جشنواره «سلیمان سلامت»؛ انعکاس جانفشانی کادر درمان در قاب دوربین هنرمندان

جشنواره «سلیمان سلامت» با هدف به تصویر کشیدن جانفشانی و تلاش‌های کادر درمان سراسر کشور در دوران شیوع کرونا به میزبانی کرمان برگزار شد. به گزارش فت فتو از کرمان، کرمان، این جهان‌شهر مقاومت عصر امروز و در آستانه دومین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در جشنواره سلیمان سلامت میزبان عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان […]


جشنواره «سلیمان سلامت» با هدف به تصویر کشیدن جانفشانی و تلاش‌های کادر درمان سراسر کشور در دوران شیوع کرونا به میزبانی کرمان برگزار شد.

به گزارش فت فتو از کرمان، کرمان، این جهان‌شهر مقاومت عصر امروز و در آستانه دومین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در جشنواره سلیمان سلامت میزبان عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مسؤولان کشوری و استانی و هنرمندانی بود که تلاش‌های کادر درمان را به تصویر کشیده‌اند.

بسیجیان کرمانی همچنان برای ریشه‌کنی کرونا پای کار هستند

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: از ابتدای طرح شهید سلیمانی بین بسیج و دانشگاه تفاهم بسته شد و با حمایت‌های سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله اقدامات مطلوبی انجام شد و همچنان بسیجیان با قدرت به‌کار خود ادامه می‌دهند.

ارسال ۹۱ فیلم به جشنواره «سلیمان سلامت»

در عین حال رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: سردار سلیمانی قافله‌سالار شهیدا ایران است و بسیاری از اقدامات حوزه سلامت با نام سردار سلیمانی اجرا شد و نام وی بر یک طرح بیماری زدا قرار گرفت و آن طرح شهید حاج قاسم سلیمانی است.

محمد هاشمی ادامه داد: طرح سردرا سلیمانی به جلو رفت و مشکلات زیادی در آن شرایط از مردم برطرف کرد، اما زمانی که خدمت مقام معظم رهبری و سردار سلامی رسیدیم، گلایه از این بود که هیچ اقدامی برای ثبت این اقدامات نشده است بنابراین ما تصمیم بر برگزاری جشنواره «سلیمان سلامت» گرفتیم.

وی بیان داشت: ۹۱ فیلم مستند با موضوع طرح شهید سلیمانی به جشنواره «سلیمان سلامت» رسید و توسط چند نفر از داوران حوزه مستند داوری شد و در نهایت به ۱۵ فیلم رسیدیم.

هاشمی ابراز کرد: در گام‌های بعدی با رادیو سلامت و سایر مجموعه‌های فرهنگی کارهایی را برای ثبت اقدامات مداقعان سلامت در دست داریم.

کادر درمان در دوران کرونا «جهاد» کردند

همچنین امام جمعه کرمان در سخنانی اظهار داشت: کارهایی که کمک و مساعدت به همنوع است قابل تقدیر و تحسین هستند و هر کاری که در خدمت بشر باشد و هدف آن کمک به انسان باشد دارای ارزش بالا و والایی است.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه علم پزشکی در خدمت انسان است و ارزش ذاتی دارد، ادامه داد: پیامبر اعظم (ص) می‌فرماید «هر کمکی به مردم کردید، انگار به خانواده من بوده است».

وی ابراز داشت: پزشکان و کادر درمان در دوران کرونا جهاد و فداکاری بزرگی را به تصویر کشیدند و امروز تصویر شهدای سلامت در کنار عکس شهید سلیمانی قرار دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان خاطرنشان کرد: از هنرمندانی که فداکاری مدافعان سلامت را به تصویر می‌کشد هم قدردانی می‌کنیم زیرا کار بزرگی را انجام می‌دهند.

پیشتازی کرمان در اجرای طرح شهید سلیمانی

در عین حال استاندار کرمان طی سخنانی بیان داشت: ساختار ستاد ملی کرونا، ستادهای استانی کرونا و طرح شهید سلیمانی به‌یادگار می‌مانند و ثبت و ضبط این اقدامات و طرح‌ها ارزشمند است.

علی زینی‌وند با اشاره به همبستگی مردم ایران پس از شهادت سردار سلیمانی تصریح کرد: آن همبستگی در مبارزه با کرونا هم تاثیر گذاشت و اگر شهید سلیمانی زنده بود همچنان که در سایر حوادث مانند سیل و زلزله به داد مردم رسید در دوران کرونا هم خدمات وی دیدنی و شنیدنی بود.

