خبر تاخیر باران و حسرت خزان‌زده دیار کریمان

کرمان – فت فتو – امان از پیش‌بینی هواشناسان وقتی خبرهایشان خوش نیست و از تاخیر بارش‌ها در پاییز کرمان حکایت دارد؛ پاییزی که خیلی‌ها آن را زمان تولد بهشت گردشگری دیار کریمان نام نهاده‌اند. به گزارش فت فتو اگرچه اقلیم متفاوت استان کرمان مناظر و دیدنی‌های بدیع و بکری را در هر زمان از […]

کرمان – فت فتو – امان از پیش‌بینی هواشناسان وقتی خبرهایشان خوش نیست و از تاخیر بارش‌ها در پاییز کرمان حکایت دارد؛ پاییزی که خیلی‌ها آن را زمان تولد بهشت گردشگری دیار کریمان نام نهاده‌اند.

به گزارش فت فتو اگرچه اقلیم متفاوت استان کرمان مناظر و دیدنی‌های بدیع و بکری را در هر زمان از سال به مخاطب عرضه می کند اما خیلی‌ها کرمان را بهشت گردشگری در فصل پاییز و زمستان می دانند و سلطان فصل ها را خود کرمانی‌ها فصل خاصی از سال می دانند.

فصلی که روزهایش نه آنقدر گرم و شب هایش نه آنقدر سرد است و برای کویرنوردی در شهداد و گذران شب در کنار دریاچه جوان کلوت ها بسیار دیدنی خواهد بود؛ دریاچه ای که هرچند این روزها حال خوشی ندارد و اخیرا انتشار عکس هایی از حجم اندک آب آن، نگران کننده بوده است.

آنطور که مریم سلاجقه کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان می گوید بارش باران در پاییز کرمان با تاخیر و از ماه پایانی آن آغاز خواهد شد و پاییز کم بارش پیش بینی شده است.

وی درباره وضعیت روزهای آتی و پایانی شهریورماه نیز گفت: براساس پیش بینی ها از امروز بعدازظهر در قسمت هایی از جنوب و جنوب غربی استان شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده به همراه افزایش وزش باد خواهیم بود.

سلاجقه با بیان اینکه در این هفته دما بتدریج کاهش خواهد یافت و روند کاهشی خود را ادامه می دهد اعلام کرد: روز گذشته دمای هوا در خنک ترین نقطه استان در لاله زار و بردسیر به ۸ درجه رسید و عنبرآباد در جنوب استان نیز دمای ۴۴ درجه ای را تجربه کرد؛ همچنین شهر کرمان دمای ۳۴ درجه داشت و این وضعیت تا روزهای آینده به همین روال ادامه پیدا می کند.

باغ زیبا و منحصربه فرد شازده، اثر ثبت جهانی در کرمان

به گزارش فت فتو استان کرمان با هفت اثر ثبت جهانی بیشترین تعداد آثار ثبت جهانی را در بین استان های کشور دارد؛ ارگ بم ( بزرگترین سازه خشتی جهان)، روستای دست‌کَند میمند با چندهزارسال قدمت، باغ زیبای شازده یا شاهزاده در ماهان شهرستان کرمان با ویژگی های منحصربه فرد معماری عمارت و محوطه آن، دشت کویر لوت در منطقه شهداد کرمان که قدیمی ترین درفش جهان از آنجا به دست آمده و سه قنات «گوهرریز» جوپار در شهرستان کرمان، «اکبرآباد» و «قاسم آباد» در شهرستان بم به ثبت جهانی رسیده است.

آثار طبیعی از کویر گرفته تا باغ های زیبا و مناطق کوهستانی و آبشارها، در شرق، غرب، شمال و جنوب استان کرمان بنا به جغرافیا و ویژگی های اقلیمی این مناطق هرکدام جذابیت و ویژگی های منحصربه خود را دارد که می تواند هدف گردشگران داخلی و خارجی باشد.
خبر تاخیر باران و حسرت خزان‌زده دیار کریمان

منبع:ایرنـا
? خبر تاخیر باران و حسرت خزان‌زده دیار کریمان