تیم مس شهربابک در روزهای پس از صعود/ از نبود زیرساخت‌ها تا آمادگی برای میزبانی

گروه استان‌ها – تیم فوتبال مس شهربابک در شرایطی مقتدرانه به لیگ دسته یک فوتبال صعود کرد که عدم وجود هتل و فرودگاه و آماده نبودن ورزشگاه میزبانی این تیم را با مشکل مواجه کرده است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از شهربابک، باشگاه فرهنگی ورزشی مس شهربابک در سال ۱۳۹۴ تأسیس و کار خود را رسماً آغاز کرد. این  باشگاه یکی از باشگاه‌های ورزشی تحت پوشش شرکت ملی صنایع مس ایران است که در حوزه‌های فوتبال در تمامی رده‌های سنی و رشته‌های والیبال، والیبال نشسته و سایر رشته‌های ورزشی فعالیت می‌کند.

تیم فوتبال مس شهربابک در خردادماه سال جاری در حالی به لیگ دسته یک فوتبال صعود کرد که سه هفته به پایان لیگ توانست با قاطعیت مقام قهرمانی را کسب و با اختلاف ۱۳ امتیاز با تیم دوم جدول، مقتدرانه صعود به لیگ آزادگان را قطعی کند.

هدایت تیم مس شهر بابک برعهده وحید رضایی کاپیتان سال‌های گذشته فجر سپاسی و بازیکن اسبق استقلال است که با عملکرد درخشانش در دنیای مربیگری نقش بسزایی در صعود تیم مس شهربابک به لیگ دسته یک ایفا کرد و با این موفقیت تعداد تیم‌های راه یافته به لیگ دسته یک در زمان مربیگریش را به عدد سه رساند.

تیم مس شهربابک در شرایطی، به لیگ دست یک کشور راه یافت که در رسانه‌ها از آن به عنوان صعود پاک یاد کردند. تیمی که بدون هیچ حاشیه و تنها با تکیه بر توانمندی مربیان و بازیکنانش توانست، عنوان قهرمانی را کسب کند.

پس از صعود تیم مس شهربابک به لیگ آزادگان، شرایط متفاوتی برای تیم، باشگاه و شهرستان به وجود آمد تا در کنار آماده نمودن تیم، با دغدغه‌های میزبانی تیم‌های بزرگ کشوری مواجه گردند؛ نبودن امکانات زیرساختی مناسب، میزبانی شهربابک را در هاله‌ای از ابهام فرو برده و صحبت از انجام بازی‌های خانگی تیم مس شهربابک در شهرستان‌های مجاور، ورزشکاران و ورزش دوستان شهربابکی را نگران کرده بود.

عدم وجود هتل و فرودگاه در شهرستان و آماده نبودن ورزشگاه مس، از جمله مشکلات این  تیم برای میزبانی در لیگ دسته یک کشوری محسوب می‌شد که مدیران ارشد مجموعه مس به ویژه سعدمحمدی و مسئولان باشگاه فرهنگی ورزشی مس شهربابک با تصمیمات به جا و به موقع توانستند درصدی از این دغدغه‌ها را رفع کنند و با تزریق اعتبارات مناسب در جهت آماده‌سازی زیرساخت‌ها در زمینه تسریع فعالیت‌های عمرانی ورزشگاه و احداث زمین چمن طبیعی در راستای استانداردسازی و آماده شدن پروژه برای بهره‌برداری، تلاش خود را در جهت ایجاد شرایط مناسب به کار گرفتند.

بازیکنان تیم مس شهربابک هفته آینده بسته می‌شود

وحید رضایی سرمربی تیم مس شهربابک از آغاز تمرینات این تیم از ۱۶ شهریورماه جاری خبر داد و اظهار داشت: سعی کردیم وارد هیاهوی نقل و انتقالات نشویم و با حفظ شاکله اصلی تیم، نسبت به جذب بازیکنان مورد نظرمان که با توجه به شرایط خاص شهرستان، مایل به همکاری هستند تلاش کنیم و در اردوی هفته آینده تیم در تهران، بازیکنان تکمیل و تیم بسته خواهد شد.

سرمربی تیم فوتبال مس شهربابک افزود: برنامه تیم پس از صعود به لیگ دسته یک فوتبال کشور، ثبات یافتن در جایگاه جدید و سپس حرکت رو به جلو است.

عباس کافی نایب رئیس هئیت مدیره باشگاه مس شهربابک نیز، ورزش را رکنی برای توسعه جامعه عنوان نمود و بیان داشت: توسعه ورزش می‌تواند باعث توسعه اقتصادی، گردشگری و سایر حوزه‌ها در این شهرستان شود.

کلنگ ساخت هتل شهربابک به زودی به زمین زده می‌شود

نایب رئیس هئیت مدیره باشگاه مس شهربابک افزود: همانطور که با صعود تیم مس شهربابک به لیگ دسته یک ، کمبودها و نیازهای شهرستان بیش از پیش مشخص و تلاش همه جانبه برای مرتفع نمودن آن آغاز شده است و به زودی کلنگ ساخت هتل در شهربابک به زمین زده خواهد شد.

پیام تبریک مدیرعامل شرکت مس به مناسبت صعود تیم فوتبال مس شهربابک به لیگ یک
شهرداری شهربابک برای سومین‌بار قهرمان تنیس روی میز بانوان شد
پروژه جاده شهربابک ـ هرات پس از ۱۱ سال منتظر “قیر” است

عباس قشمی مدیر عامل باشگاه مس شهربابک تصریح نمود: نگاه سازمان لیگ کشوری به شهرستان‌های کوچک باید نگاه حل مشکل باشد و به گونه‌ای عمل شود که راهکاری برای رفع نواقص و کمبودها ارائه گردد.

وی افزود: هرچند وجود فرودگاه در مسافت ۱۰۰ کیلومتری شهرستان و وجود هتل در مسافت ۴۵ کیلومتری از شهربابک، استانداردهای سازمان لیگ را در بر می‌گیرد ولی ما تلاش خواهیم کرد زیر ساخت‌های مناسب در شهر ایجاد شود.

انتهای پیام/۵۱۱/ف
تیم مس شهربابک در روزهای پس از صعود/ از نبود زیرساخت‌ها تا آمادگی برای میزبانی

منبع:تسنــیم
💬 تیم مس شهربابک در روزهای پس از صعود/ از نبود زیرساخت‌ها تا آمادگی برای میزبانی