وی بیان داشت: استان کرمان در پیک پنجم کرونا حدود ۲ هزار و ۶۰۰ مورد بستری داشت و با افتخار می‌گوییم هیچ باری را بر دوش کشور تحمیل نکردیم زیرا هماهنگی و همدلی بین مردم، خیران و مسؤولان را داشتیم.

استاندار کرمان اضافه کرد: استان کرمان در زمینه اجرای طرح شهید سلیمانی و واکسیناسیون جزو استان‌های برتر کشور است و امیدواریم از سویه جدید کرونا هم به‌راحتی عبور کنیم.

نگاه وزارت بهداشت دولت قبل به بسیج ارزان‌قیمت و لیبرال بود

در ادامه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان داشت: فلسفه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی یک مثلث با ضلع‌های اعتقادی، انقلابی و مردمی است و بخش مردمی آن در بسیج تبلور پیدا می‌کند و این اندیشه زیبای امام راحل بود که بسیج را به‌عنوان نیروی مردمی در سپاه تعریف کرد.

سردار حسین معروفی ابراز کرد: سپاه در کنار همه ماموریت‌های ذاتی خود در چارچوب قانون اساسی بنا به نیاز ملت‌مان وارد عمل می‌شود و افتخار می‌کنیم در سیل، زلزله، طوفان، مبارزه با ویروس منحوس کرونا و یا کمک مومنانه حضور داریم.

وی ادامه داد: سپاه و بسیج از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا با تمام توان وارد عمل شد و نگاه ما به بسیج نگاه اعتقادی، انقلابی و جهادی است، اما متاسفانه در دولت قبل در وزارت بهداشت نگاه ارزان‌قیمت و لیبرال به بسیج بود اما نگاه ما نگاه جهادی است.

فرمانده سپاه ثارالله اظهار داشت: افتخار می‌کنیم در استان کرمان و در حوزه طرح شهید سلیمانی که از ۹ آذر سال گذشته رونمایی شد، همه مسؤولان اجرایی استان و دستگاه‌های ذی‌ربط با مجموعه سپاه و بسیج همکاری خوبی داشتند.

معروفی خاطرنشان کرد: سپاه کرمان خانه دانشگاهیان علوم پزشکی و دانشگاه هم خانه ما بود و جلسات برادرانه بود و توانستیم در طرح شهید سلیمانی از ۵۰ نفر تلفات در روز به چهار تا صفر فوتی برسیم.

وی یادآور شد: شورای تامین استان کرمان جلسه مشترک با ستاد کرونای استان تشکیل داد و همه پای کار آمدند و اگر گلوگاه‌ها را نبسته بودیم، اتفاقات ناگواری روی می‌داد.

معروفی از رهگیری اقدامات مراقبتی و پزشکی، تشکیل ۳۹۰ تیم با یک هزار و ۸۰۰ نیروی بسیجی داوطلب، مراکز تست کرونا، ۹۸ مرکز واکسیناسیون با ۱۰ مرکز مستقل سپاه خبر داد و تصریح کرد: در طرح واکسیناسیون مانند واکسیناسیون فلج اطفال برخورد کردیم و همه پایگاه‌ها درگیر شدند.

وی بیان داشت: فراخوان نیروهای متخصص بازنشسته، واگذاری نیرو و کادر متخصص از سپاه به بیمارستان‌ها، حمایت از ۱۶۷ خانوار، اعطای ۱۵۵ هزار بسته معیشتی با کمک مومنانه از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

۸۰ درصد برنامه‌های سالگرد شهادت حاج‌قاسم «مردمی» است

معروفی اضافه کرد: ۳۲۵ مورد مطلب توسط بسیج رسانه برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و گفت‌وگوهای ویژه خبری، تولید محتوا نیز انجام شد و برنامه‌ها را در دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی و ستاد استانی کرونا دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: تمام توان ما در اندیشه شهید سلیمانی است و ۸۰ درصد برنامه‌های بزرگداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی به شکل مردمی است.

معروفی با تاکید بر اینکه کرمان یک استان حماسی حاج‌قاسم است، ابراز داشت: ۱۰۰ موکب مردمی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کرمان دایر شده است و در هیچ موکبی غذا توزیع نمی‌شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: اجلاسیه نهایی هفته مقاومت در ۱۶ دی ماه در شهر کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش فارس در آیین اختتامیه جشنواره «سلیمان سلامت» از برگزیدگان این رویداد تجلیل به‌عمل آمد.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ب

جشنواره «سلیمان سلامت»؛ انعکاس جانفشانی کادر درمان در قاب دوربین هنرمندان

منبع: فــارس
? جشنواره «سلیمان سلامت»؛ انعکاس جانفشانی کادر درمان در قاب دوربین هنرمندان