خانواده تاثیر زیادی در بروز یا کاهش آسیب های اجتماعی دارد

سیدمهدی قویدل معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: خانواده تاثیر بسیار زیادی در بروز یا کاهش آسیب های فرزندان و اعضای خود دارد، بنابراین نباید از نقش خانواده در پیشگیری از جرایم غافل شد. به گزارش “فت فتو” سیدمهدی قویدل معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان […]

سیدمهدی قویدل معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: خانواده تاثیر بسیار زیادی در بروز یا کاهش آسیب های فرزندان و اعضای خود دارد، بنابراین نباید از نقش خانواده در پیشگیری از جرایم غافل شد.

به گزارش “فت فتو” سیدمهدی قویدل معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان  در بازدید از کانون اصلاح و تربیت کرمان افزود: مجموعه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در راستای پیشگیری از جرایم و کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی تلاش می‌کند.

وی خطاب به نوجوانان آسیب دیده اظهارداشت: افرادی در شرایط سنی شما می بایست در کانون گرم خانواده مشغول حرفه‌آموزی و تحصیل باشند و نه درگیر آسیب و محصور در چنین مکانی اما باید در نظر داشت که هر جرمی که اتفاق می‌افتد ناشی از یکسری علت ها است که باید شناسایی شوند.

قویدل بیان کرد: خانواده تاثیر بسیار زیادی در بروز آسیب ها دارد، ضمن اینکه محیط جامعه و سایر عوامل هم تاثیر گذارند و در برخی موارد کوتاهی از سوی یکی از موارد مذکور موجب بروز اشتباه و درگیری کودکان و نوجوانان می شود.

این مقام قضایی با تاکید بر اینکه بروز اشتباه پایان راه نیست و می توان به آغازی دوباره و تلاش و پیمودن راه جدید اندیشید، تصریح کرد: فارغ از همه مشکلات و محدودیت ها، قرار گرفتن در چنین محیطی انسان را به فکر وا می دارد تا قدردان موقعیت‌های خود باشد.

قویدل خاطرنشان کرد: تلاش ها و اقدامات خوبی در کانون اصلاح و تربیت انجام می‌شود و همه به دنبال یافتن راه حل برای رفع مشکلات نوجوانان آسیب دیده هستند و چنانچه هر فرد برای تغییر نگرش و تغییر رفتار خود تلاش کند روال حل مشکلات نیز سرعت می یابد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در پایان گفت: امیدوارم با تلاش مسوولین مرتبط و دست اندرکاران شرایط مساعدی برای شما نوجوانان آسیب دیده رقم بخورد البته نباید فراموش کرد که خودتان هم باید بخواهید و تلاش کنید و ناامید نشوید.

انتهای پیام/تاج الدینی
خانواده تاثیر زیادی در بروز یا کاهش آسیب های اجتماعی دارد

منبع:آرمـان
? خانواده تاثیر زیادی در بروز یا کاهش آسیب های اجتماعی دارد