حاج قاسم؛ سیاستمداری برجسته در کلاس فراجناحی و بین المللی ترین فرمانده جهان اسلام

فت فتو/کرمان استاندار کرمان گفت: از سردار سلیمانی می توانیم به عنوان یک سیاستمدار برجسته در کلاس ملی و فراجناحی یاد کنیم؛ ایشان در واقع یک چتری بر بالای سر همه جناح های سیاسی موجود کشور دارد و شخصیت ایشان برای همه جذبه دارد. دکتر”علی زینی وند” امروز هفتم شهریورماه در همایش بین المللی “شهید […]

فت فتو/کرمان استاندار کرمان گفت: از سردار سلیمانی می توانیم به عنوان یک سیاستمدار برجسته در کلاس ملی و فراجناحی یاد کنیم؛ ایشان در واقع یک چتری بر بالای سر همه جناح های سیاسی موجود کشور دارد و شخصیت ایشان برای همه جذبه دارد.

دکتر”علی زینی وند” امروز هفتم شهریورماه در همایش بین المللی “شهید سلیمانی در چشم انداز بین المللی” که به صورت مجازی و توسط دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: اینگونه همایش ها و برنامه ها باید انعکاسی از وجوه شخصیتی سردار حاج قاسم سلیمانی و تاثیراتی که در عرصه داخلی و بین المللی و سال های فعلی و آینده گذاشته، داشته باشد و شاید به همین دلیل مقام معظم رهبری به حق و با تیزبینی سردار سلیمانی را یک مکتب نامیدند.

وی افزود: در حال حاضر مکتب شهید سلیمانی به عنوان یک ساختار در استان کرمان شکل گرفته و کارگروه های مختلف دارد و کارهای ارزشمندی انجام می شود و مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار خیلی باشکوه برگزار شد و پایه خوبی برای معرفی شخصیت ایشان در استان شکل گرفته است.

زینی وند با اشاره به اینکه حتما باید سردار سلیمانی را به عنوان شخصیت چند وجهی که می تواند الگوساز و هویت ساز در داخل کشور و بین الملل باشد، تعریف کنیم، گفت: با بررسی زندگی سردار باید وی را به عنوان یک ژنرال سرشناس و فرمانده موفق نظامی تعریف کنیم که اکثر عمرش را در کسوت های فرمانده نظامی سپری کرده و تا پایان عمر در همین کسوت انجام وظیفه نمود اما تنها وجوه شخصیتی منحصر به یک فرمانده نظامی معروف در عرصه داخلی و بین المللی نبوده است.

استاندار کرمان ادامه داد: ابعاد عاطفی شخصیت حاج قاسم را باید تبیین کرد و فرماندهان ارشد نظامی می توانند از ایشان به عنوان یک ژنرال نظامی درس گرفته و از مکتبش استفاده کنند.

وی اظهار کرد: در عرصه دیپلماسی در مذاکراتی که شهید سلیمانی به نمایندگی از ایران انجام داده و با گروه های مقاومت در خاورمیانه مذاکراتی داشته، اطرافیان، ایشان را یک دیپلمات ورزیده با یک گفتمان مبتنی بر دیپلماسی حرفه ای و نوین در نوع مواجهه با دیپلمات های دنیا معرفی می کنند و در حوزه دیپلماسی می توان از ایشان الگو گرفت.

زینی وند تصریح کرد: از سردار سلیمانی می توانیم به عنوان یک سیاستمدار برجسته در کلاس ملی و فراجناحی یاد کنیم؛ ایشان در واقع یک چتری بر بالای سر همه جناح های سیاسی موجود کشور دارد و شخصیت ایشان برای همه جذبه دارد.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم در حوزه شخصیت اجتماعی به عنوان یک همسر، پدر، فرزند و خویشاوند الگوی خیلی خاصی است، بیان کرد: در محل زندگی و روستای محل تولد شهید سلیمانی تمام آثار سبک زندگی و وجودی اش نمایان است و در رفتار با همسر و فرزندان پدری بی نظیر در رعایت مسائل عاطفی بوده است.

