دانشجویان بی‌بضاعت دانشگاه رفسنجان حمایت می‌شوند

کرمان- فت فتو – مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان با بیان اینکه ۵۵۰ دانشجوی بی‌بضاعت در این دانشگاه شناسایی شده‌اند گفت: ارائه کمک های مختلف معیشتی، تحصیلی، تامین جهیزیه و تسهیلات خوداشتغالی به برخی از این دانشجویان از طریق مرکز نیکوکاری نهال در دستور کار است. حجت الاسلام مرتضی جمالی […]

کرمان- فت فتو – مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان با بیان اینکه ۵۵۰ دانشجوی بی‌بضاعت در این دانشگاه شناسایی شده‌اند گفت: ارائه کمک های مختلف معیشتی، تحصیلی، تامین جهیزیه و تسهیلات خوداشتغالی به برخی از این دانشجویان از طریق مرکز نیکوکاری نهال در دستور کار است.

حجت الاسلام مرتضی جمالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فت فتو اظهارکرد: طبق تفاهم نامه‌ای که نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور با همکاری کمیته امداد دارد مقرر شد در دانشگاه های سراسر کشور مرکز نیکوکاری به نام و برند نهال امید تشکیل شود.

وی افزود: دانشگاه ولیعصر (عج) هم اواخر سال ۱۳۹۸ با کمیته امداد شهرستان رفسنجان رایزنی و این مرکز را در سطح دانشگاه های شهرستان رفسنجان راه اندازی کرد.

جمالی گفت: این مرکز نیکوکاری دانشجویان بی بضاعت و متقاضی کمک را یاری می کند و اینک ۵۵۰ نفر از دانشجویان بی بضاعت را با کمک معاونت دانشجویی در خوابگاه های دانشجویی شناسایی و کمک کردیم.

وی افزود: به علت شرایط کرونا و حضورنداشتن  دانشجویان و بی اطلاع آنان از وجود این مرکز، خدماتی که تاکنون ارائه شده محدود بوده؛ چند مورد کمک هزینه جهیزیه، ۲ مورد کمک هزینه درمان، تهیه بسته‌های معیشتی و توزیع آن بین نیازمندان، دادن گوشت قربانی و کمک هزینه خوداشتغالی به دانش آموختگان دانشگاه از جمله خدمات این مرکز نیکوکاری بوده است.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان همچنین در تشریح برخی از دیگر خدمات دفتر نهاد رهبری در دانشگاه در شرایط کرونایی گفت: در یک سال گذشته با وجود شرایط کرونایی ۳۴ نفر از نیروهای خدماتی در آشپزخانه و خوابگاه های این دانشگاه تسهلات کرونایی هر کدام بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان دریافت کردند.

وی اظهار کرد: طی سال گذشته تاکنون با وجود شرایط کرونایی که دانشجویان حضور نداشتند اکثر برنامه های این دانشگاه از طریق فضای مجازی دنبال و برگزار می شد.

جمالی افزود: در این مدّت جلسات متعدد هم اندیشی با موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و نیز جلسات قرآن کریم برای اساتید دانشگاه برگزار شده است و در عرصه دانشجویی نیز بیش از ۱۰ مسابقه کتابخوانی با موضوعات مختلف و در ایام مناسبت ها برگزار شد.

وی بیان کرد: مسابقات کتابخوانی شامل عبارت های عاشورا، وصیت نامه سردار شهید سلیمانی، نهج البلاغه، تفسیر سوره حجرات و مسابقه دلنوشته برای شهدا به صورت مجازی بوده و در هر مسابقه بیش از ۲۵۰ نفر و گاهی ۶۰۰ نفر شرکت می کردند که به ۱۲ تا ۱۴نفر برگزیده به قید قرعه جوایزی نقدی اهدا شده است.

۱۵۸ زوج ثبت نام کردند

وی اظهار کرد: ثبت نام دوره ازدواج دانشجویی یکی از فعالیت های این نهاد است که از ابتدای سال گذشته تاکنون ۱۵۸ زوج دانشجو ثبت نام کردند و بعد از فروکش کردن بحران کرونا به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.

جمالی عنوان کرد: این ثبت نام ادامه دارد و دانشجویانی هم که اخیراً ازدواج کرده اند می توانند در این سامانه ثبت نام کنند و در آینده از سوی دانشگاه به زیارت امام رضا(ع) مشرف شوند.

جمالی اضافه کرد: وام های ازدواج هم به زوجین بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان است که اعطا شده و بازپرداخت این تسهیلات یک ساله با بهره ۲ درصد است.

وی در زمینه مشاوره و ازدواج دانشجویی و تحکیم خانواده هم گفت: مرکز مشاوره محیا دفتر نهاد مقام معظم رهبری به صورت غیرحضوری و مجازی به دانشجویان خدمات رسانی می کند.

جمالی همچنین برگزاری مسابقات نقاشی، حفظ قرآن و سرودهای انقلاب اسلامی برای فرزندان کارکنان دانشگاه را از دیگر فعالیت ها و برنامه های دفتر نهاد مقام معظم رهبری در یک سال گذشته و شرایط کرونایی بر شمرد.

دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان دارای بیش از ۷ هزار دانشجو و بیش از ۱۰ خوابگاه است.
دانشجویان بی‌بضاعت دانشگاه رفسنجان حمایت می‌شوند

منبع:ایرنـا
? دانشجویان بی‌بضاعت دانشگاه رفسنجان حمایت می‌شوند