حفظ خرمشهر در روزهای پایانی دفاع مقدس مرهون درایت و شجاعت حاج قاسم است

گروه استان‌ها – فرمانده لشکر پیشکسوتان شهید سلیمانی با بیان اینکه حاج قاسم ناجی خرمشهر بودگفت: حفظ خرمشهر در پایان جنگ مرهون درایت و شجاعت شهید سلیمانی است. – اخبار استانها – سردار محمد مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با اشاره به اینکه در پایان جنگ عراقی می‌خواستند مجدداً خرمشهر را […]

گروه استان‌ها – فرمانده لشکر پیشکسوتان شهید سلیمانی با بیان اینکه حاج قاسم ناجی خرمشهر بودگفت: حفظ خرمشهر در پایان جنگ مرهون درایت و شجاعت شهید سلیمانی است.

– اخبار استانها –

سردار محمد مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با اشاره به اینکه در پایان جنگ عراقی می‌خواستند مجدداً خرمشهر را تصرف کنند اظهار داشت: در آن زمان من جانشین فرمانده گردان بودم.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی به من گفتند که گردان 422 باید خط را تخلیه کند و شما باید به جای این گردان در خط قرار بگیرید افزود: ما دو گروهان را به خط بردیم و شب ماندیم.

فرمانده لشکر پیشکسوتان دفاع مقدس شهید سپهبد سلیمانی ادامه داد: روز بعد سردار به من گفت که “به اتفاق علی نجیب از بچه‌های اطلاعات و سیدمحمد تهامی از بچه‌های عملیات به منطقه رفته و به کمک ارتش که سمت راست شما قرار دارد بروید و گردان شهید حسین مرادی که پشت سر شما قرار دارد که جای شما مستقر می‌شود.”

وی با بیان اینکه ما پیش عزیزان ارتش رفتیم و آنها گفتند که ما با آتش توپخانه از آنها پشتیبانی کنیم گفت: در راه بازگشت دیدیم که از سمت چپ منطقه که جاده‌ای آسفالته بود و به سمت حسینیه می‌رفت گرد و غبار زیادی هوا بود.

سردار مطهری بیان کرد: تصمیم گرفتیم به سه راه حسینیه برویم و ببینیم که چه خبر است؛ دژبان‌های ارتش آنجا مستقر بودند و گفتند که عراقی‌ها سوار جاده اصلی اهواز به خرمشهر شدند و بخشی به سمت خرمشهر و بخشی به سمت اهواز می‌رفتند.

وی با اشاره به اینکه ما جلوتر رفتیم و وضعیت را از نزدیک دیدیم و به سردار سلیمانی گزارش دادیم افزود: سردار بلافاصله به عقبه قرارگاه تماس گرفت و موضوع را اطلاع داد.

فرمانده لشکر پیشکسوتان دفاع مقدس شهید سپهبد سلیمانی ادامه داد: کسی که آنجا بود مسئله را باور نکرد و گفت ” بچه‌های شما اشتباه کرده و خواب دیدند” حاج قاسم خیلی ناراحت شد و گفت “سه نفر از بچه‌های من از نزدیک و با چشم خودشان وضعیت را دیدند، سرت را از سنگرت بیرون بیاور! شاید همین الان بالای سرت باشند.”

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی بلافاصله به ما فرمان داد که بچه‌های خود را جمع کرده و به سمت حسینیه بروید افزود: ما دو گروهانی را که در منطقه بودند جمع کرده و به حسینیه رفتیم؛ سردار شهید فارسی فرمانده گردان 409 هم در موقعیت جهاد بود و به کمک ما آمد.

سردار مطهری با اشاره به اینکه تا رسیدن ما، عراقی‌ها هم به منطقه رسیده بودند و درگیری آغاز شد بیان کرد: بچه‌ها سریعاً تانک و نفربرهای آنها را زدند و توانستیم حدود دو ساعتی آنها را معطل کنیم.

وی با بیان اینکه آنها از وضعیت ما را نمی‌دانستند تا اینکه هلی‌کوپترهای آنها آمدند و متوجه شدند که ما دو گردان بیشتر نیستیم و با نفربرهای خود ما را دور زدند گفت: اینجا حاج قاسم دو گردان را خرج کرد تا باعث شود خرمشهر سقوط نکند.

فرمانده سپاه استان کرمان: لشکر 41 ثارالله در بسیاری از عملیات‌ها به فرماندهی شهید سلیمانی نقش کلیدی داشت
فرمانده سپاه استان کرمان: مصونیت امروز جامعه در گرو ترویج فرهنگ شهدا است
فرمانده سپاه استان کرمان: “مکتب حاج قاسم” مکتب عاشورا و امامین انقلاب است

 

فرمانده لشکر پیشکسوتان دفاع مقدس شهید سپهبد سلیمانی با اشاره به اینکه پشت سر ما گردان 405 با فاصله و به فرماندهی سردار معروفی قرار داشت افزود: حاج قاسم همه را بسیج کرده بود تا عراقی‌ها به خرمشهر نرسند اما در دشت، مقابله بچه‌های پیاده با تانک ممکن نبود.

وی با بیان اینکه در نهایت هم خود حاج قاسم ناجی خرمشهر شد و با کمک گرفتن از شکاف پلی که آب از آن طرف جاده به این طرف می‌آمد، نگذاشت که خرمشهر سقوط کند خاطرنشان کرد: عراقی‌ها می‌خواستند با تصرف خرمشهر با دست پر به مذاکرات بروند.

سردار مطهری با اشاره به اینکه حفظ خرمشهر در پایان جنگ به مدد بصیرت و شجاعت حاج قاسم بود افزود: کسی بعد از ما نبود و حاج قاسم لشکر خود را خرج حفظ خرمشهر کرد و این نشان از درایت حاج قاسم در پایان جنگ داشت.

وی با بیان اینکه درایت و مدیریت حاج قاسم مختص دوران دفاع مقدس نبود و همه در جبهه مقاومت هم این درایت و مدیریت را دیدند گفت: همه دشمنان به ویژه آمریکا در برابر اقدامات حاج قاسم متحیر مانده بودند و آمریکا که به دنبال ایجاد یک منطقه امن برای خود در منطقه بود که ناکام ماند.

انتهای پیام/511/ی
حفظ خرمشهر در روزهای پایانی دفاع مقدس مرهون درایت و شجاعت حاج قاسم است

منبع:تسنــیم
? حفظ خرمشهر در روزهای پایانی دفاع مقدس مرهون درایت و شجاعت حاج قاسم است