جزئیات سفرهای مردم در آخرین ماه پاییز

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، ترددهای بین‌استانی در ۹ ماه اخیر نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما سفرهای مردم در آذر ماه نیز نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است. به گزارش فت فتو، در ۹ ماهه امسال وضعیت سفرهای جاده‌ای مردم باز هم روند افزایشی نسبت به سال گذشته داشته اما آمار […]

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، ترددهای بین‌استانی در ۹ ماه اخیر نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما سفرهای مردم در آذر ماه نیز نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است.

به گزارش فت فتو، در ۹ ماهه امسال وضعیت سفرهای جاده‌ای مردم باز هم روند افزایشی نسبت به سال گذشته داشته اما آمار تردد در آذر ماه نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است. بر اساس آمارهای مرکز مدیریت راه‌های کشور از تحلیل وضعیت تردد در آخرین ماه پاییز بیش از ۳۵ میلیون تردد بین استانی اتفاق افتاده که نسبت به آبان ماه سال جاری حدود دو میلیون تردد و معادل چهار درصد کاهش یافته اما همین آمار در قیاس با آذر ماه سال گذشته ۵۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

جزییات سفرهای مردم در آخرین ماه پاییز

البته تردد بین استانی کل وسایل نقلیه در ۹ ماهه امسال مجموعاً به ۴۸۰ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۴۹۲ وسیله نقلیه رسیده است که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است. همچنین سهم وسایل نقلیه سبک و سنگین نیز در قیاس با همین بازه زمانی در سال گذشته روند رو به رشد ۱۴ و پنج  درصدی را تجربه کرده است.

جزییات سفرهای مردم در آخرین ماه پاییز

در نهمین ماه امسال تردد بین استانی روند نسبتا پایداری را تجربه کرده است. در این میان بیشترین تردد و سفرهای مردم در روز جمعه ۱۹ آذر ماه با یک میلیون و ۹۲۹ هزار و ۵۲۲ وسیله نقلیه و کمترین آن به ۲۷ آذر ماه با یک میلیون و ۶۳۲ هزار و ۳۱۳ وسیله نقلیه بر می‌گردد. که البته این آمار نیز در قیاس با ماه گذشته که سفرها در روز دوم آبان ماه از دو میلیون تردد هم گذشته بود، کمتر است.

جزییات سفرهای مردم در آخرین ماه پاییز
روند روزانه تردد وسایل نقلیه

بر اساس آمارهای منتشر شده از تردد بین استانی آذر ماه امسال، همه استان‌ها روند رو به رشد افزایشی را در قیاس با همین بازه زمانی در سال گذشته داشته‌اند و در این بین بیشترین افزایش سفرها نسبت به مدت مشابه سال گذشته مربوط به استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و قم به ترتیب با ۱۲۵ درصد، ۱۲۱ درصد، ۱۰۳ درصد و ۱۰۰ درصد رشد برمی‌گردد و کمترین افزایش تردد نسبت به آبان ماه سال گذشته مربوط به آذربایجان شرقی، کرمان و سیستان و بلوچستان به ترتیب با افزایش ۱۳ درصدی، ۱۳ درصدی و هفت درصدی است.

جزییات سفرهای مردم در آخرین ماه پاییز
تغییرات تردد بین استانی به تفکیک استان‌ها

انتهای پیام
جزئیات سفرهای مردم در آخرین ماه پاییز

منبع: ایــسنا
?جزئیات سفرهای مردم در آخرین ماه پاییز : اخبار استان کرمان – اقتصادی