جدیدترین اخبار کرونا در ایران| روند کاهشی مبتلایان به کرونا/ مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 50 میلیون و 958 هزار دز رسید + نقشه

گروه استان‌ها- روند کاهشی مبتلایان به کرونا در کشور به وضوح مشهود است و در همین راستا مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۰ میلیون و ۹۵۸ هزار دز رسیده است. – اخبار استانها – به‌ گزارش گروه استان‌های فت فتو، روند کاهشی مبتلایان به کرونا در کشور به وضوح مشهود است و در همین راستا تعداد […]

گروه استان‌ها- روند کاهشی مبتلایان به کرونا در کشور به وضوح مشهود است و در همین راستا مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۰ میلیون و ۹۵۸ هزار دز رسیده است.

– اخبار استانها –

به‌ گزارش گروه استان‌های فت فتو، روند کاهشی مبتلایان به کرونا در کشور به وضوح مشهود است و در همین راستا تعداد فوت‌شدگان نیز کاهش یافته است اما این بدین معنا نیست که ایمنی کامل ایجاد شده و باید روند واکسیناسیون و همچنین پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم به شدت رعایت شود.

در همین راستا مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 50 میلیون و 958 هزار دز رسید و اگر این روند ادامه پیدا کند به‌زودی شاهد واکسیانسیون بیشتر مردم خواهیم شد و روند ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور روند نزولی خود را ادامه خواهد داد و پیک پنجم روزهای آخر خود را سپری می‌کند.

«رعایت کامل پروتکل‌ها» لازمه توقف چرخه ویروس کرونا در استان سمنان؛ هنوز پیک پنجم کامل فروکش نکرده است
تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان 40 درصد کاهش داشته است
25 درصد مردم گیلان هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کردند

استان اردبیل/ مردم گول کاهش مرگ و میر کرونایی را نخورند

شهرام حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل با بیان اینکه برای خروج کامل از پیک پنجم لازم است پروتکل‌های بهداشتی با جدیت تمام رعایت شود، اظهار داشت: طبق آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد، خلخال، مشگین‌شهر و بیله‌سوار در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های نیر، گرمی، سرعین، نمین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه مردم فریب کاهش مبتلایان و فوتی‌ها را نخورند، افزود: کرونا همچنان خطرناک است و هر آن با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ممکن است دوباره شاهد خیز دوباره کرونا در سطح استان باشیم.

وی با اشاره به روند واکسیناسیون در استان بیان کرد: از آغاز واکسیناسیون تاکنون طی نوبت اول برای 570 هزار و 634 نفر واکسن تزریق شده و همچنین در نوبت دوم نیز تعداد 237 هزار و 572 نفر در برابر کرونا واکسینه شده‌اند که جمعا از آغاز واکسیناسیون تاکنون 808 هزار و 206 دوز واکسن کرونا در استان مورد استفاده قرار گرفته است.

حبیب‌زاده گفت: امیدواریم مردم در تسریع روند واکسیناسیون و ثبات وضعیت همکاری لازم را با مسئولان اعمال کنند.

استان سمنان/ بستری 20 مبتلای قطعی جدید در شهرستان‌های مرکزی  و غربی

نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان از بستری شدن 20 بیمار قطعی مبتلا به کرونا در شهرهای زیرپوشش این دانشگاه در روز گذشته خبر داد.

این در حالی است که روز پیش از آن ‌تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان 15 نفر اعلام شده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به شناسایی بیمار83  مثبت قطعی مبتلا به کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه زیر پوشش این دانشگاه در روز گذشته افزود: بر این اساس از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 42 هزار و 452 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

دانائی اضافه کرد: با احتساب 20 بیمار بستری جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در روز گذشته مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به 9 هزار و 570 نفر رسید.

وی گفت: از ابتدای پاندمی کرونا تاکنون همچنین 32 هزار و 82 بیمار در شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به صورت سرپایی شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: همچنین مجموع موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید 19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به هشت هزار و 364 نفر رسید.

