جشنواره کشوری فرهنگی و هنری علمدار از جوار مرقد شهید سلیمانی در کرمان آغاز به کار کرد

گروه استان‌ها- دومین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار یادواره شهید سپهبد قاسم سلیمانی در جوار مرقد مطهر سیدالشهدای جبهه مقاومت آغاز به کار کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، آیین افتتاحیه دومین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار یادواره شهید سپهبد قاسم سلیمانی با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان، تعدادی از مسئولان استان و به‌صورت ویدئو کنفرانس با ادارات آموزش و پرورش کل کشور در گلزار شهدای کرمان و از جوار مرقد مطهر شهید سلیمانی برگزار شد.

در این آیین احمد اسکندری‌نسب رئیس دبیرخانه کشوری جشنواره فرهنگی و هنری علمدار با تسلیت ایام رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: پیشرفت و تعالی کشور در گرو تربیت نیروهای انقلابی و ولایی است.

وی با بیان اینکه صیانت از میراث شهدا به‌ویژه شهید سلیمانی را وظیفه خود می‌دانیم گفت: جشنواره علمدار به جهت ترویج مکتب شهید سلیمانی و آشنایی دانش آموزان با زندگی سراسر درس شهید سلیمانی برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه سال گذشته بالغ بر ۱۲۰ هزار اثر در حدود یک ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بسیار کم‌نظیر بود افزود: بخشی از این آثار از سوی دانش آموزان کشورهای اسلامی ارسال شد که جای تقدیر دارد.

وزیر ورزش: در مرام شهید سلیمانی “چپ و راست” معنا نداشت / حاج قاسم‌ به ایرانیان ‌از هر ‌طیف، تیپ و نگرشی احترام می‌گذاشت‌
آیین “بیعت با فرمانده” در جوار مرقد شهید سلیمانی برگزار شد + تصاویر
فرمانده سپاه استان کرمان: لشکر ۴۱ ثارالله در بسیاری از عملیات‌ها به فرماندهی شهید سلیمانی نقش کلیدی داشت

 

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی الگوی واقعی ایثار و شهادت است گفت: شهید سلیمانی الگوی مقاومت است، ما باید در تربیت نسل جدید این شهید را الگو قرار دهیم و مهمترین وظیفه آموزش و پرورش تربیت نسل جدید با تأسی از مکتب شهید سلیمانی است.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه مرکز راهیان نور شهید سلیمانی در استان کرمان راه‌اندازی شده است افزود: بیش از ۱۲۰ فضای آموزشی در استان کرمان به نام شهید سلیمانی و هم‌رزم با وفایش شهید پورجعفری نامگذاری شده است.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
جشنواره کشوری فرهنگی و هنری علمدار از جوار مرقد شهید سلیمانی در کرمان آغاز به کار کرد

منبع:تسنــیم
💬 جشنواره کشوری فرهنگی و هنری علمدار از جوار مرقد شهید سلیمانی در کرمان آغاز به کار کرد