جدیدترین اخبار کرونا در ایران| کاهش محسوس بستری در مراکز درمانی / محدودیت تردد جاده‌ای برقرار است/ در آستانه 114000 فوتی + نقشه و نمودار

گروه استان‌ها ـ براساس آمارهای منتشر شده روند نزولی همه‌‌گیری کرونا در پیک پنجم همچنان در اغلب مناطق ادامه دارد اما کارشناسان تاکید می‌کنند عادی انگاری و بی‌توجهی به پروتکل‌ها می‌تواند این روند را تحت تاثیر قرار داده و دوباره بحران آفرینی کند. – اخبار استانها – به‌گزارش گروه استان‌های فت فتو، کاهش تعداد موارد […]

گروه استان‌ها ـ براساس آمارهای منتشر شده روند نزولی همه‌‌گیری کرونا در پیک پنجم همچنان در اغلب مناطق ادامه دارد اما کارشناسان تاکید می‌کنند عادی انگاری و بی‌توجهی به پروتکل‌ها می‌تواند این روند را تحت تاثیر قرار داده و دوباره بحران آفرینی کند.

– اخبار استانها –

به‌گزارش گروه استان‌های فت فتو، کاهش تعداد موارد فوتی و همچنین کاهش مراجعه سرپایی یا حتی بستری در مراکز درمانی اغلب استان‌ها این نوید را می‌دهد که بعد نزدیک به دو ماه و نیم مقابله با ویروس سرکش دلتا در پیک پنجم ظاهرا قرار است بهبودی نسبی شرایط را تجربه کنیم؛ اما کارشناسان بهداشت و درمان در این زمینه تاکید می‌کنند بی‌توجهی به پروتکل‌ها و همچنین جابه‌جایی گسترده جمعیت می‌تواند یک‌باره ورق را برگرداند و دوباره بحران آفرینی کند.

در این زمینه کارشناسان تاکید می‌کنند اگرچه در اغلب مراکز استان روند نزولی از اواخر هفته گذشته ادامه دار شده است و شواهد بیانگر ادامه همین روند است اما همچنان قدرت سرایت ویروس دلتا را در سراسر کشور نباید نادیده گرفت چون این ویروس چموش می‌تواند در کمترین زمان ممکن دوباره شرایط بحرانی را به کشورمان تحمیل کند و دردسرساز شود.

برهمین اساس گروه یاد شده معتقدند سخت‌گیری در اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی و همچنین جلوگیری از جابه‌جایی گسترده جمعیتی در اقصی‌نقاط کشور می‌تواند زمینه تثبیت شرایط را ایجاد کرده و با شرایطی قابل قبول یا کنترل شده از نظر همه‌گیری وارد فصل پاییز 1400 بشویم.

از سوی دیگر کارشناسان بهداشت و درمان ضمن اشاره به قرار گرفتن تعداد کل متوفیان ناشی از همه‌گیری کرونا در آستانه 114000 مورد تاکید می‌کنند: با درنظر گرفتن روند مناسب انجام واکسیناسیون درصورت ایجاد موج‌ جدید کرونا در آینده نزدیک بدون تردید تعداد موارد فوتی مثل پیک پنجم نخواهد شد و هزینه‌های کمتری به کشور تحمیل خواهد شد اما این به معنی بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌ها نیست و مسئولان مربوطه باید قوانین سخت‌گیرانه‌تری برای بی‌توجهی به پروتکل‌ها وضع کنند.

به گفته این گروه سختگیری‌ بیشتر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند مانع از ورود گونه‌های جدید و یا حتی جهش‌های داخلی ویروس باشد که با توجه به تجارب گذشته عاملی برای نگرانی مدیریت شرایط خواهد شد.

کاهش موارد سرپایی در تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: تعداد مراجعان سرپایی به بخش‌های درمانی و بهداشتی به زیر 20 هزار نفر در روز رسیده است.

علیرضا زالی در خصوص وضعیت شیوع بیماری کرونا در تهران اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته بالغ بر 20 هزار بیمار به مراکز بهداشتی و درمان پایتخت مراجعه کردند. همچنین 1900 بیمار در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد 226 نفر نیاز به دریافت مراقبت‌های ویژه داشتند. آمار کل بیماران بستری در تهران به8535  بیمار رسیده است. از طرفی روز گذشته بالغ بر 1600 بیمار کرونایی از مراکز درمانی پایتخت ترخیص شدند.