استان کرمان/ فوت 2 بیمار کرونایی دیگر

در روزهایی که شمار بیماران قطعی بستری کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان به کمتر از 40 درصد روزهای پیک کرونا در موج پنجم خود رسیده، فوتی‌های کرونا نیز کاهش چشمگیری داشته و طبق آخرین آمار اعلام شده تا ظهر امروز در 24 ساعت گذشته تنها دو فوتی کرونا در بزرگ‌ترین استان کشور ثبت شده است.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه سیر نزولی کرونا در این پیک تندتر از پیک‌های قبل است اظهار داشت: دانست و اظهار کرد: زمانی که حدود 70 درصد جمعیت کشور واکسیناسیون شود، دیگر درگیر اپیدمی‌های بزرگ نمی‌شویم.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا عنوان کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 448 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 290 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 15 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 54 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 24 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 65 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 76 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 39 هزار و 231 مورد رسیده است.

وی به فوت 2 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 678 نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 282 هزار و 246 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 582 هزار و 380 مورد است.

استان اصفهان/ شناسایی 940 مورد کرونا

آرش نجیمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته اظهار داشت: در این بازه زمانی تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان 2810  نفر بودند که  940 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده 341  نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این مدت  400 بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر  2186 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد  333 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی 24 ساعت اخیر در استان اصفهان را  21 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 16 نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

استان آذربایجان غربی/ 969 نفر دیگر آلوده به کرونا شدند

جواد آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به ابتلای 969 نفر دیگر به کروناویروس در آذربایجان‌ غربی اظهار داشت: تاکنون 272 هزار و 779 نفر آلوده به این بیماری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌ غربی گفت: متاسفانه در شبانه روز گذشته 23 نفر دیگر جان خود را از دست داده‌اند تا تعداد کل فوتی‌ها به 6 هزار و 261 نفر برسد.

وی تصریح کرد: در شبانه روز گذشته در ارومیه 9 نفر، در میاندوآب و مهاباد هر کدام سه نفر، در سلماس، خوی و تکاب هر کدام دو نفر و بوکان و شاهین‌دژ یک نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند.

آقازاده در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون 74 نفر بیمار بدحال نیز با دستگاه تنفس مصنوعی نفس کشیده و وصل به ونتیلاتور هستند اظهار  داشت: یک هزار و 917 نفر نیز دچار سندروم حاد تنفسی بوده و در بیمارستان‌های سطح استان بستری شدند و همچنین 859 نفر بستری مشکوک به کرونا نیز ثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی در ادامه نیز بیان کرد: هم اکنون تعداد 304 نفر در بخش آی سی یوی بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی در نقاط مختلف استان بستری هستند.

استان بوشهر/ 70 درصد جمعیت بالای 18 سال واکسینه شدند

سعید کشمیری در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم در بوشهر از مهار پیک پنجم کرونا در استان خبر داد و با اشاره به سیر نزولی مبتلایان و بستری‌های بخش کرونایی بیمارستان‌ها اظهار داشت: روز گذشته 42 بیمار جدید شناسایی شد و اکنون در مجموع 182 نفر در بخش کرونایی مراکز درمانی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه اکنون 33 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 12 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر روند فوتی‌ها را مورد اشاره قرار داد و افزود: خوشبختانه روز گذشته موارد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان بوشهر به ثبت نرسید و در مجموع جان‌باختگان بیماران کرونایی استان بوشهر تاکنون یک‌هزار و 948 نفر است.

کشمیری با بیان اینکه تاکنون 85 هزار نفر در استان بوشهر به کرونا مبتلا شده‌اند تصریح کرد: طبق جدیدترین رنگ‌بندی کرونا در استان بوشهر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز قرار ندارد و 60 درصد در حالت زرد و 40 درصد نارنجی هستند.

وی به طرح واکسیناسیون پرداخت و بیان کرد: تاکنون به 514 هزار نفر از جمعیت بالای 18 سال استان واکسن کرونا تزریق شده و اکنون 70 درصد این جمعیت علیه این ویروس واکسینه شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه موج ششم در صورت ساده‌انگاری محقق می‌شود خاطر نشان کرد: با توجه به اعلام نظر کارشناسان مبنی بر وقوع موج بعدی کرونا در آبان‌ماه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و همچنین تکمیل روند واکسیناسیون گروه‌های هدف برای مقابله با موج‌های بعدی کرونا ضروری است.

انتهای پیام/ح
جدیدترین اخبار کرونا در ایران| روند کاهشی مبتلایان به کرونا/ مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 50 میلیون و 958 هزار دز رسید + نقشه

منبع:تسنــیم
? جدیدترین اخبار کرونا در ایران| روند کاهشی مبتلایان به کرونا/ مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 50 میلیون و 958 هزار دز رسید + نقشه