دستگیری شکارچیان غیرمجاز در انار

رئیس اداره حفاظت محیط زیست انار از دستگیری سه شکارچی غیرمجاز و ضبط دو قطعه تیهو در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار . فت فتو از کرمان، احمد شجاعی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انار گفت: ماموران یگان حفاظت استان در قالب انجام مأموریت‌های گشت و کنترل و پیشگیری از تخلفات زیست محیطی موفق به […]

رئیس اداره حفاظت محیط زیست انار از دستگیری سه شکارچی غیرمجاز و ضبط دو قطعه تیهو در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار . فت فتو از کرمان، احمد شجاعی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انار گفت: ماموران یگان حفاظت استان در قالب انجام مأموریت‌های گشت و کنترل و پیشگیری از تخلفات زیست محیطی موفق به دستگیری سه متخلف شدند.

او تصریح کرد: از این متخلفان دو قطعه تیهو و یک قبضه سلاح ساچمه زنی مجاز کشف و ضبط و پرونده به منظور سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارجاع شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انار با اشاره به آخرین مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست بیان کرد: ضرر و زیان تلف کردن هر قطعه تیهو گونه نر سیصد هزار تومان است و طبق ماده ١١ و ١٢ قانون شکار و صید و ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی هر فردی اقدام به شکار و صید حیوانات وحشی بدون مجوز قانونی کنند با نظر قاضی پرونده به سه ماه تا سه سال حبس یا جزای نقدی محکوم خواهد شد.

دستگیری شکارچیان متخلف شکار در جیرفت و عنبرآباد

قریشی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت گفت:  نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست شهرستان‌های جیرفت و عنبر آباد در یک اقدام مشترکِ موفق به دستگیری متخلفان شکار و صید در مرز مشترک دو شهرستان شدند.

او با اشاره به دستگیری شکارچیان قبل از تعرض به حیات وحش عنوان کرد: از این متخلفان یک قبضه سلاح غیرمجاز و یک قبضه اسلحه ساچمه زنی مجاز کشف و ضبط شد.

قریشی افزود: متخلفان به جرم حمل سلاح غیر مجاز و شروع به شکار به مرجع قضایی معرفی شدند و پرونده در حال پیگیری است.

او تصریح کرد: هرگونه شکار و اقدام به شروع به شکار در زیستگاه‌های حیات وحش جرم و طبق مواد قانونی شکار و صید و ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی قابل تعقیب و مجازات است.

انتهای پیام/ب
دستگیری شکارچیان غیرمجاز در انار

منبع:باشــگاه خبرنگاران
? دستگیری شکارچیان غیرمجاز در انار