وی افزود: تعداد بستری‌ها در بخش‌های عادی و ویژه نیز کاهش یافته و این امر نشان می‌دهد الگوی بیماری در حال تنزل است.

زالی در عین حال تاکید کرد: اما همچنان 2500 بیمار بدحال در بخش‌های ویژه بستری هستند و کاهش آمار فوتی‌ها با فاصله زمانی بیشتری رخ خواهد داد.

با توجه به تجربه‌های حاصل شده در خیزهای قبلی بیماری، گفت: پیش بینی می‌شود که تا بروز خیز بعدی بیماری 6 تا8 هفته فاصله وجود داشته باشد. اگر بتوانیم در این فاصله زمانی فرایند واکسیناسیون را تسریع بخشیم قطعاً باعث کاهش میزان ابتلا و بستری و فوتی‌ها در خیز بعدی خواهیم شد.

آخرین وضعیت اجرای محدودیت‌های ترافیکی کرونا و منع تردد شبانه در کشور

سردار سید تیمور حسینی با اشاره به محدودیت‌های اجرایی برای شکست زنجیره انتقال کرونا گفت: هیچ تغییری در محدودیت‌های ترددی که در پی شیوع کرونا و از سوی ستادملی مقابله با کرونا اعلام شده بود، ایجاد نشده و بر این اساس خروج پلاک‌های بومی از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی و نیز ورود پلاک‌های غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز یا نارنجی ممنوع بوده و متخلفان در صورت ورود به شهر نارنجی نیم میلیون و در صورت ورود به شهر قرمز یک میلیون تومان جریمه خواهند شد.
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: این موضوع توسط دوربین‌ها و نیز ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی رصد شده و با موارد تخلف برابر درخواست ستادملی مقابله با کرونا برخورد خواهد شد.
وی همچنین درباره اجرای طرح منع تردد شبانه که از ساعت 22 تا 3 بامداد اجرا می‌شود نیز گفت: تغییری در اجرای این طرح نیز ایجاد نشده و همچنان تردد تمامی خودروها در معابر درون شهرها اعم از شهرهای دارای وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و آبی از ساعت 22 تا 3 بامداد ممنوع بوده و متخلفان و خودروهای غیر مجاز برابر قانون جریمه خواهند شد.
حسینی از شهروندان خواست که از انجام سفر و ترددهای غیرضروری در شهر و همچنین بین شهرها خودداری کنند، تا زنجیره انتقال ویروس کرونا با سرعت بیشتری متوقف شود.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| آتش زیر‌خاکستر “دلتا” را جدی بگیریم / 21 مرکز استان از وضعیت قرمز خارج شد / برای سفر برنامه‌ریزی نکنید + نقشه و نمودار
خروج 4 شهرستان استان چهارمحال و بختیاری از وضعیت خیلی پرخطر کرونایی / روند نزولی کرونا ادامه دارد
مراجعه سرپایی کرونا به بیمارستان‌‌های پاکدشت 40 درصد کاهش یافت
دومین خط تولید واکسن برکت آغاز بکار کرد؛ افتتاح رسمی طی روزهای آینده / تولید 10 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا تا امروز

 

استان آذربایجان غربی/74 نفر به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند

جواد آقازاده در گفت‌وگو با با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به بستری دو هزار و 243 نفر به دلیل مشکلات حاد تنفسی در استان اظهار داشت: هم اکنون 74 نفر نیز وصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.

وی تصریح کرد: همچنین تعداد یک هزار و 160 بستری مشکوک و 322 بستری آی سی یو در بیمارستان‌های سطح آذربایجان‌غربی ثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با اشاره به ابتلای یک هزار و 364 نفر دیگر به بیماری کرونا گفت: تعداد مجموع مبتلایان به کرونا به 254 هزار و 245 نفر رسیده است.

وی به فوت 23 نفر در شبانه روز گذشته اشاره کرد و افزود: متاسفانه تاکنون پنج هزار و 876 نفر بر اثر کروناویروس جان باختند.

آقازاده با اشاره به واکسیناسیون 41 هزار و 305 نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته اظهار داشت: تاکنون یک میلیون و 86 هزار و 13 نفر بر علیه کرونا واکسینه شده‌اند.

