جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| اعمال محدودیت برای واکسیناسینه نشده‌ها / رعایت پروتکل‌ها رمز ثبات شرایط همه‌گیری + نقشه و نمودار

گروه استان‌ها ـ تثبیت شرایط و عبور از پیک پنجم درحالی ایجاد شده است که کارشناسان براین باورند برای رسیدن به ثبات شرایط بهترین راهکار ادامه روند سریع واکسیناسیون و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

– اخبار استانها –

به‌گزارش گروه استان‌های فت فتو، درشرایطی روند کاهشی آمارهای کرونایی در کشور با شیب ملایم نسبت به ماه گذشته ادامه دارد که برخی کارشناسان معتقدند بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در ادامه همین شرایط و طولانی شدن دوره به ثبات رسیدن نرخ ابتلا داشته باشد.

در این زمینه کارشناسان معتقدند اگرچه سرعت واکسیناسیون هم اکنون با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بسیار سریعتر از گذشته شده اما نباید فراموش کرد که واکسیناسیون درصورت تکمیل فرآیند می‌تواند از نرخ بستری بیماران بدحال کاسته و هرگز مانع از بیماری یا انتقال آن نیست به همین دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و البته رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این زمینه نقش کلیدی و تعیین کننده‌ای دارد.

برهمین اساس مسئولان با درنظر گرفتن کاهش محدودیت‌ها در آینده نزدیک تصمیم براین دارند که برای شکستن زنجیره انتقال بیماری محدودیت‌هایی برای افرادی که همراهی لازم در زمینه طرح ملی واکسیناسیون نداشته‌اند ایجاد کنند که و براساس آن داشتن کارت واکسیناسیون برای دریافت برخی از خدمات الزامی شده است.

۵۰۹ بوشهری در پیک پنجم کرونا قربانی ویروس منحوس شدند
تداوم روند نزولی کرونا در چهارمحال و بختیاری / کاهش چشمگیر تعداد بیماران بدحال و فوتی کرونایی
جدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد ۴۴ درصدی نرخ ابتلا نسبت به اول هفته/ هر۶ دقیقه یک فوتی و ۱۰ مبتلا در یک دقیقه/ دو هفته طلایی را دریابیم + نقشه و نمودار
آمار کرونا در ایران| فوت ۲۱۶ نفر در شبانه‌روز گذشته

 

استان آذربایجان غربی/فوتی‌های کرونایی کاهش یافت

جواد آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به فوت ۱۱ نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته بر اثر کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: این آمار نشان از کاهش تعداد فوتی‌ها دارد چون روز قبل از آن تعداد فوتی‌ها ۲۱ نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی گفت: با فوت این تعداد شامل ۶ نفر در ارومیه، سه نفر در میاندوآب و در خوی و پیرانشهر هر کدام یک نفر فوتی، تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا به ۶ هزار و ۴۲۳ نفر رسیده است.

وی با اشاره به ابتلای یک هزار و ۲۲۸ نفر دیگر تصریح کرد: در مجموع تعداد ۲۸۲ هزار و ۳۷۱ نفر از آغاز کرونا تاکنون به این بیماری مبتلا شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته تعداد یک هزار و ۶۹۵ نفر بر اثر مشکلات تنفسی در بیمارستان بستری شده و ۵۰ نفر وصل به ونتیلاتور شدند.

وی با اشاره به اینکه تعداد بستری‌های مشکوک به ۸۲۸ نفر رسیده است گفت: هم اکنون ۳۱۱ نیز در بخش آی‌سی یو بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی مراحل درمان را می‌گذرانند.

آقازاده به واکسیناسیون ۴۲ هزار و ۵۲ نفر دیگر در آذربایجان‌غربی اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون دو میلیون و ۲۰۰ هزار و ۱۹۶ نفر واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان اصفهان/ ۷۲۹ مورد کرونا شناسایی شد

آرش نجیمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: در این بازه زمانی تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان ۲۰۸۹ نفر بودند که ۷۲۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده ۳۷۷  نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این مدت ۳۹۵  بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹۶۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد ۳۳۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان را ۱۶ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۰ نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

استان ایلام/ ۱۳۰ مورد ابتلای جدید

محمد کریمیان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد ۶۰ هزار و ۳۵ نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی ۱۳۰ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۸۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت اخیر ۴۰ بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها ۵۸ هزار و ۷۷۱ نفر بوده است.

کریمیان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته سه مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان مربوط به شهرستان ایلام گزارش شده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تاکنون یک هزار و ۷۶ نفر بوده است.

