جشنواره نمایش رادیویی « کرمان» در راه است

نخستین دوره جشنواره سراسری نمایش رادیویی «کرمان» با بزرگداشت «یدالله آقاعباسی» هنرمند برجسته عرصه تئاتر برگزار می‌شود. به گزارش فت فتو از کرمان، نخستین دوره جشنواره سراسری نمایش رادیویی «کرمان» توسط آموزشگاه هنرهای نمایشی مکتب هزار و یکشب کرمان و موسسه فرهنگی هنری مکعب سفید وبا همکاری روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار می‌شود. […]


نخستین دوره جشنواره سراسری نمایش رادیویی «کرمان» با بزرگداشت «یدالله آقاعباسی» هنرمند برجسته عرصه تئاتر برگزار می‌شود.

به گزارش فت فتو از کرمان، نخستین دوره جشنواره سراسری نمایش رادیویی «کرمان» توسط آموزشگاه هنرهای نمایشی مکتب هزار و یکشب کرمان و موسسه فرهنگی هنری مکعب سفید وبا همکاری روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار می‌شود.

نمایش رادیویی با پیشینه‌ای بیش از ۷۰ سال یکی از فراگیرترین و موثرترین گونه‌های هنر تئاتر است که طی این سال‌ها همواره در کنار جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف، مخاطب خود را پیدا کرده است، اما در این شرایط که محدودیت حضور بر صحنه برای هنرمندان تئاتر وجود دارد، می‌توان این شکل از تئاتر را در قالب یک جشنواره مستقل و مجازی تعریف کرد که امکان حضور طیف وسیعی از هنرمندان و علاقه‌مندان عرصه تئاتر را فراهم می‌آورد.

جشنواره نمایش رادیویی «مکتب کرمان»، نخستین جشنواره ویژه نمایش رادیویی در ایران در بخش خصوصی است که به‌لحاظ اجرایی و مالی، رویدادی خصوصی به‌شمار می‌رود.

این جشنواره با هدف بهره‌مندی از توانایی هنرمندان و ایجاد زمینه برای بروز ایده‌های بدیع و خلاق در عرصه هنرهای نمایشی در قالب نمایش رادیویی در دو بخش رقابتی و غیررقابتی و به صورت سراسری برگزار می‌شود.

بخش رقابتی شامل تولید نمایش رادیویی و نمایشنامه‌نویسی است و در بخش غیررقابتی نیز با نظر شورای سیاست‌گذاری و دبیرخانه جشنواره و با همکاری تعدادی از نمایشنامه‌نویسان استان کرمان، آثاری با محوریت صنعت مس، موضوعات مرتبط و رویدادهای تاریخی مجتمع مس سرچشمه تولید می‌شود.

برپایه این گزارش، بزرگداشت “یدالله آقا عباسی” از برنامه‌های جنبی  نخستین دوره جشنواره  نمایش رادیویی کرمان است و آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ۱۰ آبان ماه سال و اختتامیه و اعلام برگزیدگان دریافت جایزه در ۱۰ آذر‌ماه سال‌جاری‌ست.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ب

جشنواره نمایش رادیویی « کرمان» در راه است

منبع:فــارس
? جشنواره نمایش رادیویی « کرمان» در راه است