استان اصفهان/1096 نفر مبتلای جدید شناسایی شد

آرش نجیمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، اظهار داشت: در این بازه زمانی تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان 2960  نفر بودند که 1096 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده 409  نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این مدت 450 بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر 3040 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد 432 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی 24 ساعت اخیر در استان اصفهان را 46 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 35 نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

استان ایلام/55125 نفر از ابتدای همه‌گیری بهبودی کامل به دست آورده‌اند

محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگارتسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد 56 هزار و 759 نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 169 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر 303 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24 ساعت اخیر 53 بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها 55 هزار و 125 نفر بوده است.

کریمیان گفت: در 24 ساعت گذشته 9 مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان چهار مورد شهرستان ایلام، دو مورد شهرستان مهران، یک مورد شهرستان چرداول، یک مورد شهرستان سیروان و یک مورد مربوط به شهرستان هلیلان گزارش شده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تاکنون یک هزار و 17 نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام همچنین درباره واکسیناسیون گفت: از امروز گروه متولدان 1370 نیز به جامعه هدف تزریق واکسن افزوده شده‌اند و متولدین بالاتر از این سن نیز با مراجعه به مراکز منتخب می‌توانند واکسن خود را دریافت کنند.

وی افزود: میانگین تزریق واکسن در ایلام 7 هزار دوز در روز بوده است که این مقدار به 10 هزار دوز افزایش پیدا کرده است.

کریمیان ایلام خاطرنشان کرد:  تاکنون در مجموع بیش از 316 هزار دوز واکسن در استان دریافت که بیش از 258 هزار دوز تزریق شده است.

وی گریزی به آخرین وضعیت کرونا در استان ایلام زد و بیان داشت: پیک پنجم بدترین و سخت‌ترین پیک  در استان ایلام بوده است بطوریکه شمار فوتی‌ها بالاتر از پیک قبلی  است.

کریمیان تعداد فوتی‌های کرونا از ابتدای شهریورماه تاکنون را 99 نفر اعلام کرد و گفت: هم اکنون 20 بیمار بدحال در مراکز درمانی استان بستری هستند.

استقبال مادران باردار از واکسیناسیون  به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ضعیف  بوده و در این ارتباط خاطرنشان کرد:  تاکنون تنها 500 نفر تزریق واکسن انجام داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نانوایی‌ها  راپایین وبه میزان 55 درصد عنوان و گفت: اکنون درصد استفاده از ماسک بین‌ مردم به‌میزان 74درصد افزایش یافته است.

استان بوشهر/کاهش 60 درصدی بستری‌ها نسبت به ماه قبل

سعید کشمیری در گفتگویی با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به گذر از پیک پنجم بیماری کرونا اظهار داشت: روند ابتلا و بستری‌های کرونایی در این استان نزولی و تعداد بستری‌ها اکنون نسبت به ماه گذشته 60 درصد کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، از سیر نزولی مبتلایان به کرونا در استان خبر داد و بیان کرد: نتایج تست‌های کرونا مثبت در استان بوشهر از 70 به 20 نفر در هر 100 تست رسیده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر کاهش تعداد فوتی‌های کرونایی را از دیگر آثار گذر از پیک پنجم کرونا دانست و تصریح کرد: روز گذشته 5 نفر به سبب ابتلا به کرونا شامل 2 آقا و 3 خانم بین سن 38 تا 74 فوت کردند و اکنون تعداد جان‌باختگان کرونایی در استان بوشهر به یک‌هزار و 894 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه روز گذشته 66 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شدند خاطر نشان کرد: از این تعداد، ابتلای 17 مورد به کرونا مثبت، قطعی و این درحالی است که اکنون 58 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و 20 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری تعداد مبتلایان شناسایی شده به بیماری از آغاز شیوع کرونا تاکنون را 83 هزار نفر در استان بوشهر دانست و تصریح کرد: روند بهبودی بیماران تسریع یافته است به‌گونه‌ای که روز گذشته 74 بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روند واکسیناسیون را مورد اشاره قرار داد و افزود: تاکنون 45 درصد از جمعیت بالای 18 سال استان بوشهر یک نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا 45 روز آینده کل جمعیت بالای 18 سال استان یک نوبت واکسن دریافت کنند.

استان خراسان جنوبی/ شمار قربانیان کرونا  1101 نفر در مجموع

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته 306 آزمایش شناسایی تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا 97 بیمار جدید شامل 24 بستری و 73 مورد سرپایی، شناسایی شدند.