استان بوشهر/ ۳۵ درصد گروه سنی زیر ۱۸ ساله واکسن دریافت کردند

سعید کشمیری در گفتگویی با خبرنگار تسنیم در بوشهر روند واکسیناسیون کرونا را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: تاکنون ۳۵ درصد گروه سنی زیر ۱۸ سال استان بوشهر نوبت اول واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه ۷۵ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان بوشهر یک نوبت واکسن دریافت کرده‌اند گفت: به ۴۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان ۲ نوبت واکسن کرونا تزریق شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به توقف پیک پنجم کرونا در استان بوشهر خاطر نشان کرد: این موج شیوع بیماری کرونا از خرداد ماه آغاز و تا اوایل شهریور ماه ادامه داشت که در این راستا مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان‌های استان بوشهر در موج پنجم کرونا پذیرای یک‌هزار بیمار کرونایی بودند تصریح کرد: اکنون با گذر از این موج بستری‌های بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به ۱۶۶ نفر رسیده است.

کشمیری با اشاره به ثبت یک‌هزار و ۹۶۵ نفر فوت به سبب ابتلا به کرونا در استان بوشهر گفت: ۳۰ درصد مجموع فوتی‌های کرونایی استان بوشهر در ۱۰ هفته پیک پنجم به وقوع پیوسته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه روز گذشته ۴۳ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند خاطر نشان کرد: در مجموع اکنون ۱۶۶ بیمار در بخش کرونایی مراکز درمانی استان بستری هستند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر روند بهبودی بیماران بخش کرونایی بیمارستان‌ها را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: روز گذشته ۴۵ بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد ۳۱ نفر از آنها مثبت قطعی بوده‌اند.

وی بیان کرد: اکنون ۲۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این مجموع، ۶ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان خراسان رضوی/ افزایش تعداد پایگاه‌های واکسیناسیون

سید جواد حسینی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درمشهد مقدس اظهارداشت: از این تعداد ۵۲ مرکز به صورت تجمیعی و با همکاری سایر سازمان‌ها و نهادها در شهرهای مشهد، فریمان، سرخس، قوچان، چناران، کلات، طرقبه و شاندیز، خواف، کاشمر، گلبهار، بردسکن، خلیل آباد، تایباد راه اندازی شده است.

وی  با بیان اینکه محدودیت سنی برای دریافت واکسن در مناطق زیر پوشش این دانشگاه برداشته شده است و تمامی افراد بالای ۱۲ سال می‌توانند برای انجام واکسیناسیون اقدام کنند افزود: در حال حاضر ظرفیت واکسیناسیون به بیش از ۱۲۰  هزار دوز در روز رسیده است که این امر موجب افزایش خدمات‌رسانی به گروه‌های هدف شده است.

وی با اشاره به افزایش مراکز واکسیناسیون کرونا به نقشه و مسیریاب “نشان” عنوان کرد: کاربران نقشه و مسیریاب “نشان”  می‌توانند به نشانی دقیق  مرکز واکسیناسیون کرونا دسترسی داشته باشند و در زمان فراخوان با توجه به منطقه مسکونی خود به نزدیکترین محل واکسیناسیون مراجعه نمایند.

استان خوزستان/ وضعیت واکسیناسیون کارمندان دولت استعلام شود

فرهاد ابول‌نژادیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز اظهار داشت: بر اساس آخرین رنگ بندی ۱۲ شهرستان خوزستان نارنجی، ۶ شهرستان زرد و ۹ شهرستان آبی هستند.

وی‌ افزود: روند نزولی بستری بیماران در استان همچنان ادامه دارد به گونه ای که اکنون ۸۲۱ بیمار بیمار بستری در استان داریم که ۵۱۵ نفر در بخش های عادی و ۳۰۶ نفر در بخش های ویژه هستند.

این مقام مسئول گفت: تا تاریخ ۸ مهر، ۲ میلیون و ۷۸۳ هزار دز واکسن در استان تزریق شده که بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر معادل ۵۴ درصد تنها دز اول و ۹۵۰ هزار نفر معادل ۲۹ درصد، ۲ دز واکسن زده اند.

وی بیان داشت: در هفته منتهی به ۹ مهرماه کل موارد بیماری ۲۹٫۴ درصد کاهش یافته، موارد بستری ۳۸ درصد و موارد فوت ۳۸ درصد کاهشی بوده است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: موارد بیماری در همه شهرستان های استان به جز شوشتر منفی است. موارد بیماری در شهرستان شوشتر  ۲۵ درصد نسبت به هفته قبل افزایش پیدا کرده است که می بایست به این موضوع توجه جدی شود.

