دفاع مقدس، مردمی ترین جنگ تاریخ بشریت است

فت فتو/کرمان استاندار کرمان گفت: دفاع مقدس ما چیزهایی دارد که اگر ما روایت گران خوبی می بودیم و باشیم یکی از جذاب ترین رخدادهای تاریخ بشریت است زیرا مردمی ترین جنگ تاریخ بشریت، دفاع مقدس است. دکتر”علی زینی وند” امروز ۲۹ شهریورماه در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان کرمان اظهار کرد: همه زندگی […]

فت فتو/کرمان استاندار کرمان گفت: دفاع مقدس ما چیزهایی دارد که اگر ما روایت گران خوبی می بودیم و باشیم یکی از جذاب ترین رخدادهای تاریخ بشریت است زیرا مردمی ترین جنگ تاریخ بشریت، دفاع مقدس است.

دکتر”علی زینی وند” امروز ۲۹ شهریورماه در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان کرمان اظهار کرد: همه زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی الگوساز است و اگر رفتار ایشان را برای اقشار مختلف خوب تبیین و تدوین کنیم برای نسل های آینده هم الگوساز و هویت ساز است.

وی افزود: یکی از افتخارات اسلام  که همه کسانی که روح آزادگی دارند، از آن الگو می گیرند؛ رفتار امام حسین علیه السلام و واقعه کربلاست؛ جوامعی که الگو دارند، این الگوها نسل های آنها را می سازد.

زینی وند مکتب حاج قاسم را معنای بزرگی دانست و تصریح کرد: مکتب فراتر از شخص است و مقام معظم رهبری فرمودند “وقتی می خواهید درباره هویت ایران بنویسید و تبیین کنید، سه کلیدواژه اسلامی، ایرانی و انقلابی را با هم به کار ببرید” و دلیل این توصیه این است که جامعه ما مثل همه جوامع دنیا متنوع است و اگر فقط یک بخش را برجسته کنیم، بخش های دیگر از این دایره بیرون می ماند.

استاندار کرمان اظهار کرد: ابهت و تأثیرگذاری جمهوری اسلامی سال ها با محوریت رهبری و ولایت فقیه توانسته جوهره ملت را به هم پیوند بدهد و همه را زیر چتر بگیرد، لذا رسالت ما در تبیین، آموزش و تولید محتوا در زمینه دفاع مقدس خیلی بزرگ است.

وی درخصوص اهمیت تولید محتوا، با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی را باید به گونه ای تدوین کرد که برای همه قابل استفاده باشد و هر کس طبق ذائقه خود بتواند از آن بهره برداری کند، افزود: الگو و مردانگی را در مکتب حاج قاسم باید تبیین کرد تا آن جوانی که ولو به ایران، اسلام و انقلاب ارادتی نداشته باشد اما ممکن است از مردانگی خوشش بیاید.

زینی وند تصریح کرد: دفاع مقدس ما چیزهایی دارد که اگر ما روایت گران خوبی می بودیم و باشیم یکی از جذاب ترین رخدادهای تاریخ بشریت است که می تواند مثل عاشورا الگوساز باشد و من اینها را براساس شناخت می گویم زیرا مردمی ترین جنگ تاریخ بشریت دفاع مقدس است چون حتی در جنگ های صدر اسلام هم همه مردم نبودند و در دنیای مدرنی که همه چیز را به مردم واگذار می کنند و فقط امنیت و جنگ را به مردم واگذار نمی کنند، دفاع مقدس ما مردمی بود و وقتی جنگ مردمی شد پیروزی های ما شروع شد.

استاندار کرمان گفت: ما هنوز رفتار حقوق بشری ما در رابطه با اُسرای عراقی و رفتار انسانی جمهوری اسلامی در اوج جنگ که دقت می شد بچه ای آسیب نبیند و … را تبیین نکردیم.

وی در ادامه به موضوع انقلابی بودن پرداخت و با این توضیح که انقلاب نیازی به شعار توخالی غیرعملکردی ندارد، گفت: انقلابی به گفتمان، رفتار، عملکرد و خدمت به مردم است.

زینی وند بیان کرد: جریانی که می گوید انقلابی ام باید از جنس گفتمان ولی فقیه، سردارسلیمانی و انسان های ارزشی جامعه باشد زیرا نمی شود تخریب و دروغ و جعل درست کرد و بعد هم گفت انقلابی ام؛ به طور مثال کلیپ تقطیع شده ای از بنده در فضای مجازی منتشر شد که به خاطر آن سایت های ضدانقلاب تا مدت ها جمهوری اسلامی را کوبیدند. پس اینها انقلابی گری نیست.

انتهای پیام
دفاع مقدس، مردمی ترین جنگ تاریخ بشریت است

منبع:ایـسنا
? دفاع مقدس، مردمی ترین جنگ تاریخ بشریت است