استاندار کرمان گفت: زندگی اجتماعی سردار سلیمانی هیچ وقت تحت تاثیر ژنرال بودن و آوازه جهانی اش قرار نگرفته و با تک تک عشایر محل تولدش ارتباط داشته است. در رسیگی به دوستان و همرزمان دوران دفاع مقدس در لشکر ۴۱ ثارالله هیچ وقت هسته اولیه لشکر را رها نکرده است.

وی افزود: شهید سلیمانی ساختارهای اقتصادی در کرمان ایجاد کرده که جزو ساختارهای اجتماعی بین المللی موفق است مثل بانک رسالت و کارآفریی اجتماعی رسالت.

زینی وند با اشاره به رفتار سیاسی سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان شخصیت مبتنی بر هویت و ارزش های اصلی انقلاب داشته و از مولفه های اصلی هویت ساز انقلاب هیچ وقت چشم پوشی نکرده و همواره به آنها پایبند بوده است. پایبندی این فرد به محوریت امامین انقلاب و تبعیت و اعتقادش به ولایت فقیه مثال زدنی است.

وی بیان کرد: حاج قاسم در واقع نگاهی به همه جناح ها داشته و به همه گروه ها و جریانات به نوعی به عنوان برادر دینی خود نگاه کرده و به فرموده مقام معظم رهبری هیچ جناحی نمی تواند سردار را به نفع خودش مصادره کند و این شهید عزیز با جوانانی که ظاهرشان با پوشش های رسمی ما متفاوت بوده، برخورد جالب و رفتار بی نظیری دارد که باید در مکتب حاج قاسم تبیین شود.

استاندار کرمان بیان کرد: در انتخابات ها از شهید سلیمانی در هیچ جایی هیچ رفتار و حرفی له یا علیه یک جریان و کاندیدا نمی بینیم و همه شخصیت های انقلاب را تکریم می کرد چراکه نقطه و منشاء اتصال خود را ولایت فقیه و این اطاعت را از افتخارات خود می دانست.

وی درباره تاثیر شهید سلیمانی بر جهان اسلام و روابط بین الملل اظهار کرد: در جهان اسلام دیدگاه سردار سلیمانی یک دیدگاه بسیار تقریبی مبتنی بر مشترکات مسلمانان و در راس آنها مشترکات بین شیعه و سنی بود چراکه این دو به عنوان دو رکن اسلام هستند که دشمنان همیشه درصدد برجسته کردن اختلافات این دو مذهب بوده و حتی خون ریزی هایی ایجاد کرده اند نحله هایی از القاعده، داعش و … را به وجود آوردند.

زینی وند تصریح کرد: باید یک دیدگاه تقریبی بر مشترکات تاکید می کرد و در این راستا پرچمدار گفتار تقریبی مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی نمونه و الگوی رفتاری این تقریب است.

استاندار کرمان بیان کرد: شهید سلیمانی در خارج از مرزها حزب الله را شکل می دهد و ساختارسازی می کند، جهان اسلام را با گروه هایی مانند حشد الشعبی، فاطمیون و … تقویت کرده واین ساختارسازی مثال زدنی است که برگرفته از نبوغ عجیب فکری این شخصیت است.

وی تصریح کرد: رهبری سردار سلیمانی تابع تشریفات رسمی و فرمانده نظامی نیست، تابع رفتار دلی و اعتقادی است و ایشان رهبری معنوی و اقناعی بر آن گروه ها دارد.

زینی وند بیان کرد: بین المللی ترین فرمانده جهان اسلام سردار سلیمانی است که فراترین فرماندهی را در عرصه گسترده ترین جغرافیا و بر متنوع ترین مذاهب و انسان ها اعمال کرده که اتفاق عجیبی است و باید در این زمینه مقاله ها نوشت که بر جهان اسلام تاثیر عجیب و شگرفی داشته است.

انتهای پیام
حاج قاسم؛ سیاستمداری برجسته در کلاس فراجناحی و بین المللی ترین فرمانده جهان اسلام

منبع:ایـسنا
? حاج قاسم؛ سیاستمداری برجسته در کلاس فراجناحی و بین المللی ترین فرمانده جهان اسلام