کامبیز مهدی زاده افزود: از این تعداد 44 مورد از بیرجند، درمیان و بشرویه هر کدام 2 مورد، خوسف و زیرکوه هر کدام 9 مورد، سرایان و سربیشه هر کدام 6 مورد، طبس 10 مورد، فردوس و قاین هر کدام 4 مورد و نهبندان یک مورد جدید شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از 242 تست سریع کرونا 67 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 285 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که 160 نفر کرونا مثبتند، افزود: از این تعداد 33 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال 11 نفر نامساعد است.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته دو مورد فوت ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش شد، افزود: با ثبت دو مورد فوت جدید مجموع موارد فوت ناشی از این بیماری به هزار و 101 نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون 28 هزار و 952 بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

مهدی زاده افزود:همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز 232 هزار و 299 نفر واکسن نوبت اول و 140 هزار و 585 نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

استان خراسان رضوی /واکسیناسیون خودرویی در نمایشگاه بین المللی مشهد راه اندازی شد

دکتر مهدی قلیان در گفت‌وگو باخبرنگار تسنیم درمشهد مقدس اظهارداشت: مبارزه با کووید 19 و کنترل آن با مشارکت کلیه سازمان‌ها امکان پذیر است اظهار داشت: شهرداری مشهد در این بحران از ابتدا همراه  دانشگاه علوم پزشکی بوده و خدمات شایان و قابل تقدیری انجام داده است.

رئیس کمیته بهداشت ستاد اجرایی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: این  مرکز تجمیعی ظرفیت تزریق روزانه 15 هزار دز واکسن را خواهد داشت و با توجه به فضای فیزیکی مناسب ، لاین‌های خودرویی و حمایت و پشتیبانی شهردار مشهد در صورت ارسال محموله‌های واکسن به این استان قابلیت افزایش هم خواهد داشت.

قلیان خاطر نشان کرد: در حال حاضر 7 لاین خودرویی واکسیناسیون در نمایشگاه بین المللی اماده شده است و سالن عطار نیز با تعداد 24 لاین در حال آماده سازی است.

وی ضمن قدردانی از کلیه سازمان‌های همکار  با عنایت به تامین فضای فیزیکی جهت ایجاد پایگاه‌های  تجمیعی واکسیناسیون  و تجهیزات اظهار امیدواری کرد، با مشارکت و همکاری تمامی نهادها، سازمان‌ها و مردم بتوانیم بزودی چرخه ویروس کرونا را قطع کنیم.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان سمنان/روند همه‌گیری نزولی اما شکننده

نوید دانائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: با وجود این‌که روند واکسیناسیون در استان با سرعت خوبی در حال انجام است و رنگ‌بندی برخی شهرستان‌های استان سمنان از نظر وضعیت ابتلا به کرونا به سمت کمرنگ شدن می‌رود اما روند ابتلا همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه کم شدن تعداد بیماران و نارنجی شدن برخی از شهرستان‌ها به معنای سهل‌انگاری و عادی انگاری نیست از مردم خواست تا همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: همچنین در شبانه‌روز گذشته تعداد 137 بیمار با تست PCR کرونا مثبت در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

دانائی خاطرنشان کرد: شناسایی افراد مبتلا به کرونا نشان‌دهنده این است که روند ابتلا همچنان ادامه داشته و باید پروتکل‌های بهداشتی به‌طورجدی رعایت شود.

وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و مشارکت مردم از طریق رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزهای آینده شاهد خبرهای بهتری باشیم.

استان فارس/ 155 مورد بستری جدید در مراکز درمانی استان

در شبانه‌روز اخیر آمار مجموع مبتلایان کرونایی از ابتدای شروع پاندمی به 105 هزار و 157 نفر رسید که از این جمعیت 38 هزار و 204 نفر در بیمارستان‌های بستری شدند و از این میزان بستری 29 هزار و 754 نفر بهبود یافته و 2 هزار و 293 نفر فوت کردند. همچنین مجموع موارد محتمل و مشکوک ابتلا با 107 نفر افزایش به 18 هزار و 725 نفر رسید که در مجموع 3 هزار و 103 نفر بستری موقت شدند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از افزایشی شدن موارد بستری کرونایی روزانه خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 155 بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار در مقایسه با روز قبل 17.5 درصد افزایش یافته و 23 نفر بیشتر از روز گذشته بوده است.