وی بیان داشت: عدم استقبال دانش آموزان از واکسیناسیون، باعث شده که آمار ما از کشور عقب تر باشد. 

این مقام مسوول افزود: تاکنون تنها ۱۰٫۵ درصد دانش آموزان استان از واکسیناسیون استقبال کردند که لازم است اداره کل آموزش و پرورش استان پیگیر این موضوع شود.

وی گفت: از ادارات درخواست داریم وضعیت واکسیناسیون کارمندان خود را از دانشگاه علوم پزشکی استعلام کنند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان قزوین/ موارد فوتی کرونا۲٫۵ برابر شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از کاهش ۱۱٫۵ درصدی موارد قطعی ابتلای کرونایی در استان خبر داد و اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۷ مورد جدید ابتلای به کرونا در آزمایشگاه‌های منتخب کووید۱۹ استان قزوین شناسایی شد که این آمار نسبت به روز پیش ۳۶ نفر کاهش یافته است.

پیمان نامدار اضافه کرد: تعداد موارد بستری‌های کرونایی روزانه هم در مقایسه با روز قبل فقط یک نفر افزایش یافته و به ۷۴ نفر رسید که نسبت به روز قبل ۱٫۴ درصد بیشتر شده است.

وی همچنین از کاهش ۳۳ درصدی آمار بیماران کرونایی بدحال خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۶ بیمار کرونایی با حال وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که این آمار در قیاس با روز گذشته ۱۳ نفر کاهش یافته و بعد از ۲ ماه  دوباره به کانال ۲۰ نفر رسیده است.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای استان قزوین در ادامه از افزایش ۱۵۰ درصدی آمار مرگ‌ومیر کرونایی روزانه هم خبر داد و افزود: در شبانه‌روز اخیر ۵ بیمار بدحال به خاطر علائم شدید تنفسی و ضعف جسمانی جان‌شان را از دست دادند که این‌ آمار در مقایسه با روز پیش ۳ نفر بیشتر شده است.

نامدار ادامه داد: همچنین آمار موارد بهبودیافته هم ۵۰ درصد افزایش یافت و در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان قزوین مرخص شدند که این آمار نسبت به روز گذشته ۲۵ نفر بیشتر شده است.

وی با اشاره به کاهش ۲ درصدی آمار کل بستری‌های فعلی‌ کرونایی تصریح کزد: در حال حاضر ۴۴۸ بیمار کرونایی با علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری هستند که این آمار در قیاس با روز قبل ۹ نفر کمتر شده است.

استان کرمان/ ۴۵۴ مورد بستری در ۲۴ ساعت گذشته

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه سینوفارم واکسن مورد تایید برای دانش آموزان بالای ۱۲ سال است اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون عوارض خاصی برای این واکسن گزارش نشده و والدین می‌توانند با اطمینان خاطر هرچه زودتر برای واکسیناسیون فرزندان خود اقدام کنند.

وی با عنوان اینکه تا کنون ۲ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۷۲۶ دوز واکسن کرونا از انواع واکسن‌های کووید-۱۹ شامل سینوفارم، آسترازنکا، باهارات، اسپوتنیک وی، کووبرکت و سوبرانا(ایرانی – کوبایی) در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان توزیع شده است گفت: سهم دانشگاه علوم پزشکی کرمان از این تعداد یک میلیون و ۲۹۴ هزار و ۹۳۴ دوز بوده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: جمعیت بالای ۱۲ سال استان کرمان که مشمول دریافت واکسن هستند ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و۲۱ نفر است که تا کنون یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۷۷۲ نفر یعنی حدود ۵۸ درصد آنها واکسن نوبت اول و ۶۴۹ هزار و ۸۴ نفر یعنی ۲۵ درصد آنها هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان نیز با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا عنوان کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۴۵۴ مورد است که از این تعداد ۲۶۳ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲۹ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۴۴ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۹ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۹۹ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۱۱۴ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۴۰ هزار و ۲۲ مورد رسیده است.

وی به فوت ۸ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۷۵۳ نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۷۷۲ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۶۴۹ هزار و ۸۴ مورد است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

درحال تکمیل… .

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

انتهای پیام/ی
جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| اعمال محدودیت برای واکسیناسینه نشده‌ها / رعایت پروتکل‌ها رمز ثبات شرایط همه‌گیری + نقشه و نمودار

منبع:تسنــیم
💬 جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| اعمال محدودیت برای واکسیناسینه نشده‌ها / رعایت پروتکل‌ها رمز ثبات شرایط همه‌گیری + نقشه و نمودار