جان باختن 4967 کرمانی به دلیل کرونا/ واکسیناسیون 58 درصد جمعیت استان

فت فتو/کرمان رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: نزدیک به 2 میلیون نفر در استان واکسن دریافت کرده اند به طوری که نسبت به جمعیت هدف 79 درصد و نسبت به کل جمعیت استان 58 درصد جمعیت استان کرمان دوز اول واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند. “حمیدرضا رشیدی نژاد” ظهر امروز 22 […]

فت فتو/کرمان رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: نزدیک به 2 میلیون نفر در استان واکسن دریافت کرده اند به طوری که نسبت به جمعیت هدف 79 درصد و نسبت به کل جمعیت استان 58 درصد جمعیت استان کرمان دوز اول واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند.

“حمیدرضا رشیدی نژاد” ظهر امروز 22 آبان ماه در یک صد و هفتمین ستاد مقابله با کرونای استان کرمان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در کرمان بیش از 104 هزار نفر بیمار مشکوک در بیمارستان های استان بستری شدند و ابتلای 55 هزار نفر آنها به لحاظ آزمایش تشخیصی کرونا، قطعی بوده است.

وی از جان باختن 4967 نفر بر اثر ابتلا به کووید 19 در استان کرمان از ابتدای شیوع تا کنون خبر داد و اظهار کرد: در این بازه زمانی حدود 500 هزار تست PCR در استان انجام شده که 200 هزار مورد آن، مثبت شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره وضعیت کنونی استان گفت: تا شب گذشته 689 بیمار در بیمارستان های استان بستری داشتیم که ابتلای 271 نفر آنها به لحاظ تست تشخیصی کرونا، قطعی است و 140 نفر در آی سی یو(ICU) و 48 نفر آنها تحت ونتیلاتور هستند.

وی با ابراز تاسف از روند افزایشی بستری ها در استان کرمان، اظهار کرد: در استان تعداد بیماران بستری هفته پیش نسبت به دو هفته قبل افزایش یافته و متاسفانه کرمان جزو استان هایی است که تعداد بیماران بستری آن رو به افزایش و این هشدار بسیار جدی است و باید دستورالعمل های بهداشتی را با حساسیت بیشتری رعایت کنیم.

رشیدی نژاد میزان واکسیناسیون در استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: در شرق و جنوب استان واکسیناسیون هم طراز با استان های پیشرو نیست.

وی ادامه داد: نزدیک به 2 میلیون نفر در استان واکسن دریافت کرده اند به طوری که نسبت به جمعیت هدف 79 درصد و نسبت به کل جمعیت استان 58 درصد جمعیت استان کرمان دوز اول واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این مطلب که باید افراد بالای 60 سال برای پیشگیری دوز سوم واکسن را تزریق کنند، تصریح کرد: مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی را باید در دستور کار قرار دهیم.

انتهای پیام
جان باختن 4967 کرمانی به دلیل کرونا/ واکسیناسیون 58 درصد جمعیت استان

منبع:ایـسنا
? جان باختن 4967 کرمانی به دلیل کرونا/ واکسیناسیون 58 درصد جمعیت استان