دوربین‌های ثبت تخلف کرمان هوشمند شدند

کرمان- سرپرست پلیس راهور استان کرمان از هوشمند شدن دوربین‌های ثبت تخلف درون شهری کرمان خبر داد. به گزارش فت فتو، سرهنگ امیر معین الدینی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری در رابطه با هوشمند شدن دوربین‌های ثبت تخلفات درون شهری گفت: سامانه هوشمند ثبت تخلف از امروز راه انداری شد و کد پلیس […]

کرمان- سرپرست پلیس راهور استان کرمان از هوشمند شدن دوربین‌های ثبت تخلف درون شهری کرمان خبر داد.

به گزارش فت فتو، سرهنگ امیر معین الدینی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری در رابطه با هوشمند شدن دوربین‌های ثبت تخلفات درون شهری گفت: سامانه هوشمند ثبت تخلف از امروز راه انداری شد و کد پلیس به آن اختصاص یافته است و لازم نیست شخصی به عنوان اپراتور در پشت سیستم خودروهای عبوری را رصد کند.

معین الدینی افزود: با متصل شدن دوربین‌های سطح شهر به سامانه هوشمند ثبت تخلف و تنظیم تخلفات بر اساس محل قرارگیری آن دوربین هیچ خودرویی از دید دوربین جا نمی‌ماند و در صورت جریمه شدن، پیامک آن را به صورت خودکار دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰ دوربین در سطح شهر وجود دارد، تشریح کرد: قبلاً این دوربین‌ها توسط همکاران رصد می‌شد و گاهی اوقات یک نفر نمی‌توانست چند دوربین را رصد کند ولی اکنون با متصل شدن دوربین‌ها به فیبر نوری و هوشمند شدن از حالت دستی خارج شده‌اند.

سرپرست پلیس راهور استان کرمان اظهار کرد: با هوشمند شدن دوربین‌ها همکارانمان که به عنوان اپراتور پشت مانیتورها بودند در بخش دیگری که نیاز به خدمت رسانی به مردم بود مشغول به فعالیت شده‌اند و دوربین‌های کنترل ۲۴ ساعته تخلفات را ثبت می‌کنند.

سرعت غیرمجاز در صدر تخلفات راهنمایی و رانندگی

معین الدینی با اشاره به اینکه تمام تلاش ما در راستای انضباط ترافیکی و رضایتمندی افراد است، گفت: دلیل خیلی از تخلفات و حادثه‌ها سرعت غیر مجاز است و اگر ما بتوانیم آن را کنترل کنیم جلوی خیلی از حادثه‌ها را گرفته‌ایم و باری به مشکلات کادر درمان نمی‌افزاییم.

وی ادامه داد: شایسته نیست در این اوضاع کرونایی که جامعه پزشکی سخت مشغول کار هستند ما دست روی دست گذاشته و کاری انجام ندهیم. البته باید توجه داشت که وجود دوربین در سطح شهر دلیل بر حذف حضور فیزیکی مأموران نیست.

سرپرست پلیس راهور استان کرمان با بیان اینکه در فاصله بین یک دوربین تا دوربین دیگر سرعت متوسط خودرو محاسبه می‌شود، اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا، تخلف محدودیت‌های شبانه و همچنین تخلفات انتظامی دیگر مانند به همراه داشتن حیوانات در خودرو نیز برای این سامانه تعریف شده است.

معین الدینی ادامه داد: خوشبختانه طبق بررسی‌های انجام شده متوسط سرعت در سطح شهر کاهش یافته و حتی در کمربندی نیز به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

وی همچنین یادآور شد: دوربین‌ها برای ثبت تخلف هیچ تفاوتی برای خودروها قائل نیست و چه خودرو گران قیمت باشد و چه ارزان قیمت باید همگی قوانین را رعایت کنند و تمامی تخلفات قابل رصد هستند و دوربین‌های شهرداری هم می‌توانند تخلفات ثابت را (مانند پارک در قسمت توقف ممنوع) ثبت کنند.

کد خبر ۵۲۹۲۷۳۳
دوربین‌های ثبت تخلف کرمان هوشمند شدند

منبع:مــهر
? دوربین‌های ثبت تخلف کرمان هوشمند شدند