جزئیات دریافت مالیات در استان کرمان/ بیشترین مالیات را چه گروه‌هایی می‌پردازند؟

گروه استان‌ها – مدیرکل امورمالیاتی استان از پرداخت چیزی در حدود ۶۴ تا ۶۷ درصد مالیات استان کرمان توسط شرکت‌های بزرگ استان خبر داد. – اخبار استانها – محمد سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با اشاره به اینکه کلیه مشاغلی که هر ساله اظهارنامه مالیاتی می‌دهند و می‌توانند از تبصره ماده […]

گروه استان‌ها – مدیرکل امورمالیاتی استان از پرداخت چیزی در حدود ۶۴ تا ۶۷ درصد مالیات استان کرمان توسط شرکت‌های بزرگ استان خبر داد.

– اخبار استانها –

محمد سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با اشاره به اینکه کلیه مشاغلی که هر ساله اظهارنامه مالیاتی می‌دهند و می‌توانند از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنند اصولاً مالیات آنها براساس آنچه که خودشان اظهار می‌کنند پذیرفته شده و برگ قطعی آن صادر می‌شود اظهار داشت: مگر در مواردی که بیش از ۲۰ درصد اختلاف وجود داشته باشد که آن هم به صورت انگشت شمار است.

وی با عنوان اینکه چیزی در حدود ۳٫۸ تا ۴ درصد مالیات استان از مشاغل اخذ می‌شود ادامه داد: حقوق بگیران استان کرمان نیز بین ۱۸ تا ۲۴ درصد مالیات استان را پرداخت می‌کنند.

مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان نیز با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ استان کرمان از جمله شرکت‌های صنعتی و معدنی و خودروسازان استان کرمان حدود ۶۴ تا ۶۷ درصد مالیات استان را پرداخت می‌کنند گفت: بین ۳ تا ۴ درصد مالیات استان نیز توسط واحدهای تولیدی دیگر و مستغلات پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۴۸ تا ۴۹ درصد اخذ شده در استان کرمان، مالیات ارزش افزوده است که در حقیقت از خود مردم دریافت شده است افزود: ۵۱ تا ۵۲ درصد مالیات استان از عمکلکرد و تکلیفی و حقوق دریافت می‌شود.

سلمانی با بیان اینکه مطابق قانون، مودیان مالیات حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده خود را ارائه کنند گفت: کسانی توان پرداخت نقدی دارند به صورت نقدی و برای مودیانی که توان پرداخت نقدی نداشته باشند، تقسیط می‌شود.

وی با عنوان اینکه در سال گذشته از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده بیش از هزار و ۲۹۷ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان کرمان پرداخت شده است ادامه داد: مالیات پرداختی به شهرداری‌ها ودهیاری‌های استان از محل مالیات بر ارزش‌افزوده در سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

واکاوی کسری بودجه ۱۴۰۰| دولت برای حقوق‌ها سقف تعیین کند/امکان مدیریت کشور با ظرفیت‌های بالقوه مالیاتی/ ضرورت مقاومت سازمان برنامه بودجه در برابر رشد هزینه ها
مجموع معوقات مالیاتی به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان رسید/ فرار مالیاتی ۱۰ میلیون پوز
نیکزاد: مخالفتی با برجام نداریم/ دولت نتوانست جلوی ۱۵۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی را بگیرد/ مردم از سوء‌مدیریت رنج می‌برند

مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان با بیان اینکه مالیات بهترین و سالم‌ترین درآمد دولتی محسوب می‌شود بیان کرد: متأسفانه فرهنگ مالیاتی در کشور ما به طور صحیح معرفی نشده است. 

انتهای پیام/۵۱۱/ی
جزئیات دریافت مالیات در استان کرمان/ بیشترین مالیات را چه گروه‌هایی می‌پردازند؟

منبع:تسنــیم
? جزئیات دریافت مالیات در استان کرمان/ بیشترین مالیات را چه گروه‌هایی می‌پردازند؟