پیمان نامدار اضافه کرد:‌ همچنین آمار کل بستری‌های فعلی ما در بیمارستان‌ها و مراکز در مانی استان قزوین هم بیش از 3 درصد افزایش یافت و به 681 نفر رسید که 20 نفر بیشتر از روز گذشته است و امیدواریم این افزایش مقطعی باشد و دوباره شاهد کاهش آمار بستری‌های کرونایی باشیم.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان در ادامه از کاهش 36 درصدی آمار مبتلایان کرونایی خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته 351 مبتلای کرونایی جدید در سطح استان شناسایی شد که این آمار نسبت به روز گذشته 200 نفر کمتر شده است. ضمن اینکه موارد فوتی هم 25 درصد کاهش یافت و در این مدت 9 بیمار بدحال ما جان خود را از دست دادند که 3 نفر کمتر از روز پیش بود.

نامدار به کاهش 21 درصدی آمار بهبودیافتگان هم اشاره کرد و ادامه داد: در شبانه‌روز اخیر این آمار برای نخستین بار بعد از موج پنجم کرونا به زیر 100 نفر رسید و طی این مدت 93 بیمار کرونایی با علایم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان قزوین مرخص شدند که در مقایسه با روز گذشته 25 نفر کمتر شده است. 

کاشان / ثبت رکورد فوتی‌ها

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 78 بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد 57 بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده و 18 بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء و سه بیمار نیز در بیمارستان ثامن شهرستان آران و بیدگل بستری شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل 13 و حداکثر 98 سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز حداقل سن بیمار 25 و حداکثر 91 ساله به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شدند.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون 681 بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد 558 بیمار در شهرستان کاشان و 123 بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری شدند و از تعداد کل بیماران 254 بیمار به صورت موقت بستری هستند.

وی از بستری 77 بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه سه بیمار خانم دونفر 83 و 90 سال و هشت بیمار آقا 52، 62، 63، 72، 76، 82، 84، 88 و 90 سال در شهرستان کاشان و دو بیمار خانم 72 و 76 سال در شهرستان آران و بیدگل بر اثر کرونا جان خود را از دست داده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به 288 مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد 448 بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون پنج هزار و 235 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند که این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند چراکه در صورت تداوم شرایط شاهد اوضاع بدتری خواهیم بود.

استان کرمان / کاهش 30 درصدی مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی

در حال حاضر از 23 شهرستان استان تنها چهار شهرستان در وضعیت قرمز و چهار شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و 15 شهرستان باقی مانده نارنجی هستند و تا ظهر روز گذشته بستری‌های قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان از مرز 800 بیمار گذشته و به عدد 794 مورد رسیده است.

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز وضعیت استان را شکننده عنوان کرد و گفت: باید به ثبات لازم برسیم و برای شکسته شدن زنجیره کرونا در سطح جامعه، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همچنان مورد تأکید است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا در استان افزایش دارد و تاکنون 48 درصد جمعیت بالای 35 سال استان دوز اول واکسن را دریافت کردند افزود: موج پنجم بیماری کرونا در استان روند نزولی دارد و آمار مراجعه کنندگان سرپایی 30 درصد کاهش داشته است.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 794 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 451 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 23 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 127 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 56 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 137 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 111 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 37 هزار و 811 مورد رسیده است.

وی به فوت 21 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 486 نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان 849 هزار و 731 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 457 هزار و 765 مورد است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان گیلان/حال عمومی 156 بیمار بستری وخیم است

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر 834 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که از این تعداد 114 نفر به تازگی به آمار افزوده شده‌اند.

همچنین 156 بیمار کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که از این تعداد 17 نفر 24 ساعت گذشته به این بخش منتقل شدند و حال 172 بیمار نیز وخیم است.

طبق آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم‌اکنون تمامی شهرستا‌ن‌های استان گیلان به جز شهرستان املش که زرد است، در وضعیت نارنجی قرار دارند.

روند واکسیناسیون در گیلان با سرعت بیشتری نسبت به هفته‌های گذشته در حال انجام است و طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی گیلان واکسیناسیون دانشجویان نیز به زودی در استان انجام می‌شود.

به ‌دنبال واردات محموله‌ واکسن‌ کرونا به استان گیلان تعداد مراکز واکسیناسیون در استان رو به افزایش بوده و تجمعاتی که هفته‌های گذشته در پایگاه‌های واکسیناسیون شاهدش بودیم رو به کاهش است.

