حال و هوای کربلا دارد مسیر؛ خیل عظیم عاشقان سردار دل‌ها در مُلک سلیمانی

دیار کریمان و گلزار شهدای کرمان در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، این روزها حال و هوای مسیر عشق در اربعین را به خود گرفته است. به گزارش فت فتو از کرمان، دیار کریمان این روزها میهمانان ویژه‌ای دارد و در گوشه گوشه این استان و بخصوص گلزار شهدای کرمان اجتماع سلیمانی‌ها برپاست، از […]


دیار کریمان و گلزار شهدای کرمان در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، این روزها حال و هوای مسیر عشق در اربعین را به خود گرفته است.

به گزارش فت فتو از کرمان، دیار کریمان این روزها میهمانان ویژه‌ای دارد و در گوشه گوشه این استان و بخصوص گلزار شهدای کرمان اجتماع سلیمانی‌ها برپاست، از خیل عظیم عاشقان و زائران حاج‌قاسم که از جای جای ایران خودشان را به این دیار رساندند تا ارادتشان به سردار دل‌ها را به رخ بکشند و با سیدالشهدای مقاومت تجدید عهد کنند.

مردم کرمان هم از هیئتی گرفته تا بسیجی و ورزشکار و پلیس و مردم عادی همه در تلاشند تا میزبانی شایسته‌ای از میهمانان حاج‌قاسم داشته باشند، مسیر منتهی به گلزار شهدا از روز گذشته حال و هوای دیگری دارد، قدم که در این مسیر می‌گذاری بی‌اختیار اشکت جاری می‌شود و به یاد پیاده‌روی اربعین حسینی می‌افتی، از موکب‌هایی که در دو طرف مسیر برپا شده و حال و هوای زائران و نوای گرم روضه‌خوانی‌هایی که پخش می‌شود تا نوکری عاشقان حاج‌قاسم به زائرانش…

 

مسیری که در نگاه اول به چشمت طولانی می‌آید خیلی کوتاه شده، این روزها چشم به هم می‌زنی از میان موکب‌ها گذشتی و به گلزار شهدا رسیدی، اینجاست که به احترام فرمانده می‌ایستی و سلام می‌دهی به بیش از یک‌هزار شهید لشکر ثارالله و فرمانده‌شان، تازه چشمت می‌افتد به صف‌ طولانی انتظار برای زیارت مزار که هر لحظه بر مشاتاقان زیارت افزوده می‌شود.

صبح امروز برنامه‌های دهه مقاومت با قرائت دعای ندبه از گلزار شهدای کرمان آغاز شد و هر لحظه که به وقت عروج نزدیک‌تر می‌شویم بر اجتماع سلیمانی‌ها افزوده می‌شود، پای صحبت چند زائر نشستیم اینکه از کجا آمدند یکی از شیراز بود و یکی از یزد، از کاشان از تهران، از چهارمحال و بختیاری، هیئتی از مازندران آمده بودند، یکی می‌گفت من سرباز حاج‌قاسم بودم این فرمانده از همان موقع به دلم نشسته بود و بعد از شهادتش هم به احترامش به کرمان می‌آیم.

 

بانویی دیگر از نی‌ریز آمده بود می‌گفت، من روز تشییع پیکر شهید سلیمانی نیز به کرمان آمدم، امسال هم آمدم چون هنوز داغ شهادتش سرد نشده و دلم آرام نگرفته اینجا که می‌آیم کمی آرام می‌شوم.

کاروان‌ها می‌آیند و با امید برگشت دوباره راهی دیارشان می‌شوند، این روزها هر روز گلزار شهدا مانند روز ۱۳ دی ماه سال ۹۸ است که مردم کرمان بعد از خبر شهادت سردار به اینجا آمدند و در فراقش اشک ماتم می‌ریختند.

 

کودکی سینی چای دستش گرفته بود و در مسیر زائران تعارف می‌کرد، عشق حاج‌قاسم در چشمانش موج می‌زد یاد آن کودکانی می‌افتی که در مسیر اربعین از زائران اربعین حسینی پذیرایی می‌کنند.

در گوشه‌ای دیگر تعدادی با عشق کفش‌های زائران حاج‌قاسم را واکس می‌زنند مصاحبه نمی‌کنند اما نگاهشان هزاران حرف دارد و این عشق ادامه دارد.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق

حال و هوای کربلا دارد مسیر؛ خیل عظیم عاشقان سردار دل‌ها در مُلک سلیمانی

منبع: فــارس
? حال و هوای کربلا دارد مسیر؛ خیل عظیم عاشقان سردار دل‌ها در مُلک سلیمانی