در جلسه ستاد اربعین استان کرمان چه گذشت؟

گروه استان‌ها – جلسه ستاد اربعین استان کرمان برگزار و آخرین دستورالعمل‌های اعزام زائران به پیاده روی اربعین و آمادگی استان برای اعزام زائران بررسی شد. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، جلسه ستاد اربعین استان کرمان ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و […]

گروه استان‌ها – جلسه ستاد اربعین استان کرمان برگزار و آخرین دستورالعمل‌های اعزام زائران به پیاده روی اربعین و آمادگی استان برای اعزام زائران بررسی شد.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، جلسه ستاد اربعین استان کرمان ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، علی زینی‌وند استاندار، معاونان سیاسی امنیتی و هماهنگی امور عمرانی استانداری و تعدادی از مسئولان و اعضای ستاد در محل سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار و آخرین مصوبات و دستورالعمل‌های اعزام زائران به همایش عظیم پیاده روی اربعین و آمادگی استان برای اعزام زائران بررسی شد.

در این جلسه حمید شمس‌الدینی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با بیان اینکه ساخت زائر سرای اربعین استان کرمان به مرحله تأمین اعتبار رسیده اظهار داشت: برای ساخت این مجموعه تاکنون تلاش‌‌های زیادی شده است.

وی با اشاره به اینکه دستورالعمل ساماندهی زائران اربعین به همراه مصوبات ستاد کرونا به تمامی دستگاه‌ها ارسال شده است افزود: تمامی تصمیمات منوط به موافقت دولت عراق برای حضور زائران دیگر کشورها در این همایش عظیم است که قرار بود روز گذشته اعلام شود که نشد.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با اشاره به اطلاعیه پیش ثبت نام متقاضیان زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی گفت: با موافقت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و ابلاغ ستاد مرکزی اربعین مقرر شد پیش ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین با رعایت کامل شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی و صرفاً از بین افرادی که فاقد بیماری‌های زمینه‌ای بوده و دو دوز واکسن کرونا را تا روز جمعه ۱۹ شهریور ماه دریافت کرده باشند، از طریق سامانه سماح انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پیش ثبت‌نام انجام شده به منزله انجام قطعی سفر اربعین نیست افزود: انجام سفر مشروط به موافقت دولت عراق و شرایط اعلامی از سوی آن کشور است.

شمس‌الدینی با بیان اینکه استعلام‌های لازم در ارتباط با وضعیت سلامت متقاضیان و اخذ تأییدیه تزریق هر دو دوز واکسن از وزارت بهداشت انجام می‌شود ادامه داد: ارائه نتیجه آزمایش منفی PCR به مدت ۷۲ ساعت قبل از اعزام الزامی است.

وی با بیان اینکه زمان پیش ثبت‌نام زائران از صبح روز دوشنبه پانزدهم شهریورماه آغاز و به مدت سه روز تا ساعت ۲۰ روز چهارشنبه ۱۷ شهریور ادامه دارد گفت: ثبت‌نام قطعی زائران پس از موافقت رسمی دولت عراق انجام خواهد شد.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با اشاره به اینکه به منظور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، پیش ثبت نام فقط به صورت غیرحضوری انجام می‌شود افزود: پس از انجام مراحل فوق، اسامی واجدین شرایط در سامانه سماح و نیز از طریق ارسال پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد و اعزام افراد فاقد شرایط مقدور نیست.

وی با اشاره به بسته بودن مرزها گفت: افراد به هیچ وجه به مرزهای کشور مراجعه نکنند تا در شرایط شیوع ویروس کرونا در مرزها ازدهام جمعیت را نداشته باشیم و زائران باید به صورت کاروانی از مبدا تا مقصد اعزام شوند.

شمس‌الدینی با عنوان اینکه اسامی ۸۰۰ نفر از موکبداران و خادمین موکب‌های استان اعلام شده افزود: باید هماهنگی لازم برای واکسینه شدن آنها انجام شود باید واکسینه شده باشند که اسامی موکبداران اعلام شده که باید هماهنگی لازم برای واکسیناسیون آنها انجام شود.

وی با بیان اینکه اعزام مدیریت شده شبه کاروانی زائران از دو هفته قبل از اربعین آغاز شده و تا اربعین ادامه دارد ادامه داد: با توجه به شرایط شیوع کرونا بیمه زائران اعزامی به همایش پیاده‌روی اربعین الزامی است.

استاندار کرمان: زائران اربعین در اولویت تزریق دوز دوم واکسن کرونا قرار دارند
حال‌وهوای کربلای معلا در شهادت سیدالساجدین(ع) به‌روایت تصویر

در این جلسه سیدعلی حاج سیدعلیخانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه در استان کرمان ۷۰۰ اتوبوس داریم که از این تعداد ۲۰۰ اتوبوس کارکنان معادن استان را جابه‌جا می‌کنند و تعدادی نیز سن بالایی دارند اظهار داشت: تنها ۳۰۰ اتوبوس ما امکان جابه‌جایی زائران از مبدا تا مقصد را دارند که ظرفیت ۵ هزار نفر را شامل می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان افزود: به دلیل محدودیت‌هایی که دانشگاه علوم پزشکی کرمان در تزریق واکسن کرونا داشته، هنوز تمام رانندگان ما دوز دوم واکسن خود را تزریق نکردند.

علی متقی جانشین ستادبازسازی عتبات عالیات استان کرمان نیز در این جلسه اظهار داشت: تا کنون هیچ مجوزی از کمیته اسکان و تغذیه ستاد بازسازی مرکز در ارتباط با اعزام موکب‌ها صادر نشده اظهار داشت: مدیران موکب‌ها در خوف و رجاء هستند.

وی با بیان اینکه۴۳  موکب در استان زیر نظر ستادبازسازی عتبات عالیات وجود دارد گفت: این نگرانی وجود دارد که موکب‌ها با شرایط اعلام شده و با این وقت کم نتوانند اعزام شوند.

انتهای پیام/۵۱۱/س
در جلسه ستاد اربعین استان کرمان چه گذشت؟

منبع:تسنــیم
? در جلسه ستاد اربعین استان کرمان چه گذشت؟