استان لرستان/روند صعودی همه‌گیری ادامه دارد

این روزها کرونا در لرستان همچنان در حال تاخت و تاز است و روزانه افراد زیادی را درگیر و متاسفانه بیش از 10 نفر را روانی قبرستان می‌کند، برخی خبرها نیز حاکی از این که بروجرد دومین شهرستان بزرگ لرستان حال  و روز خوبی ندارد و بخش عمده‌ای از فوتی‌های روزهای اخیر مربوط به این شهرستان است.

مریم کوشکی معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان در رابطه با آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان لرستان اظهارداشت: با اضافه شدن 551 بیمار جدید آمار مبتلایان به کرونا در لرستان به 175 هزار و 479 نفر رسیده است.

وی افزود: در بحث فوتی‌های ناشی از کرونا نیز طی 24 ساعت گذشته 10 نفر جان خود را از دست دادند که با افزوده شدن این تعداد مجموع فوتی‌های استان به 2 هزار و 366 نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: هم اکنون نیز هزار و 121 بیمار مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستانهای استان بستری هستند روز گذشته نیز آمارها بستری‍های لرستان هزار و 143 نفر بود.

استان مرکزی/ 527 مورد ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به روند ابتلای بیماران کرونایی در استان مرکزی اظهار داشت: شمار مبتلایان جدید کرونا در استان مرکزی بر اساس آخرین یافته‌های آزمایشگاهی به 527 مورد رسید.

سیدمحمد جمالیان افزود: 109 نفر از بیماران جدید شناسایی شده در این استان برای پیگیری امور تخصصی درمانی در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی بیان کرد: 418 نفر از این افراد نیز خدمات درمانی سرپایی دریافت کرده و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان کرد: شمار مبتلایان به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان به 89 هزار و 2 نفر رسیده است.

جمالیان بیان کرد: متاسفانه 15 بیمار کرونایی نیز در این بازه زمانی در استان به دلیل کرونا جان باختند و شمار فوتی‌های این بیماری به دو هزار و 583 نفر رسید.

استان همدان / 1173 نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند

دکتر محمد طاهری در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: با شناسایی 713 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این استان، مجموع بیماران بستری مثبت به 26 هزار و 144 و بیماران سرپایی مثبت به 79 هزار و 188 نفر رسید.

وی تصریح کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در 24 ساعت گذشته یک هزار و 173 مورد بود که 224 نفر از مراجعان به بیمارستان‌ها در بخش عادی بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: 26 بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی 69 بیمار بستری در بیمارستان های استان وخیم گزارش شده است.

استان نیز اظهار داشت: شمار بیماران کرونایی بستری  از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و 328 بهار یک هزار و 330، تویسرکان یک هزار و 389، رزن یک هزار و 36، درگزین 348، فامنین 374 و کبودراهنگ یک هزار و 340 نفر است.

وی گفت: همچنین تاکنون چهار هزار و 978 نفر در ملایر، سه هزار و 270 نفر در نهاوند و 10 هزار و 181 نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده‌اند.

استان یزد/ واکسیناسیون کرونا به دهه هفتادی های یزدی رسید

محمدرضا دهقانی اظهار داشت: کلیه متولدین 1370 و ماقبل در مناطق شهری استان، از امروز مشمول دریافت واکسن کرونا هستند و به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد ادامه داد: گروه سنی 18 سال به بالا که دارای پرونده سلامت در مناطق روستایی هستند جهت دریافت واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون در استان یزد با سرعت بالایی در حال انجام است افزود: در حال حاضر 544 هزار و 870 دوز واکسن به گروه‌های هدف در استان تزریق شده است.

دهقانی با اشاره به واکسینه شدن 44 درصد جمعیت استان گفت: از ابتدای واکسیناسیون در استان 363 هزار و 102 دوز واکسن در نوبت اول و  181 هزار و 768 دوز واکسن در نوبت دوم به گروه‌های هدف تزریق شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: تاکنون 56 درصد جمعیت بالای 35 سال در استان یزد در برابر کرونا واکسینه شده‌اند.

 

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

انتهای پیام/ی
جدیدترین اخبار کرونا در ایران| کاهش محسوس بستری در مراکز درمانی / محدودیت تردد جاده‌ای برقرار است/ در آستانه 114000 فوتی + نقشه و نمودار

منبع:تسنــیم
? جدیدترین اخبار کرونا در ایران| کاهش محسوس بستری در مراکز درمانی / محدودیت تردد جاده‌ای برقرار است/ در آستانه 114000 فوتی + نقشه و نمودار