دادستان جیرفت به موضوع ریزش بخشی از «پل دوم هلیل» ورود کرد

جیرفت – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت به موضوع ریزش بخشی از پل دوم هلیل جیرفت ورود کرد.

به گزارش فت فتو، حسین سلامی صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از محل ریزش پل دوم هلیل اظهار داشت: این پل در جریان سیلاب چند سال قبل نیز یکبار تخریب شد که کار احداث و بازسازی آن بعد از تخریب در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: اما مجدداً در وسط پل سوراخ بزرگی به وجود آمده که این اتفاق خطرناک است و جهت جلوگیری از ایجاد خطر برای جان مردم سریعاً باید این مشکل رفع شود.

دادستان جیرفت گفت: طی روز جاری گزارش کاملی از روند شروع تا تکمیل پروژه و اطلاعات کاملی از عملکرد پیمانکار و مهندس ناظر پروژه از سوی دستگاه‌های مربوطه به دادستانی شهرستان اعلام و ارسال می‌شود و دادستانی نسبت به بررسی آن و برخورد با متخلفان و قصور احتمالی پیمانکار و ناظر پروژه اقدام خواهد کرد.

سلامی در خصوص احیا حقوق‌عامه بیان کرد: موضوع احیا حقوق عامه یکی از مسائل مهم و اصولی است که در قانون‌اساسی به آن اشاره شده و دستگاه قضائی مکلف به انجام آن می‌باشد. در این راستا بند دوم اصل ۱۵۶ قانون اساسی یکی از وظایف قوه قضائیه و دادستانی را احیا حقوق عامه برشمرده است که دستگاه قضائی تکلیف دارد نسبت به احیا حقوق عامه مردم تلاش کند و هر جا که احساس کرد این حق تضعیف شده پیگیری کرده و نسبت به احیا حق اقدام کند.

دادستان عمومی و انقلاب جیرفت با بیان این مطلب که در اجرای اصل ۱۵۶ قانون اساسی و در راستای دستورالعمل‌های ریاست قوه قضائیه اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است، تاکید کرد: در بحث پیشگیری از تصرفات اراضی، حفظ حقوق بیت المال و در مباحث دیگر دستگاه قضائی به خوبی عمل کرده است و اجازه بی قانونی و تضییع بیت المال و حقوق عامه را نمی‌دهد.

کد خبر ۵۳۱۹۷۸۶
دادستان جیرفت به موضوع ریزش بخشی از «پل دوم هلیل» ورود کرد

منبع:مــهر
💬 دادستان جیرفت به موضوع ریزش بخشی از «پل دوم هلیل» ورود کرد