جشنواره علمدار با مشارکت دانش‌آموزان و فرهنگیان داخل و مدارس ایرانی خارج از کشور برگزار می شود

فت فتو/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: دومین جشنواره فرهنگی هنری “علمدار” با مشارکت دانش‌آموزان و فرهنگیان کشور و مدارس ایرانی خارج از کشور از ۱۵ مهرماه در راستای آشنایی با سیره شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می شود. “احمد اسکندری نسب” صبح امروز ۱۲ مهرماه در آیین افتتاحیه دومین جشنواره فرهنگی و […]

فت فتو/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: دومین جشنواره فرهنگی هنری “علمدار” با مشارکت دانش‌آموزان و فرهنگیان کشور و مدارس ایرانی خارج از کشور از ۱۵ مهرماه در راستای آشنایی با سیره شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می شود.

“احمد اسکندری نسب” صبح امروز ۱۲ مهرماه در آیین افتتاحیه دومین جشنواره فرهنگی و هنری “علمدار” در راستای ترویج “مکتب حاج قاسم” در کرمان پیشرفت و توسعه هر کشور را در گرو تربیت نیروهای انقلابی و ولایی دانست و افزود: صیانت از آرمان شهدا و ترویج مکتب شهید سلیمانی در راستای تربیت نسلی در طراز جمهوری اسلامی از وظایف اصلی آموزش و پرورش است.

وی با یادآوری استقبال خیلی خوب از اولین جشنواره علمدار اظهار کرد: در سال گذشته در کمتر از سه ماه بالغ بر ۱۲۰ هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: دومین جشنواره فرهنگی هنری “علمدار” با مشارکت دانش‌آموزان و فرهنگیان کشور و مدارس ایرانی خارج از کشور از ۱۵ مهرماه در راستای آشنایی با سیره شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این مقطع حساس تاریخی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف ماست، بیان کرد: گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت، معرفی اسوه ایثار، اخلاص و عمل برای نسل جوان و نوجوان کشور،  صیانت از میراث ارزشمند شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان مدرسه و مکتب درس‌آموز، بازنمایی حقیقی از تصویر ایشان به منزله نماد هم پیوستگی و همدلی آحاد جامعه ایرانی و امت اسلامی با هر سلیقه و گرایشی، معرفی آثار فرهنگی و هنری دانش‌آموزان و فرهنگیان مستعد، علاقمند و تقدیر از آن‌ها از جمله اهداف برگزاری جشنواره علمدار است.

اسکندری نسب آموزه‌ها و آداب تعلیم و تربیت اسلامی در مکتب شهید سلیمانی، روش‌های تربیتی کودکان و نوجوانان در مکتب حاج قاسم، ولایت پذیری و ولایت مداری در مکتب شهیدسلیمانی، شهید سلیمانی و فرزندان شهدا، شهید سلیمانی و احترام به پدر و مادر، شهید سلیمانی و دفاع مقدس، شهید سلیمانی و گام دوم انقلاب، آموزه‌های شهید سلیمانی پیرامون سبک زندگی ایرانی – اسلامی و معلم و مربی تراز جمهوری اسلامی در مکتب شهید سلیمانی را از جمله محورها و موضوعات برگزاری جشنواره فرهنگی هنری علمدار برشمرد.

انتهای پیام
جشنواره علمدار با مشارکت دانش‌آموزان و فرهنگیان داخل و مدارس ایرانی خارج از کشور برگزار می شود

منبع:ایـسنا
? جشنواره علمدار با مشارکت دانش‌آموزان و فرهنگیان داخل و مدارس ایرانی خارج از کشور برگزار می شود