهنگیان و معلمان است که اقدامات غیرکارشناسی در این زمینه صورت گرفته است.

حسین‌فلاحی با تأکید بر اینکه انتظار نداریم بیش از این در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان تأخبر صورت گیرد، گفت: مجلس در مصوبه قانون رتبه‌بندی معلمان، اعتبارات و منابع اجرای این قانون را در نظر گرفته، بنابراین از این جهت مانعی در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تعلل در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان به مرور زمان موجب بی‌اثر کردن مصوبه قانونی مجلس می‌شود و کام معلمان را تلخ خواهد کرد، بنابراین بهتر است این قانون در اسرع وقت اجرا شود.

  

 

 

 تصریح کرد: وقتی مجلس برای اجرای این قانون اعتباری را در بودجه سنواتی در نظر می‌‎گیرد و با تصویب یک قانون جامع دست دولت را نیز در اجرا باز می‌گذارد،  و این قانون شیرین برای معلمان تلخ شود./

انتهای پیام/
دولت در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان تعلل کرده است

منبع:آنـــا
? دولت در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان تعلل کرده است